Skocz do zawartości

Przyśpieszenie 330d i 330xd


3wmb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
co do mojej, to dałbym reke sobie odciąć, że nie dłubana. Kupiona od 1 wlasciciela - kobietka, coprawda młoda, ale zeby taki zapał miala do szybkości...;)

 

Przepraszam to jest 2004r i ma oryginalnie dłubnięty silnik do 204koni :norty: :twisted2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a moze koledzy, zamiast robić jakies testy na drodze, mierzyć i kombinować to nie lepiej dać 100 na hamownie, gdzie pokaże wam dokładnie jaka jest moc i przy danym obrotach. zobaczycie tez wtedy czy silnik rozija moc równomiernie i jak przebiega krzywa momentu. 1 stówka, godzina czasu i wiecie co jest z waszym autem. a tak tracicie czas na pomiary, sprzegło niszczycie, koła masowe niszczycie (ten kolega co zmienia bieg bez odejmowania gazu to pewnie długo nie pojeżdzi).

 

p.s. nie mozna porównywać czasu poszzcególnych samochodów, gdzy testy nie sa przeprowadzane w tych samych warunkach. starczy inny asfalt, inna temperatura otoczenia, inne opony, a po za tym by jeden wynik był wiarygodny trzeba pomiar powtórzyć z 10-15 razy i go uśrednic.

 

wiec koledzy na hamownie ( taniej szybciej profesjonalniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale my sie tu nie licytujemy o 0,1 sek tylko podajemy przyblizone wartości. A hamownia poda dokładne dane, ale tylko w manualu. Ja mam automat, nie da się tego dobrze zhamować. Umowiłem się jednak na poniedziałek, może coś wyjdzie.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mierzylem swoja 330-204km niestety bez filmu(chwilowo mam tel bez aparatu heh),moj pomiar to...80-120 na 4 biegu-5,84-5,91 a na 5 tez niezle 8,3 sek...auto 100% seria,manual
kiedys e36 316,325 coupe...pozniej e46 320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wlasnie mierzylem swoja 330-204km niestety bez filmu(chwilowo mam tel bez aparatu heh),moj pomiar to...80-120 na 4 biegu-5,84-5,91 a na 5 tez niezle 8,3 sek...auto 100% seria,manual

Ile jest podane w instrukcji dla 204 konnego silnika od 80-120 dla kombi??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest podane w instrukcji dla 204 konnego silnika od 80-120 dla kombi??

 

Dla 184 konnej to odpowiednio dla Touringa - 330d-7,2 330xd-7,6

 

Za Hunterem - też jestem ciekaw jak w 204-konnej napisali w instrukcji...jaka różnica jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ile jest podane w instrukcji dla 204 konnego silnika od 80-120 dla kombi??

 

Dla 184 konnej to odpowiednio dla Touringa - 330d-7,2 330xd-7,6

 

Za Hunterem - też jestem ciekaw jak w 204-konnej napisali w instrukcji...jaka różnica jest....

 

Sprawdź ile masz w swojej od 80-120 albo 160 na 4 jak masz manual porównamy sobie mamy takie same auta.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile masz w swojej od 80-120 albo 160 na 4 jak masz manual porównamy sobie mamy takie same auta.

 

Manual, manual mam... Przy najbliższej okazji nie omieszkam sprawdzić. Napewno po 1 czerwca (ale mają terminy w tych warsztatach) - po wymianie sworzni wahaczy (całe szczęście mam założone wahacze z wymiennymi sworzniami ufff) i łączników stablizatorów, bo po warszawskich dziurach sa już w opłakanym stanie i póki co jeżdżę niemal jak jakiś "kapelusznik", co by im większej krzywdy nie zrobić...

 

Jakby co - przypomnij mi Hunter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź ile masz w swojej od 80-120 albo 160 na 4 jak masz manual porównamy sobie mamy takie same auta.

 

Manual, manual mam... Przy najbliższej okazji nie omieszkam sprawdzić. Napewno po 1 czerwca (ale mają terminy w tych warsztatach) - po wymianie sworzni wahaczy (całe szczęście mam założone wahacze z wymiennymi sworzniami ufff) i łączników stablizatorów, bo po warszawskich dziurach sa już w opłakanym stanie i póki co jeżdżę niemal jak jakiś "kapelusznik", co by im większej krzywdy nie zrobić...

 

Jakby co - przypomnij mi Hunter...

 

Kurde daj namiar na te wahacze bo ja nie mogłem znaleść takich do xd

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde daj namiar na te wahacze bo ja nie mogłem znaleść takich do xd

 

Chętnie bym dał ten namiar ale może być problem...bo auto kupiłem od znajomegomojej rodziny w Paryżu - Francuza...i to on pomyślał o tych wahaczach co by je wymienić...Więc na bank w Paryżewie można pewnie je dostać :)

 

 

W warszatacie majster który ogladał sworznie powiedział, że to nawet wersja wzmocniona wahaczy jakaś...

 

A nie pytałeś tych co sprzedają wahacze np Meyle na Alledrogo czy jak ściągają do zwykłych 330d nie mogą ściągnąć do xd?

 

 

http://allegro.pl/item627599612_wahacz_wahacze_bmw_3_e46_e_46_meyle_wzmocniony.html

http://allegro.pl/item628911692_wahacz_przedni_bmw_3_e46_nowy_meyle_wzmocniony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile masz w swojej od 80-120 albo 160 na 4 jak masz manual porównamy sobie mamy takie same auta.

 

Manual, manual mam... Przy najbliższej okazji nie omieszkam sprawdzić. Napewno po 1 czerwca (ale mają terminy w tych warsztatach) - po wymianie sworzni wahaczy (całe szczęście mam założone wahacze z wymiennymi sworzniami ufff) i łączników stablizatorów, bo po warszawskich dziurach sa już w opłakanym stanie i póki co jeżdżę niemal jak jakiś "kapelusznik", co by im większej krzywdy nie zrobić...

 

Jakby co - przypomnij mi Hunter...

 

Kurde daj namiar na te wahacze bo ja nie mogłem znaleść takich do xd

 

Do xd i xi nie ma, zbyt malo popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wyniki dzisiejszego pomiaru na hamowni:

 

Moc: 204 KM @ 3700 rpm

Moment: 514 NM @ 2200 rpm

 

Nie ma chipa :| Ale jest 100 NM giftu :norty:

 

Nie sądziłem że aż takie gifty fabryka daje,

Ciekawe bo w ten sposób udowodnione zostało że można chipować auto chociaż do takich wartości jak ma kolega M330d i nikt nie powinien gadać że tak nie wolno.

Ps. na jakiej hamowni go mierzyłeś?? - może wykres jakiś...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

 

wczoraj shamowalem swoja 530d

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img269.imageshack.us/img269/7335/530dwykres.jpg

 

zerknijcie pls bo nie wiem czy jest gi czy cos do poprawki [gosciu z hamowni mowi ze ok ale moze cos sciemnia]

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą i poprawcie mnie jesli się mylę.

 

Moc: Max przypada na jakies 3300tys. troche za wcześnie nawet jak na diesla

 

Moment: Jak na diesla zbyt łagodnie rośnie,pomijając ten pik w okolicach 505nm, stałą wartość czyli ok 480NM masz dopiero przy 2500obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą i poprawcie mnie jesli się mylę.

 

Moc: Max przypada na jakies 3300tys. troche za wcześnie nawet jak na diesla

 

Moment: Jak na diesla zbyt łagodnie rośnie,pomijając ten pik w okolicach 505nm, stałą wartość czyli ok 480NM masz dopiero przy 2500obr.

 

Wlaśnie jest odwrotnie. ten moment jest zbyt wysoko, ja bym sprawdzil jeszcze doladowanie turbiny czy jest prawidlowe.

 

W przypadku M330d musi być bląd. Jeśli ma 514 Nm i 204 KM to mment musi mieć przy 2800 obrotów a nie 2200. Gdyby mial tak wysoki moment przy 2200 to moc by wynosila 161 KM.

 

W przypadku duud jeśli ma 505 Nm przy 3300 obr oznacza to , że ma 237 KM.

Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku M330d musi być bląd. Jeśli ma 514 Nm i 204 KM to mment musi mieć przy 2800 obrotów a nie 2200. Gdyby mial tak wysoki moment przy 2200 to moc by wynosila 161 KM.

 

Automat. Tak bywa.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu gaworzycie o tych wykresach aż zaniepokojony wyciagnąłem swój...i tak się zaczałem zastanawiać i mieć wątpliwości, czy u mnie jest dobrze...czy może potrzeba korekty?

 

Niby nie narzekam...ale tak czasem myślę, że samochód mógłby się lepiej zbierać...

 

Bo sam nie wiem co o tym moim wykresie teraz sądzić...no bo dodatkowo ten napęd 4x4...

 

 

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//artedesign.eu/BMW/wykresX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.