Skocz do zawartości

BOJKOT STACJI BENZYNOWYCH


Rekomendowane odpowiedzi

Cena benzyny w Polsce podnoszona jest z dnia na dzień. Mówi się, że niedługo

1 litr przekroczy 5zł. Gdyby cenę benzyny rozłożyć na czynniki pierwsze,

czyli oddzielić od niej podatek akcyzowy oraz VAT, wyszłoby na to, że

benzyna w Polsce mogłaby kosztować niewiele więcej niż w Kairze, gdyby nasze

państwo zechciało być mniej pazerne wobec swoich obywateli. Cena "gołego"

litra benzyny bez podatków wynosi koło 60 gr. Resztę ceny benzyny stanowią

podatki dla państwa. Namawiamy do ogólnopolskiej akcji prostestacyjnej -

bojkotu stacji benzynowych. Nie kupujmy benzyny na stacjach w dniach: 1, 2,

3 lipca. Jeśli akcja nie przyniesie skutku to bojkotujmy zakupy w następny

weekend. To powinno ostudzić nasz rząd. Prześlij tę wiadomość do jak

największej liczby osób.

 

P.S. Do admina - jeżeli uważasz, że to nie miejsce na takiego posta to go usuń (sam nie wiedziałem gdzie ja umieścić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze popieram ale szczerze to nie wierze w skutecznosc takiej akcji. Niestety jestesmy uzaleznieni od tego dobra luksusowego. Zeby taka akcja miala skutecznosc by musialo pol Polski przesiasc sie na miesiac na rowerek :mrgreen: A tak nawet jak ktos faktycznie nie bedzie tankowal przez te 3 dni, to zatankuje albo 30 czerwca albo 4 lipca i na to samo wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyłby tydzień , ale musialoby to byc bardziej zroganizowane tzn zakladajac nawet ze wszyscy zalogowani uzytkownicy tego forum by nie tankowlai to i tak nikt by tego nie zauwyl , ale np gdyby przez 3 dni 80% taksowkarzy , kierowcow Tir-ów , i inni uzytkownicy samochodo nie zatankowali ooo no to by bylo cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wyrabaliscie moj wpis? bo uznalem to za bezsens?

 

moze powtorze jeszcze raz - zeby to odnioslo skutek to by trzeba nie jezdzic, a nie nie tankowac... co za roznica czy zatankujesz w sobote czy w poniedzialek? jezeli bedziesz jezdzic to i tak zatankujesz, ta sama kasa splynie.. 3 dni i to w weekend kiedy 3/4 osob jest na bani i nie jezdzi, ale pomysl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE !!! tu nie o popieranie chodzi a o CZYN

Pomysl rewelacyjny ale chyba jest nas zamalo. Jednak uwazam ze zmasowana akcja przyniosla by chyba jakis skutek tylko..... tylko co z ludzmi ktorzy na zycie zarabiaja jazd samochodem takze w te dni. Pozostawiam to ich woli :mrgreen:

Z mojej strony PRZYSIEGAM ze nie kupie ani kropli paliwa w okresie od dzis do 01 wrzesnia 2005 - A co mi tam.

Codziennie woze 113.000 metrow szesciennych ropy a za benzyne musze placic. Do D.... z takim zyciem kierowcy

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bojkotuje stacje benzynowe od około 2 miesięcy 8) :mrgreen: i jakoś nic to nie pomaga - jeszcze z miesiąc chyba wytrzymam :mrgreen:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE !!! tu nie o popieranie chodzi a o CZYN

Pomysl rewelacyjny ale chyba jest nas zamalo.

 

Nie do końca masz racje... Czytalem juz o tej akcji na kilku forach i sprawa nabrała oddzwieku wsród osób zmotoryzowanych... np tu masz post z forum maxi- skuterowego:

http://www.burgmania.net/forum/index.php?showtopic=603&st=0

 

Osobiście uważam, że da to nie wiele ale jestem solidarny i dołączam się do akcji :clap: .

> Pozdrawiam <

*MariuszBurgi*


(OO=[][]=OO)

"""""""""""""""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cenę benzyny rozłożyć na czynniki pierwsze,

czyli oddzielić od niej podatek akcyzowy oraz VAT, wyszłoby na to, że

benzyna w Polsce mogłaby kosztować niewiele więcej niż w Kairze, gdyby nasze

państwo zechciało być mniej pazerne wobec swoich obywateli. Cena "gołego"

litra benzyny bez podatków wynosi koło 60 gr.

Nie tylko w Polsce tak jest... np. w Niemczech litr bez podatku kosztuje ok. 40-50 Centow.

Co do akcji nie tankowania. Tak jak juz niektorzy napisali. Tak czy tak, kiedys bedzie trzeba zatankowac. Moim zdaniem lepiej jest juz umowic sie, ze np. przez miesiac nie tankujemy na BP, nastepny miesiac nie tankujemy na Orlenie itd. Moim skromnym zdaniem jest to skuteczniejszy sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akcji nie tankowania. Tak jak juz niektorzy napisali. Tak czy tak, kiedys bedzie trzeba zatankowac. Moim zdaniem lepiej jest juz umowic sie, ze np. przez miesiac nie tankujemy na BP, nastepny miesiac nie tankujemy na Orlenie itd. Moim skromnym zdaniem jest to skuteczniejszy sposob.

 

no do jest dobra myśl, tylko jak juz wczesniej mowilem jest nas za mało - to musialaby byc totalna "masówa" wtedy to by mozna bylo czekac na szybka reakcje ze strony rządu. Pmaiętacie- było juz cos takiego (tylko nie pamietam gdzie :oops: ) , że kierowcy TIR-ów nie tankowali chyba z trzy dni.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to mam na mysli.. poza tym tego typu akcje maja korzenie w paru osobach co powaznie zabiora sie za organizowanie i popularyzacje wydarzenia, protestu czy bojkotu..

trzeba zajac sie ich medialnoscia zeby to naprawde ruszylo tlumy..

 

sadzicie, ze ktos kto mial zabrac dzisiaj na randke dziewczyne, zamiast samochdoem zabral ja tramwajem? (i to tramwajem, nie taxowka, taxowka przeciez zuzywa paliwo).. chyba nie...

 

mam nadzieje, ze powstanie prawdziwy bojkot, ze wyjde na ulice i poza kurierami i przewoznikami nie bedzie zadnego samochodu przez miesiac.. sam bede jezdzil tramwajami tylko, obiecuje... bojkot na gadugadu i forum to nie bojkot

 

pomijajac, ze wakacje to nie czas na takie akcje.. wszyscy chca sie wyluzowac, wyspac, wyjechac a nie bojkotowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze powstanie prawdziwy bojkot, ze wyjde na ulice i poza kurierami i przewoznikami nie bedzie zadnego samochodu przez miesiac.. sam bede jezdzil tramwajami tylko, obiecuje... bojkot na gadugadu i forum to nie bojkot

 

hhee no tylko ze ja bede mial problem dojecha tramwajem do pracy- chyba ze na czas akcji dolozyli by jakies tory... autobusem nie moglbym jezdzic bo przeciez zuzywa paliwo :mad2:

szczerze mowiac to nie bedzie wielki bojkot tylko wielka lipa :mad2: - i niepotrzebnie tylko niektore osoby sie przemecza nie jezdzac autem- choc z drugiej strony to na zdrowie wyjdzie przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, gdyby jakis czas temu ci co tlumem staneli i potem taki jeden wszedl na plot tak mysleli, to by pewnie sie inaczej sprawy potoczyly..

 

jesli chodzi o autobusy, to autobusy i tak wyjada z zajezdni czy bedzie bojkot czy nie, wiec jakby co - mozesz wsiadac :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, ale moim zdaniem to tak jakbysmy sie umowili ze od jutra przez dwa dni przestajemy oddychac. :twisted2:

Nawet jak nie wyciagne Betki z garazu przez tydzien, to mam nie jesc, nie pic? Przeciez wszystko i piwo tez dowoza samochodami :!: :!: :!:

Trzeba tak jak w Stanach, glosowac na tych, co obnizaja podatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak jak w Stanach, glosowac na tych, co obnizaja podatki...

 

Raczej na tych, co obiecują, że obniżą podatki. A potem rzeczywistość zweryfikuje, czy byli prawdomówni. :duh:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale panowie nie mozna porownywac ze w niemczech litr paliwa kosztuje 1,07E ale spojrzcie tez na to ze on zarabia srednio 1200E a my 1200zl czyli zeby bylo rowno u nas litr paliwa powinien kosztowac 1,07zl tak na zdrowy chlopski rozum patrzac do zarobkow

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale panowie nie mozna porownywac ze w niemczech litr paliwa kosztuje 1,07E ale spojrzcie tez na to ze on zarabia srednio 1200E a my 1200zl czyli zeby bylo rowno u nas litr paliwa powinien kosztowac 1,07zl tak na zdrowy chlopski rozum patrzac do zarobkow

 

dokładnie- niestey oni nam wszystko z UE zrównają oprócz wypłat. Z wyjątkiem oczywiscie chłopców z rządu- było nie było rownież wielcy fani BMW - tych czarnych po 500 tyś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie jest sedno sprawy: bez paliwa nie da się żyć, jest używane dosłownie wszędzie. I TO WYKORZYSTUJĄ TE ŁOSIE Z RZĄDU!

 

Do tego, jak idzie paliwo w górę, to za nim podąża wszystko inne :/

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, że na wskażnikach sprzedaży pali sie to nie odbije. Bo nie o to tak naprawdę w tej akcji chodzi.

Chodzi poprostu o manifestację. Pokażmy, że nie zgadzamy się na takie ceny paliw. Im akcja jest głośniejsza tym lepiej. Nawet w "Faktach" na TVN było o "bojkocie " mowa.

Politycy widząc ile jest osób, które chcą bojkotować stacje benzynowe. A pamiętajmy, że idą wybory. Moze obniżenie cen paliw wejdzię w grę przed wyborczą. Sprawmy żeby politycy nie bili się o ujawnianie teczek a o zmniejszenie cen paliw. "KTO DA MNIEJ".

Tak czy inaczej ja bede bojkotował w przyszły weekend, bo jestem zadowolony z wyników akcji z tego weekendu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, że na wskażnikach sprzedaży pali sie to nie odbije. Bo nie o to tak naprawdę w tej akcji chodzi.

Chodzi poprostu o manifestację. Pokażmy, że nie zgadzamy się na takie ceny paliw. Im akcja jest głośniejsza tym lepiej. Nawet w "Faktach" na TVN było o "bojkocie " mowa.

Politycy widząc ile jest osób, które chcą bojkotować stacje benzynowe. A pamiętajmy, że idą wybory. Moze obniżenie cen paliw wejdzię w grę przed wyborczą. Sprawmy żeby politycy nie bili się o ujawnianie teczek a o zmniejszenie cen paliw. "KTO DA MNIEJ".

Tak czy inaczej ja bede bojkotował w przyszły weekend, bo jestem zadowolony z wyników akcji z tego weekendu.

Pozdrawiam.

własnie przed wyborami moze to odnieś jakieś pozytywne skutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem ze juz od 2 tyg do pracy jezdze tramwajem.

Mam dosyć bulenia tyle za bene!

Ale i tak jestem skazany na autko bo dziewczyna mieszka za miastem...

Tylko co z tego skoro i tak pozostali smigają autami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przed wyborami moze to odnieś jakieś pozytywne skutki

 

Chyba nie za bardzo. Skąd Ci co dojdą do władzy wzieliby na załatanie budżetu?? Przecież to by była pętla na własną szyje, czyż nie :?: :!:

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.