Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety ale właśnie to hasło z filmiku nerwusa mi nie wchodzi bo próbowałem a instalowałem z filmiku jego autorstwa. Może się walnąłem w tym numerze i teraz nie dojdę. Da to się teraz jakoś sprawdzić czy muszę bazę jeszcze raz instalować?
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło tak jak myślałem zrobiłem błąd przy wpisywaniu. Miałem jeszcze problemy z API testem ale po dokładnej analizie ediabas.ini znalazłem błąd i przeszło. Teraz zostały dwa pytania jedno to czy macie jakiś link do ściągnięcia TISa bo nie mogę wygrzebać?

Drugie to czy DIS naprawdę zdiagnozuje np E30 bo widzę że jest taka możliwość jaka jest dolna granica wieku aut które obsługuje?

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU możesz ściągnąć TIS-a. A co do tego czy da się diagnozować E30 to DIS-ie jest wyraźnie do wyboru ten model auta, ale jakie są dostępne testy to dopiero wyjdzie po podłączeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobnyproblem jak pojawiał się na początku wątku z bootowaniem cd z bazą DIS. Mam zainstalowaną VMware 5.5.1 19175, do obrazów cd używam UltraISO 9.3.5.2716 (może w tym problem? ale wątpię) Wszysto robię oczywiście zgodnie z filmikami, dochodze do momentu instalacji bazy DIS, odpalam virtualna maszynę ustawiam bootowanie z cd (obraz od Nerwusa: EasyDIS-base-44-v1.0.nrg) i pojawia mi się taki komunikat:

 

http://www.iv.pl/images/83069527547016894674.jpg

 

 

cd-rom jest na auto detect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego obrazy których używamy do uruchamiania są obrazami nero końcówka *.nrg i tu jest problem z bootowaniem w vmware. Przerabiałem to i polecam ściągnięcie plików *.iso które bezpośrednio montujesz w wmvare wskazując lokalizacje do pliku iso. TU masz folder z plikami do DIS-a i jest tam też plik DIS-BASE-44.iso to jest ta sama baza co z końcówką nrg tylko zmieniony format. Z tym plikiem zamontowanym bezpośrednio nie będziesz mieć już problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze palermos postępować trzeba z plikami *.nrg. Bo podmontowanie ich pod inny program lub bezpośrednio pod VMWARE nie daje efektu. Dlatego właśnie przerobiłem te pliki nrg na iso, bo wtedy bez zewnętrznego programu można podmontować bezpośrednio pod VMWARE i bootuje sie normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kilka kwestii, moze komus sie bedzie chcialo troche mi je rozjasnic:

 

Zainstalowalem ediabas'a z bazą v44, chodzi ok.

1. potem zainstalowałem update do v57 i w głównym oknie mam dalej v44 ...?

2. Zniknęła mi opcja programowania

3. proba odpalenia inpy (inpaload.exe) konczy sie komunikatem : nie mozna znalezc pliku api.dll. Jak zainstalowac inpe pod windowsem? osobno od tego co sie instaluje w trakcie instalacji ediabasa?

 

 

Pzdr

 

WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. oraz startowy pochodzi z bazy a nie progmana dlatego widzisz stare poczciwe e30 ;)

ad2. i tu masz dowód na zainstalowanie wersji 57 :) po prostu w tej wersji usunięto opcje kodowania.

ad3. opis instalacji inpy masz kilka postów obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak programowac w v57?

 

Z v57 usuń

- packages \ data \ progmcfg.tar

- packages \ scripts \ i95progm

 

Z v44 dodaj do v57

- packages \ data \ sgc_ecu.tar

- packages \ data \ sgcupdat.tar

- packages \ scripts \ i95sgcup

- DAT.XX \ SGC

 

Powstały obraz zainstaluj na base v44 i będziesz miał kodowanie v44 z diagnoza v57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu krzysiek80r stworzyłem obraz ISO który można ściągnąć z tego FOLDERU. Jest to obraz o nazwie "DIS v57+kodowanie_z_v44.iso". Stworzony i sprawdzony przeze mnie, bezproblemowo instaluje się na maszynie z DIS-em.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze palermos postępować trzeba z plikami *.nrg. Bo podmontowanie ich pod inny program lub bezpośrednio pod VMWARE nie daje efektu. Dlatego właśnie przerobiłem te pliki nrg na iso, bo wtedy bez zewnętrznego programu można podmontować bezpośrednio pod VMWARE i bootuje sie normalnie.

Dobra thx przekonwertowałem nrg na iso i poszedł po zamontowaniu bezpośrednio pod vm. I jescze mam jedno pewnie głupie pytanie :) jestem na etapie "20. Utworz skrot do programu IFHSrv32.exe. Uruchom ten program oraz uruchom emulator glowicy i wlacz emulator. Zgodnie z filmem nr. 12 (Konfiguracja_dis_zeby_wykryl_glowice)." o jakie głowice chodzi? w tym momencie podłączam się do samochodu? bo nie podłączyłem i po wejscu w kalibrating touch screen pojawia się "waiting for x server to shut down" na chwile jak na filmiku po czym gaśnie i stoi - czarny ekran...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na razie się nie podłączaj do auta. Uruchamiasz emulator głowicy po to, żeby DIS mógł wykryć głowicę(kabel), która jest emulowana przez emulator :D . Emulacja odbywa się przez wirtualną sieć miedzy fizycznym komputerem i wirtualnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

DIS i moje problemy.....

 

Zainstalowaem Inpe /INPAv502_EDIABASv647/, chodzila sobie z E46, czytala wszystko i bylo fajnie. Do czasu kiedy mi sie zachcialo sprawdzac E91...

 

Inpa nie dawala rady zczytac nic bo w niej nie ma mojego modelu, wiec zrobilem update /inpa_5_0_2_10.0.0.4/ , znalazl sie moj model ale nie chce sie polaczyc.

 

Wiec poszedlem krok dalej i zamontowalem sobie DISa 44 na Vmware. I bylo fajno ale nie ma komunikacji z silnikiem /diesel 3.0/ i z skrzynia /zf 6hp24/. Reszta modulow dzialala, automatyczna identyfikacja auta tez.

 

Wiec update do 57 US... I na tym zakonczyly sie moje przygody, DIS nie widzi napiecia na pinie 15, nie umie rozpoznac auta i nie laczy sie. Na tyle chce wspolpracowac.

 

API testy przechodza, interfejs Nerwusa... Niby wszystko poustawiane, IP, remotehost, port, emulator chodzi z hostem...

Glowica podlaczona, wszystko jednym slowem gra ale nie laczy sie z autem.

 

Macie jakies podpowiedzi, co i gdzie powinienem sprawdzic?

 

 

Pozdrawiam

arcisz

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, tego nie robilem. Nie pomyslalem, ze po upgrade zmienia sie sposob komunikacji.

 

Zobacze czy to pomoze ale nie wiem, czy dzis mi sie uda znalesc chwilke czasu.

 

Dzieki za podpowiedzi.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dało się połączyć.

 

Chyba zostaje ponownie przeinstalować disa.. Bo nie wiem o co chodzi..

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do wszystkich którzy nie mogą przejść APITEST mimo że mają wszystko dobrze skonfigurowane,

należy (tak jak to było w moim przypadku) w VMware 7 we wczesnej fazie konfiguracji maszyny wirtualnej - podczas kreatora - wybrać emulację VMware 5 i dopiero postawić DIS.

Obecnie mam 2 maszyny wirtualne, 1 zgodnie krok po kroku - ta się nie łączy, 2 z emulacją VMware 5 i ta się łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi api testy przechodza i przed update na 44 i po na 57... Ale na 57 nie mogę się połączyc z autem. Na 44 chodzi ale bez silnika i skrzyni biegów.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.