Skocz do zawartości

320i czy na pewno ma 150KM


kedar007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prawie od 3ch miesięcy jestem własicielem 320i z '99r. Wg wszelkich danych auto to powinno mieć 150KM. Nie jestem ani specjalistą motoryzacyjnym, ani mechanikiem, ani fanem samych KM w aucie, ale mam wrażenie, że moje autko nie ma tych 150KM. Czasami jak jadę sam (bez żony i dziecka) to nie czuję aby moje auto przyśpieszało z mocą 150KM- dałbym tak ok 110. To jest moje odczucie, nie wiem czy obiektywne i wymierne, ale wg mnie (i brata zdaniem też) brata 318i z '95r. nie "jeździ gorzej". Brata ciotecznego vw passat kombi tdi 130KM (czy coś takiego), też przyśpieszenie ma większe. Sam silnik pracuje mi bardzo dobrze, cicho, równo (no może nie do końca bo raz na 3, 4 tygodnie zachowuje się dziwnie tj. z wolnych obrotów z ok 700 spada na 500 i po 0,5 sek znowu na 700, po 0,5 sek na 500 i tak sobie faluje. Jak dodam delikatnie gazu i przytrzymam na 1tys. to jest ok. Jak zabiorę nogę z gazu to znowu faluje tak jaby miał zaraz zgasnąć. Ruszam ze świateł dodając gazu- jest ok. Na następnych światłach i przez kolejne kilka tygodni problemu tego nie ma).

Średnie zużycie też jest niewielkie, bo ok 8,1l/100 (jest to cykl mieszany, zazwyczaj jezdzę z rodziną więc nie przekaraczam 110km/h), więc nie wiem czego się czepić?

 

Wiem, że aby przekonać się to mogę pojechać na hamownię, ale moje pytanie jest inne. Czy po podłączeniu do komputera, ten pokaże błąd- zakładając że jest problem z MOCą. Sam komputer (lampka komputera) w aucie mi się nie świeci. Dodatkowo, czy jest możliwe, że powodem tego są złe/stare świece?

 

Aha, czy w 320i mogą występować te same problemy co w 320d- przepływka itp

 

 

dzięki za pomoc

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare świece jak najbardziej mogę sprawiać iż auto nie przyspiesza tak jak powinno. Jeśli ich dawno nie wymieniałeś to tak czy siak to zrób, następnie podłącz auto pod komputer i pewnie wszystko się wyjaśni. Ewentualnie jeśli znasz kogoś kto ma takie samo auto i jest pewien jego sprawności to zróbcie jakiś wyścig na prostej, to nic nie kosztuje a będziesz wiedział czy auto naprawdę za słabo przyspiesza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej to możesz zrobić prubę dynamiczną

 

pomiar przyspieszenia na poszczególnych biegach, to da "wstępne dane do zamartwiania się" ;-)

 

tylko Ktoś musi dać Ci tabelkę danych dla Twojego autka,... ja nie znam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zużyciu paliwa wnoszę, że wszystko z autem jest ok. Przyspieszenia 130 konnego passata na pewno nie jest lepsze, ale może sprawiać takie wrażenie.On a poprostu uderzeie momentu obrotowego, które pojawia się nagle zrywając czapokę z glowy i ... też nagle się kończy. Sześciocylindrowe silniki BMW oddają swój potencjał bardzo plynnie i przez to sprawiają wrażenie slabych. One poprostu są stateczne, a nie porywcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare świece jak najbardziej mogę sprawiać iż auto nie przyspiesza tak jak powinno. Jeśli ich dawno nie wymieniałeś to tak czy siak to zrób, następnie podłącz auto pod komputer i pewnie wszystko się wyjaśni. Ewentualnie jeśli znasz kogoś kto ma takie samo auto i jest pewien jego sprawności to zróbcie jakiś wyścig na prostej, to nic nie kosztuje a będziesz wiedział czy auto naprawdę za słabo przyspiesza ;)

 

tak jak pisałem auto mam od 3ch miesięcy i świec nie zmieniałem, a jedynie, olej i filtry: oleju, paliwa, kabinowy, powietrza nie- bo był ok. Może powinienem dodać, że podczas zakupu auto było podłączane pod komputer i wykazało tylko 2błędy, które wystąpiły sporadycznie (ponoć kiedyś tam):

1. problem z centralnym zamkiem- podczas zakupu akumulator był padnięty, więc ten błąd był tłumaczony właśnie słabym akumulatorem,

2. chyba od pozycjonowania świateł

Po ich wykasowani wszystko było ok, błędy nie pojawiły się.

 

Teraz zastanawiam się, czy jeżeli są lub były (bo wydaje mi się, że jest tak od czasu zakupu) jakieś problemy z MOCą, to czy wtedy nie powinno coś "wyjść"???

 

Co do świec, to jaki dokładnie model polecacie do tego silnika???

 

dzięki

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świec, to jaki dokładnie model polecacie do tego silnika???

 

Na pierwszy montaż szły świece NGK BKR6EQUP i BOSCH FGR7DQP. Ja osobiście zmieniałem na te NGK z serii platinum już z rok temu i nie narzekam ;) Nawet na allegro jest aukcja, na której są w dość dobrej cenie (25zl/szt.), pamiętam, że w sklepie płaciłem za komplet coś ponad 200zl. Kiedyś na forum był temat, w którym pewien użytkownik miał problem z brakiem mocy w swoim 323 a przyczyną okazały się właśnie świece, pisał że po ich wymianie auto było nie do poznania. U siebie nie zauważyłem jakiejś różnicy na nowych świecach z tym, że ja miałem sprawne auto i wymieniłem je tylko profilaktycznie gdyż nie wiedziałem kiedy ostatnio ktoś to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zużyciu paliwa wnoszę, że wszystko z autem jest ok. Przyspieszenia 130 konnego passata na pewno nie jest lepsze, ale może sprawiać takie wrażenie.On a poprostu uderzeie momentu obrotowego, które pojawia się nagle zrywając czapokę z glowy i ... też nagle się kończy. Sześciocylindrowe silniki BMW oddają swój potencjał bardzo plynnie i przez to sprawiają wrażenie slabych. One poprostu są stateczne, a nie porywcze.

 

coś w tym może być, bo np. przy 100km/h czy 120km/h nie muszę redukować z 5go biegu aby auto przyśpieszało, tylko jedzie- chyba porównywalnie jak na niższych biegach podczas rozpędzania auta od 0.

 

Mimo wszystko, świece wymieniam. Czy sam poradzę sobie z ich wymianą, czy ta listwa zchodzi dość łatwo, bez jakiś dodatkowych demontaży, np. filtra kabinowego?

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też mam 2,0 benzyne 150KM i powiem ci,że zbiera się dobrze ale bez żadnych porywów wszystko jest ok,a co do passatta jechałem B5 po lifcie 130KM i mam wrażenie że się lepiej zbiera ale to jest diesel i ma większy moment obrotowy i dlatego lepiej się bója.BMW musi mieć obroty ja zauważyłem,że ruszając z jedynki powyżej 3500 obr.passat wącha spaliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina daje takie odczucia podczas przyspieszania - Jeżdżę też Passatem 1.9 TDi 100Km na pompowtryskach i faktycznie odczucie podczas przyspieszania jest zupełnie inne niż w mojej 320.

Passat daje łupnia od 1700obr/min i kończy się pod 3500obr/min.

BMW oddaje moc płynnie od niskich obrotów aż po czerwone pole.

 

Tam gdzie 320 zbieram się np. na 3 biegu ( pod górkę) i płynnie przyspieszam to Passat TDI nie da rady i konieczne jest zejście na II bieg żeby turbo zassało powietrza w płucka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoje problemy stwierdzam po swoich odczuciach z 320i ,że wszystko ci bangla.

Ten samochód tak ma ze jedzie na 4 czy 3 czy tam 5 biegu tak samo poprostu dajesz gaz i nic się nie dzieje tzn.przyspieszasz płynnie .Kiedyś sam się zastanawiałem czemu 150kucy tak słabo przyspiesza bylem na hamowni i wyszło 156,7hp wiec tak ma być .

Przyspieszenia 130 konnego passata na pewno nie jest lepsze,
jest jest tak samo jak przyspieszenie 2.0 diesla bmw bo turbina to inna bajka niż silnik NA .Tak wiec żeby nasze 320i jezdzilo musisz trzymać powyżej 4,5tys obrotów.

ps. moje drugie skarbie nissmo 280hp obiezdza dużo mocniejsze samochody typu m3 czy s6, subaru sti,350z ,a załatwia to mniejsza wagą prawie 400kg no i turbiną która powoduje że te konie szybciej ma :8) :8) po prostu dajesz gaz i masz jokera ,andrenalina idzie w górę, dupą zamiata czujesz ze jedziesz ot tyle ode mnie

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prawie od 3ch miesięcy jestem własicielem 320i z '99r. Wg wszelkich danych auto to powinno mieć 150KM. Nie jestem ani specjalistą motoryzacyjnym, ani mechanikiem, ani fanem samych KM w aucie, ale mam wrażenie, że moje autko nie ma tych 150KM. Czasami jak jadę sam (bez żony i dziecka) to nie czuję aby moje auto przyśpieszało z mocą 150KM- dałbym tak ok 110. To jest moje odczucie, nie wiem czy obiektywne i wymierne, ale wg mnie (i brata zdaniem też) brata 318i z '95r. nie "jeździ gorzej". Brata ciotecznego vw passat kombi tdi 130KM (czy coś takiego), też przyśpieszenie ma większe.

 

dzięki za pomoc

Radek

nie jestem fachofffcem ale jakąś minimalną wiedzę chyba mam

nie ma większego znaczenia ile masz KM pod maską tylko ile masz Nm

nie dziw się że owy Passat 130KM cię bierze bo on ma 300Nm a Ty mimo swoich 150KM masz tylko 190Nm i tu już myślę masz dość dobrą argumentację :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odp., ale świece i tak wymienię- fizycznie już je mam. Teraz ich wymiana. Odkręciłem 2 10tki od klapy (tej z korkiem od oleju) i jest tam 6 prostokącików ok 3 x 4 cm. Każdy z nich jest przykręcony 2ma 10tkami, które też odkręciłem. Przy próbie podniesienia usłyszałem "cmoknięcie" ale ta "fajka" jest dość długa a kabelek do tego prostokącika jest dość krótki. Czy muszę odkręcić całą listwę z tymi kabelkami, a pdopiero później wyjmować wszystkie razem? Czy zwykły klucz do świecmi wystarczy, gdyż ta fajka jest dość długa?

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fachofffcem ale jakąś minimalną wiedzę chyba mam

nie ma większego znaczenia ile masz KM pod maską tylko ile masz Nm

nie dziw się że owy Passat 130KM cię bierze bo on ma 300Nm a Ty mimo swoich 150KM masz tylko 190Nm i tu już myślę masz dość dobrą argumentację :8)

 

Rzeczywiście do fachowca Ci daleko bo jakbyś trochę się zastanowił nad tym co wypisujesz to byś zrozumiał, że wszystkie benzyny w bmw zjadają swoje dieslowskie odpowiedniki.

 

Przykłady:

M52B20 > M47 2.0d (136KM)

M54B22 > M47TU 2.0d (150KM)

M54B30 > M57TU 3.0d (204KM)

 

Wszystkie mają sporo mniej NM a trochę więcej mocy, więc dlaczego są szybsze ? ;)

 

Ps. M52B20 jest szybsze od passata 1.9tdi ;)

Edytowane przez ShakeIt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Nm w klekotach można o kant tyłka rozbic ... to zupełnie co innego niż w benzyniakach . Nie mówię już nawet o tym ,że w klekotach tragiczne są biegi . 1 ,2 za krótkie , reszta za długie :P (mowa o manualu) . Sam nie wiem o co tak naprawdę chodzi ,ale dla mnie dziwne jest to ,że moim 100 konnym civikiem bez trudu killuję Passaty 1.9 TDi 110 konne mimo iż mają one chyba 2x więcej niutków ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,ale dla mnie dziwne jest to ,że moim 100 konnym civikiem bez trudu killuję Passaty 1.9 TDi 110 konne mimo iż mają one chyba 2x więcej niutków ....

nie ma się co dziwić waga robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście do fachowca Ci daleko bo jakbyś trochę się zastanowił nad tym co wypisujesz to byś zrozumiał, że wszystkie benzyny w bmw zjadają swoje dieslowskie odpowiedniki.

 

Przykłady:

M52B20 > M47 2.0d (136KM)

M54B22 > M47TU 2.0d (150KM)

M54B30 > M57TU 3.0d (204KM)

 

Wszystkie mają sporo mniej NM a trochę więcej mocy, więc dlaczego są szybsze ? ;)

 

Ps. M52B20 jest szybsze od passata 1.9tdi ;)

zapewne masz rację bo pewnie jesteś super fachoffffcem :8)

tak tylko dla jasności owy passat 130KM ma takie same przyspieszenie jak motor o którym pisze autor tego wątku

tak więc o jakimś zjadaniu nie ma mowy głodomorze :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby poczuć te 150km to spróbuj pokręcić silnik 1,2,3 do odcięcia ,a daje Ci gwarancje skoku adrenaliny :cool2: :cool2: :cool2:

http://img69.imageshack.us/img69/4769/dscf7685kopia.jpg

/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz rację bo pewnie jesteś super fachoffffcem :8)

tak tylko dla jasności owy passat 130KM ma takie same przyspieszenie jak motor o którym pisze autor tego wątku

tak więc o jakimś zjadaniu nie ma mowy głodomorze :twisted2:

 

Nie jestem żadnym fachowcem ani znawcą budowy silników ;) Zgadza się, sprawdziłem i rzeczywiście masz racje, przyspieszenie to samo jedynie prędkość max w passacie mniejsza. W takim razie gdzie widać tą przewagę spowodowaną dużo wyższym momentem obrotowym skoro przyspieszają tak samo ? ;) Tylko nie pisz, że przy wyższych prędkościach bo jak ktoś 320 pojedzie w najlepszym dla silnika zakresie obrotów to na pewno słabiej nie będzie przyspieszał. Co do tego głodomora to może daruj sobie kontynuacje wątku kulinarnego bo to chyba nie to forum.

 

Ps. Masz problemy z ortografią ?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby poczuć te 150km to spróbuj pokręcić silnik 1,2,3 do odcięcia ,a daje Ci gwarancje skoku adrenaliny

nie ma czegos takiego przyspiesza na 5tysiach tak samo jak na 4 biegu czy piątym jeszcze fajka przypalam pomiedzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.