Skocz do zawartości

[ E34 ] M50B20 Vanos - problem


PrzemekB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Wczoraj coś stało się z silnikiem bowiem słabo się wkręca na obroty, a np na biegu jałowym strasznie trzęsie mi całym autem. Podczas przyśpieszania też czuję wibracje w niektórych zakresach obrotów.

 

Co mogło się stać?

 

Mam też jeszcze jedno pytanie. Jeśli np. mam bawić się (naprawiać) z tym silnikiem i ładować w niego kase to przemyśle zamiane na M50B25. Pytanie tylko czy prócz silnika będe musiał wymienić coś jeszcze? np. wydech, komputer itd? Prosze o rzetelne odpowiedzi.

 

P.S moja E34 to automat - ZF 5HP18. Pozostaje jeszcze jedno pytanie. Czy M50B25 będzie współpracować z tą skrzynią, z tego co keidyś słyszałem to tak, ale pewności nie mam. Więc zwracam się do was o pomoc

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........

P.S moja E34 to automat - ZF 5HP18. Pozostaje jeszcze jedno pytanie. Czy M50B25 będzie współpracować z tą skrzynią, z tego co keidyś słyszałem to tak, ale pewności nie mam. Więc zwracam się do was o pomoc

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam!

 

mam u siebie 5hp18 i silnik o który pytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy u siebie - silnik miał wibracje ( najbardziej odczuwalne w zakresie 2000-3500 obrotów) i dużo słabszą moc.

Okazało się, że była przepalona cewka, więc sprawdziłbym to i świece w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz sprawdzał/wymieniał świece to sprawdź czy nie są pozalewane. Często puszcza uszczelka pod kopuła zaworów i olej zalewa częsciowo świecę/cewkę. jęsli po zdjęciu fajek, któraś bedzie zalana, to musisz wymienić uszczelkę pod kopuła zawaorów - tylko konicznie kup oryginalną w ASO - koszt ok 150 zł..
m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz sprawdzał/wymieniał świece to sprawdź czy nie są pozalewane.
Albo zalane deszczówką. U mnie był z tym duży problem. Zawsze po ulewie woda była w 2-3 pierwszych gniazdach świec. -Zła uszczelka pod maską + brak uszczelki pod korkiem wlewu oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.