Skocz do zawartości

Ustawianie Car&key NCS, DIS


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie (E53) uaktywniłem zamykanie szyb i szyberdachu poprzez czujnik deszczu, ale w żaden sposób to nie działa, nie wiem czemu.

Możesz mi podać procedurę świateł dziennych E46 przedlift?

 

A tak na marginesie, po odłaczeniu przepustnicy w E46 (318i) 2001r świeci się kontrolka od kontroli trakcji. Jak można to wyłączyć? Jakaś ponowna adaptacja przepustnicy? Jeśli tak to jak...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 825
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie (E53) uaktywniłem zamykanie szyb i szyberdachu poprzez czujnik deszczu, ale w żaden sposób to nie działa, nie wiem czemu.

Możesz mi podać procedurę świateł dziennych E46 przedlift?

 

Podaj jaki wpis u Ciebie odpowiada za zamykanie przez czujnik deszczu i w którym module. U mnie raczej takiej funkcji nie obsługuje, nie przyjmuje REGECHLIESSEN.

Co do aktywacji świateł dziennych, to znalazłem w paru miejscach na forach, u mnie akurat to zadziałało.

Właściwie to najpierw wszedłem w Car Memory i ustawiłem TAGFAHRLICHT_ECE na aktiv. Natomiast później zmieniłem wpisy dla modułu LSZ

DRL_DIMMUNG
wert_01
GED_FL_ALS_DRL
nicht_aktiv

na

DRL_DIMMUNG
wert_03
GED_FL_ALS_DRL
aktiv

Przyciemnienie długich dla wartości wert_02 wydawało mi się zbyt duże. Wg różnych danych wert_02 ok. 20% jasności, a wert_03 ok. 40%. I takie ustawienie wygląda sensowniej. Przy okazji zmian (chyba w Car Memory) dostałem "bonusa", w postaci dodatkowych wpisów, których nie było oraz świecących się świateł stop jako pozycyjne,

BREMSLICHT_ALS_STANDLICHT
aktiv

ale zlikwidowałem to. W zasadzie powinna wystarczyć zmiana tych trzech rzeczy w pliku, bez wchodzenia w Car Memory.

Co do świateł dziennych, chciałem teraz znaleźć opcję, wyłączającą światła w momencie rozruchu. Podobno taka istnieje i teoretycznie miałoby być coś takiego wg http://www.blademccoy.republika.pl/codes_formatted.html

KL50_ABSCHALT_AL  	when key in start position stop low beams 
KL50_ABSCHALT_FL  	" " " " " " high beams 
KL50_ABSCHALT_NSW  	" " " " " " fog lights 

Niestety nie akceptuje tych parametrów, powiem szczerze, że wg mnie światła dzienne to poroniony pomysł :duh: Nie wyobrażam sobie odpalania samochodu zawsze na włączonych światłach. Przy słabawym akumulatorze i zimą, nie ma szans :mad2: Dlatego, chyba zlikwiduję tą opcję jeśli nie znajdę opcji na wyłączenie świateł na czas rozruchu.

 

Acha, jeszcze wracając do wycieraczek. Znalazłem w module GM5 taki wpis

WISCHER_VOLLEND_KLR_AUS
nicht_aktiv

zmieniłem na aktiv, myślałem, że to będzie to... :roll: i teraz mnie oświeciło, vollenden = dokończyć, klar = czysty pobiegłem do garażu i efekt jest taki:

wycieraczki dokańczają bieg po wyłączeniu stacyjki :mrgreen: Przedtem bodajże zatrzymywały się tam gdzie je zastało "przekręcenie kluczyka na 0".

 

Co do przepustnicy to nie wiem, ale najpierw spróbowałbym sprawdzić błędy pod INPĄ i ewentualnie wykasować.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FA mniej więcej wiem o co chodzi. Usunąłem:

L812A NATIONAL VERSION GREAT BRITAIN

S853A Language version English

i zmieniłem na niemieckie odpowiedniki.

Teraz patrzę, że jest jeszcze opcja:

S880A Operating instructions, English

- też może mieć wpływ?

 

Wpisy masz na myśli w FA, po przekodowaniu auta, wszelkie zmiany w konkretnych modułach powinny się same zmienić, tak?

Jest niemiecki język, ale dalej tempomat pokazuje w mph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego to jeszcze nie robiłem. Z tego co znalazłem to do flashowania WinKFP, mogę kierować się tą instrukcją viewtopic.php?p=1258499#p1258499 ? Z tym, że wybieram kombi oczywiście.

Zastanawiam się, czy to na pewno jest kombi czy mask, bo jednostki są zapisane w mask (WEG_EINHEIT i VERBRAUCH). Z drugiej strony mam taką opcje TEMPOMAT_SETZ_ANZ_DAUER wert_01 w kombi. Na internecie znalazłem, że ludzie zmieniają to na wert_02, żeby w ogóle się ta prędkość pojawiała, ja mam wert_01 i ona się już pojawia, na wert_02 jest po prostu chwilę dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.