Skocz do zawartości

jak odzyskać kasę za szybę wybitą kamieniem z jadącego ...


Rekomendowane odpowiedzi

witam . nie bardzo wiem gdzie ten temat pasuje więc piszę tu... wczoraj jechałem swoją klępą i z jadącego z przeciwnej strony auta z pod koła odskoczył kamień i uszkodził mi szybę przednią . zrobiłem nawrót i go dorwałem nie chciał dyskutować więc wezwałem policję . policja stwierdziła ze to nie jego wina a mi zabrali dowód rejestracyjny i straszyli ze auto na lawetę to mu powiedziałem żeby się opanował i nie przesadzał... mówię że kolo mi ma szybę fundować a oni że nie są w stanie stwierdzić że to on a ja to co kamień mi z nieba nie spadł i że mam na swiadka pasażera . puścili gościa mi zabrali dowód ... i taki finał :cry2: pytanie jak można i czy można jakoś wyrwać kasę na szybę od tego typa którego dopadłem po pościgu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasy niestety nie wyciągniesz w zaden sposob, gdyby spadł mu kamień z paki to i owszem bo jego wina wtedy by była z uwagi na żle zabezpieczony ładunek, natomias jak mu z pod koła wyskoczył to niestety zdarzenie losowe i kapa :( żaden ubezpieczyciel nie zwróci kasy za zdarzenie losowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to pech :cry2: 350zł ze wstawieniem nowa szyba przednia bez paska :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zrobiles ze go goniles i tak naskoczyles jezeli juz miec pretensje to do zarzadcy drogi ale szanse ze wygrasz sa mniejsze niz wygranie w totka wiec daruj sobie swoja droga pekniecie szyby musi byc w polu widzenia kierowcy w senise w tym rejonie na ktory sie patrzy jak jedziesz zeby mogli zabrac dowod tylko nie pamietam jaka wielkosc uszkodzenia jest akceptowalna ale to smieszne bo mi kiedys wybili komplet szyb wezwalem policje bo widzialem kto kase oddali z bonusem a dowodu mi psy nie zabraly

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psy jak to psy są mądrzejsze i głupsze :lol: ... jutro jadę się dowiedzieć bo podobno kleją szyby jak nie jest mocno uszkodzona na mojej jest gwiazdka z odpryskiem 3mm zobaczę co powie kolo od szyb :/ a! na pokwitowaniu mi wystawił piesek ''bez prawa poruszania się po drogach publicznych '' to np. na wymianę lub naprawę szyby mogę jechać czy nie ? no i następnie na przegląd . nie mam AC :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 3mm to powinni Ci zakleić bo maksymalna średnica pęknięcia może być wielkości monety pięciozłotowej. Musiałeś strasznie wkurzyć policjanta skoro nie dał Ci pozwolenia na poruszanie się chociaż przez kilka dni albo był on wyjątkowo zakompleksiony i chciał pokazać swą wyższość ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy jak to wyjdzie i ile wyniesie naprawa takiej szyby... jakiś czas temu znajomej kamyk uszkodził szybę w seicento to wymieniała szybę a gdybym wiedział, że można to zreperować to zaoszczędziłaby jakieś 200zł :roll:

Choć w momencie uderzenia zrobił się pajączek wielkości 2zł ale w trakcie dojazdu do warsztatu rozrósł się na kilkanaście cm w 3 strony... jakbyś miał czas i chęć to wrzuć może fotkę szyby przed i po zabiegu bo ciekawi mnie to. Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że polska policja ma nasrane we łbie. Jak tu mieszkam w Szkocji to ludzie zajmujący stanowisko są normalni i uprzejmi,służą radą i pomocą. Jak coś potrzeba mi wiedzieć to najczęściej do nich zagaduje i mówią co i jak. A jeśli coś się dzieje panują nad sytuacją i nie są arogandzcy . Szkoda że Polska policja jest taka chamska....dwa różne światy
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaga ja jako poszkodowany miałem normalnie lipę straszy lawetą (jakiś nienormalny ) :lol: to mówię że niech się opanuje trochę i powie jak odzyskać kasę od gościa to powiedział że na drodze sądowej prywatnie dochodzić i że 300zł wniesienie pozwu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie miałeś kompletnie racji i w dodatku się sam na siebie doniosłeś. Trza mieć talent. :mrgreen: A DR zatrzymany jak najbardziej słusznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie podać sensowną argumentację, na jakiej podstawie żądasz od kierowcy jadącego z przeciwka, odszkodowania za kamień, który rzekomo wyskoczył spod kół jego samochodu?

 

Postaw się w sytuacji odwrotnej. Jakbyś się zachował, jakby nagle nie wiadomo skąd, ktoś Cie zaatakował, że masz mu oddać pieniądze za szybę?

 

Jeżeli jedziesz za wywrotką, to masz prawo dochodzić odszkodowania za źle zabezpieczony ładunek.

 

Jeżeli jedziesz za pojazdem obłoconym, to również możesz dochodzić swoich praw od właściciela pojazdu.

 

Jeżeli na drodze jest świeżo załatana dziura i asfalt jest posypany kamieniami to odszkodowania być może możesz dochodzić od zarządcy drogi.

 

Innych możliwości nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem podobną sytuację na jesieni w zeszłym roku. Tylko u mnie kamyk wypadł z pod kół jadącego z naprzeciwka gimbusa! Uderzył w lewy dolny róg przedniej szyby. Policja przyjechała po godzinie od wezwania i stwierdzili że jedyne co mogą zrobić to wystawić jakis papier że przyjechali na wezwanie i zobaczyli to co zobaczyli. Powiedzieli że jak mi się chcę to mogę wejść z pozwem cywilnym o odszkodowanie od zarządcy drogi, ale marne szanse ze coś uzyskam od ubezpieczyciela. Ale dowodu nie zabrali mi, pomimo tego ze szyba pękła w taki sposób ze róg szyby można było oddzielić od reszty i go wyjąć. Radziłem się prawnika i też potwierdził że koszta sprawy duże a szanse niewielkie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . nie bardzo wiem gdzie ten temat pasuje więc piszę tu... wczoraj jechałem swoją klępą i z jadącego z przeciwnej strony auta z pod koła odskoczył kamień i uszkodził mi szybę przednią . zrobiłem nawrót i go dorwałem nie chciał dyskutować więc wezwałem policję . policja stwierdziła ze to nie jego wina a mi zabrali dowód rejestracyjny i straszyli ze auto na lawetę to mu powiedziałem żeby się opanował i nie przesadzał... mówię że kolo mi ma szybę fundować a oni że nie są w stanie stwierdzić że to on a ja to co kamień mi z nieba nie spadł i że mam na swiadka pasażera . puścili gościa mi zabrali dowód ... i taki finał :cry2: pytanie jak można i czy można jakoś wyrwać kasę na szybę od tego typa którego dopadłem po pościgu ?

'dopadles' goscia za to ze jechal droga i najechal na kamien? nie dziwie sie, ze policja sie na ciebie wkurzyla, przeciez to co zrobiles sie kupy nie trzyma, jesli jeszcze przy tym sie denerwowales i probowales im udowodnic swoja racje to oni ci udowodnili swoja. jeszcze czas kolesiowi zabierales niepotrzebnie, dziwie sie ze w ogole z toba gadal i czekal na policje, pewnie ma niezla polewke z twojego swirowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na drodze jest świeżo załatana dziura i asfalt jest posypany kamieniami to odszkodowania być może możesz dochodzić od zarządcy drogi. :shock: właśnie tak było droga wysypana takim grysikiem (małymi kamieniami ) na świeżo łatane dziury :!: czyli w takiej sytuacji jest szansa ??? :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalew może chcesz się przejechać za mną po takiej drodze i jak mi kamień strzeli z pod koła i wybije ci szybę to co - podziękujesz mi za to ??? zaprosisz na browar ???? co zrobisz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no kupię szybę nie będę się motać i czekać na to że mi wstawi jakiś dobry człowiek :mrgreen: ale ciekawi mnie ta sytuacja bo nie ja jeden się z tym spotykam każdego dnia :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalew może chcesz się przejechać za mną po takiej drodze i jak mi kamień strzeli z pod koła i wybije ci szybę to co - podziękujesz mi za to ??? zaprosisz na browar ???? co zrobisz ??

 

za twoimi oponami leca ta same kamienie. idz sponsorowac innym szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na drodze jest świeżo załatana dziura i asfalt jest posypany kamieniami to odszkodowania być może możesz dochodzić od zarządcy drogi. :shock: właśnie tak było droga wysypana takim grysikiem (małymi kamieniami ) na świeżo łatane dziury :!: czyli w takiej sytuacji jest szansa ??? :doh:

Jest.

Zwróć się do zarządcy drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego krystian, ciesz sie że twój pościg za innym kierowcą nie skończył się dla Ciebie przykro.. np z podbitym okiem albo złamanym nosem. Każdy może róznie zareagować. Poza tym czy gonisz każdego za kim lecą kamyczki i uderzają w twoją maskę i zderzak? Chyba kazdy ma problem z malutkimi odpryskami na całym przodzie auta.. to jest zwykły przypadek losowy i na to nic nie zaradzisz!

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.