Skocz do zawartości

klimatyzcja i nawiew wewnetrzny - PROBLEM


lucky_tommy

Rekomendowane odpowiedzi

e34 525 24v

kupilem samochod z dzialajaca klimatyzacja po miesiacy jezdzenia dmuchala coraz slabiej az w koncu przestala (moze brak freonu). Teraz po zimie jak probuje ja zalaczyc to nie zapala sie dioda od klimy a jak sie juz zapali to zaraz gasnie.

Dowiedzialem sie ze tak bedzie sie dzialo jesli nie mam freonu. Czy to prawda :?:

Po drugie jest tez w samochodzie nawiew wewnetrzny on tez nie chce mi sie zalaczac tzn jak juz sie zalaczy to zaraz sam automatycznie zostanie wyloaczony - czy on jest powiazany z klimatyzcja i dlatego nie chca dzialac :?: bo wedlug mnie powinien dzialac niezaleznie od tego czy klima sprawna czy nie.

Wszystkie styki od wlaczania i wylaczania dzialaja sprawdzalem miernikeim

 

Prosze o jakos pomoc zebym nie musial bankrutowac w warsztatach typu (to ta usterka, a nie jednak cos innego :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeczytales dobrze mojego problemu

 

chodzi o to ze jak wlaczam przycisk od wew nawiewu (zamkniety obieg zielona LED) to dioda sie pali i zachwile gasnie lub nie zapali sie wogole - czy problemem jest to ze brak gazu w klimie i dlatego nie chce dzialc to samo jest jest jak wlaczam klime

(stoje przed dylematem czy napelniac i bedzie ok czy sie cos zepsulo)

 

co do samego nawiewu to filtr wymienilem i tez mi zawieruche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ok- nie napisałes ,ze zmieniłes filtr- co do obiegu zamknietego - to fakt - jesli klima nie bedzie działac, to on tez nie - przynajmniej u mnie tak było.

i u mnie tez jak nie było freonu to dioda od klimy gasła- moze jeszcze ktos inny cos dopowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec z tego co sie dowiedzialem to jak nie ma freonu to klima i obieg zamkniety nie wlaczy sie

 

wlasnie bylem na sprawdzeniu szczelnosci i raczej bedzie wszytsko ok zobaczymy ile ujdzie gazu do jutra

 

ale trzeba na 100% sprawdzic czy klima sie zalaczy - jesli mechanik napelni obieg taka iloscia gazu tego do sprawdzania co freonu czyli bedzie cisnienie w ukladzie, to czy wtedy obieg zamkniety i klima wlaczy sie mimo ze nie jest to freon

 

w tej chwili jest wysokie cisnie i nie wlaczam klimy zeby nie rozwalilo, ha ale ludzka ciekawosc nie zna granic wiec raz wcisnalem przycisk od klimy i nic

 

czy musi byc freon zeby sie zalaczyla czy na tym gazie tez powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojecia nie mam, nie sprawdzałem u siebie na tym gazie - dalej koledzy - moze ktos cos podpowie :)

 

Sprawa wygląda tak. Klima nie załączy cię jeśli nie ma ciśnienia w układzie, nie ma znaczenia czym nabijesz układ, może byc nawet powietrze, ale jeśli trzyma ciśnienie to powinna się załączyć.

 

Co do obiegu zamkniętego.

Włączając obieg zamknięty automatycznie włącza się klima. Tak jest we wszystkich BMW. Więc jeśli sama klima automatycznie się wyłącza bo coś nie jiest tak, będzie się też sam wyłączał obieg zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Opowiem o swoich doswiadczeniach z klima na podstawie MB 124, dlatego ze w BMW po prostu jej nie mam.

Kupilem to auto z niedzialajaca klima, ale poprzedni wlasciciez zarzekal sie ze dziala - jest tylko do nabicia. istotnie, pojechalem do warsztatu zajmujacego sie ukladami klimatyzacji i sprawa wygladala tak: facet nabija uklad bodaj azotem, nastepnie smaruje wezyki, zlacza itp plynem do mycia naczyn z woda i patrzy czy sie robia babelki, jesli nie, usuwa azot i nabija uklad czynnikiem chlodzacym, za co kasuje ok 200 zl. W Mercedesie nie zalacza sie ani klima ani wewnetrzny obieg gdy cisnienie gazu jest zbyt niskie, wiec mysle ze w Beemce podobnie. Jeszcze mala uwaga: klima jest tym urzadzeniem co nie znosi byc nieuzywana! Nawet zima musi byc regularnir zalaczana, chodzi o rozprowadzenie czynnika chlodzacego po ukladzie, bo jest on zarazem srodkiem konserwujacym i musi byc wymieniany, niezaleznie czy trzyma cisnienie, czy nie co dwa lata. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po zimie jak probuje ja zalaczyc to nie zapala sie dioda od klimy a jak sie juz zapali to zaraz gasnie.

Dowiedzialem sie ze tak bedzie sie dzialo jesli nie mam freonu. Czy to prawda :?:

 

... a wystarczylo przeczytac instrukcje obslugi samochodu (dostepna za darmo w sieci). Moze wtedy skonczyloby sie na zwyklym uzupelnieniu czynnika...

http://img24.echo.cx/img24/3972/klima9uz.gif

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie znam się na tym, ale napiszę Ci co było u mnie, bo auto kupiłem zimą bez gazu w klimie i do lata tego nie robiłem...

Jeśli masz ciśnienie w układzie, a klima się nie załącza to może:

- padł, lub zaśniedziały styki czujnika (u mnie jest przy skraplaczu) i nie wie, że jest ciśnienie ?

- sprawdź czy w ogóle "kręci" się sprężarka... jak długo stała, bez gazu - i oleju - to mogła przyrdzewieć... u mnie tak było. Wszystko było OK, ale sprężarka się nie kreciła po załączeniu - efekt zimy bez oleju i gazu w układzie...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.