Skocz do zawartości

330D - Wyciek oleju z kolektora ssącego


melkoman

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze pytanie czym czyścicie kolektor w środku albo zawór EGR czy IC ? Używacie jakieś chemii do płukania?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie i tu prośba do Dolo czy to jest to.Jeżeli możesz to podaj jak to sie nazywa w orginale czyli nr symbol itp.Chciałem to kupić u niemca na ebay,no i jak możesz to zapodaj jakieś foto.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy, podajcie jaki ten separator trzeba kupić i w jaki sposób zdjąć i wyczyścić intercoler.

Zaglądałem pod zderzak, ale z tego co widziałem to łatwo nie będzie, pełno plastików i jakiś spinek i twardo umocowany ten IC, może ktoś ma jakieś DIY.

Chętnie bym to wszystko wyczyścił tylko że bez czyszczenia coolera to nie ma sensu. :norty:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie!

Kilka miesięcy temu wymieniłem odmę.. przyczyną był wydobywający się olej z kolektora ssącego w miejscu zaznaczonym w pierwszym poście.. Teraz już nie wiem co może być nie tak i w jaki sposób w tamtym miejscu gromadzi się olej... :(

Jeden kolega wspomniał, że miał podobny problem i wymienił uszczelki w kolektorze dolotowym.. ale nie wiem czy to może mieć aż takie znaczenie...

Wyciek nie jest duży ale zostawiam krople oleju pod autem :(

Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, jak ktoś ma pomysł, będę bardzo wdzięczny!

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
też uważam że olek w kolektorze może być tylko od odmy lub turbo. Nagaru czy wilgoci od oleju zawsze bedzie dość w dieslu z turbina wystarczy ze masz wiecej przejechane niz 50 tys km. Z tego co siem powietrze od odmy w wprowadzone jest za turbina rurka guma czy tam miekiego plastiku. Wyjmij ją zaślep czymś odtwor zeby nie bylo dziury w dolecie przedluż rurke od odmy zamątuj pojemniczek i zobacz czy nazbiera Ci sie olej jeśli daje olej i to duzo to juz silnik wychlastany a ten w kolektorze powinien sie wygrzac i wydmuchac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że olek w kolektorze może być tylko od odmy lub turbo. Nagaru czy wilgoci od oleju zawsze bedzie dość w dieslu z turbina wystarczy ze masz wiecej przejechane niz 50 tys km. Z tego co siem powietrze od odmy w wprowadzone jest za turbina rurka guma czy tam miekiego plastiku. Wyjmij ją zaślep czymś odtwor zeby nie bylo dziury w dolecie przedluż rurke od odmy zamątuj pojemniczek i zobacz czy nazbiera Ci sie olej jeśli daje olej i to duzo to juz silnik wychlastany a ten w kolektorze powinien sie wygrzac i wydmuchac
co to znaczy silnik wychlastany..? (przebieg ori to 196tysi..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja jakiś rok temu czyściłem kolektor przy okazji zaślepiania EGR'a i nie było tam kompletnie żadnego oleju. Nie licząc kupy sadzy polepionej z oparami z odmy.

Jak puszcza ci dużo oleju odmą, to podjedź na sprawdzenie kompresji na cylindrach. Jak będziesz miał wyjechane pierścienie/tłoki tuleje to właśnie przez przedmuchy do skrzyni korbowej będzie tyle oleju w dolocie.

U mnie przy 215tyś jest sucho i od wymiany do wymiany nie muszę dolewać oleju.

 

BTW niezły wykop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.