Skocz do zawartości

Diagnoza układu wspomagania.


black_fort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem, jest taki, że pewnego dnia postanowiłem wymienić olej wspomagania, bo jakiś mętny i szary był.

Układ był płukany chyba ze 3 razy zanim kolor pozostał taki, jaki był wlany.

Na koniec układ został odpowietrzony i mogłem odjechać od mechanika.

Sęk w tym, że coś zaczęło wyć i mniemam, że to pompa. Podczas skrętu w miejscu nasila się, podczas skrętów podczas jazdy też ba: nawet jak jadę prosto i tylko dodaję gazu to też zaczyna wyć, nawet na luzie delikatnie słyszę.

I teraz dlaczego, przed wymianą oleju nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiegoś wycia pompy wszystko działało cichutko, a na nowym oleju coś się sp.... a powinno być tym bardziej ok jak widziałem ten stary olej..

Jaka przyczyna? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale paska to nikt nie ruszał przy spuszczaniu oleju.. a oleju doleję trochę to zobaczymy...

a może jest problem z całkowitym odpowietrzeniem, bo czytałem gdzieś, że jak trochę starszy samochód to samo kręcenie kołami może nie wystarczyć..

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, za mocno naciągnąłeś pasek od wspomagania i łozysko wyje.

 

 

 

Kolega nie napisał jaki ma silnik. W m43 jest samonapinacz, więc kwestia naciągu odpada, nie pamiętam jak to wygląda przy m40, być może w tym przypadku tak jest.

Ps. miałem podobna sytuację. W zeszłym roku wymieniłem maglownice, a po 3 tygodniach musiałem wymienić pompę bo zaczęła "wyć", choć wcześniej jej nie słyszałem. I też zachodziłem po rozum do głowy i nie znalazłem racjonalnego wytłumaczenia.

A może to zbieg okoliczności ;) ??

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad wspomagania sam sie odpowietrza, a dodam jeszce ze poziom plynu sprawdza sie na odpalonym silniku

 

Widzę w instrukcji że sprawdzamy na zgaszonym silniku.

Ma być między min-max, przy odpalonym silniku może być maksymalnie 5mm ponad max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem podobnie przy wymianie panewek.

Przy wyjęciu silnika spuszczono olej z układu wspomagania po ponownym zalaniu pompa wyła, aż ludzie się oglądali mechanik mówił, że pompa szrot, ja się upierałem, że skoro przedtem nie wyła to i teraz nie powinna po przepłukaniu układu pompa dalej wyła kazali mi ją wymienić ale ja twardo nie, więc rozebrali pompę i jakiś zawór podobno się zawiesił i temu tak wyła po wyczyszczeniu pompa ucichła ale znikło wspomaganie, mechanik, że magiel szrot (więcej do niego nie pojadę) pojeździłem trochę jakby podczas jazdy zaczęło wspomagać a na postoju na dwie ręce, w końcu a co mi kięrą do oporu i do odcięcia i coś się przełamało znów mogę kręcić jednym palcem. A dzięki radom mechanika zmieniłbym i pompę i magiel. Dodam jeszcze, że ten burak (mechanik) wkładając silnik źle położył przewody paliwowe które dotykały do rozrusznika i w momencie rozruchu robiły zwarcie do momentu aż nie wypaliła się dziura w przewodzie paliwowym i nie chlapneło paliwem i się nie zapaliło więcej tam nigdy nie zajadę i nikt z moich znajomych też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam silnik 1.8 M43 i u mnie mylem caly uklad nafta to znaczy do zbiornika wlalem okolo 200ml nafty i tqak jezdzilem z tydzien puzniej wyciagnalem pompe i zmienilem olej tak ze 3 -4 razy dopiero wtedy po sciagnieciu i wyczyszczeniy pompy oczywiscie w srodku wywalilem filtr szczelinowy i odkrecilem blache i z pod niej wymylem caly syf tam go bylo najwiecej dopiero olej atfa dextron III castrola zalalem nie mobila bo mimo takich samych parametrow nie jest to samo i jest ok a pompe da sie zrobic zeby nie wyla ja sobie poprawilem i jest ok --- jesli ktos jest zainteresowany piszcie mam druga wszystko pokaze na zdjeciach pozdrawiam
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.