Skocz do zawartości

Zmiana podświetlenia tablicy rejestracyjnej na diodowe


lukaszlad

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukuję od wczoraj różne fora internetowe o 1-ce w poszukiwaniu info na temat zmiany podświetlenia tablicy rejestracyjnej na diodowe.

 

Wygląda na to że sprawa jest b. prosta wystarczy kupić nowe diodowe żarówki część numer 63 26 7 193 294 i podmienić.

 

Czy ktoś to być może u siebie już zrobił?

 

PS

Zmieniałem klocki w Bawaria Motors na Czerniakowskiej w Wwie. Jako że samochód kupiony był w BMW Inchcape to Bawaria M. poczuła konieczność zmienienia mi ramek tablicy rej. na swoje z napisem Bawaria Motors. Zamówiłem też gratisowe mycie samochodu. Efektem tych operacji jest notoryczne pojawianie sie komunikatu o nie działających żarówkach podświetlenia tablicy ... aby je włączyć muszę wyjść ;) i stuknąć w zderzak ;) zapalają się obie.

 

 

Ewidentnie zepsuli mi to tam! pewnie przy nieumiejętnym i pośpiesznym przykręcaniu swoich paskudnych ramek, albo myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ramek to normalka,ja auto serwisowałem u innego dealera-wystarczyło,ze pojechałem tylko do innego na ..wymiane żarówki i już ramki mi zmienili.Na dobrą sprawę jest to reklama-wiec powinno sie płacić właścicielowi auta za to :dance:

A codo oswietlenia-mam to samo-musze puknąć w tablicę aby czasem zapalić lampki-ale to najpewniej jest padajaca żarówka-gdzies tam styki moga nie kontaktować bo sa zasyfione-najlepiej wymienić żarówki-ja mam juz kupione ale jakoś nie chce mi się zabrac za to. Mam to przy tylniej tablicy.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bym nie pozwolił na zmianę ramek ! Swoją drogą jak odbierałem swoje poprzednie nowe auta to uprzedziłem sprzedawcę, że jak znajdę ślad jego reklamy na aucie to nie odbiorę.... i śladu nie było :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis ze zdjęciami http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=29&t=10468. Wygląda na to, że wystarczy podmienić podświetlenie.

 

A swoją drogą jakim prawem zmienili Ci ramki ?? Pytali się czy mogą ??

 

Pozdrawiam

Grafet

 

Dzięki za opis, tego jeszcze nie widziałem, a wygląda na wyczerpujący. Trochę groźne wygląda kwestia tych elementów do wycinania ;), ale że zdecydowanie ubolewam nad tym że gdy mam wyposażeniu podświetlenie klamek zewnętrznych, montują mi zwykle, żółte żarówki do podświetlania tablicy, to się chyba za to zabiorę.

 

Co do ramek to w ogóle zorientowałem się po dłuższym czasie niestety, a faktycznie powinni zapytać klienta o zgodę, skoro już starają się (nieudolnie zresztą) udawać salony i serwisy "na poziomie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zepsuli mi to tam! pewnie przy nieumiejętnym i pośpiesznym przykręcaniu swoich paskudnych ramek, albo myciu.

 

W wersjach przed liftingiem to bardzo częsta usterka więc nie panikuj.

I nie wiem czym się różnią te paskudne ramki Bawarii od Inchape'u?

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kilka dni temu padła mi jedna żarówka od podświetlenia tablicy rejestracyjnej, dziś druga. W instrukcji jest napisane by założyć żarówkę C5W, natomiast ja miałem zamonotowane W5W. Czy http://www.allegro.pl/item739659234_bosma_zarowki_w5w_t10_postojowki_wcisk_zegarow.html takie będą pasować? Czy lepiej zastanowić się nad zmianą na diody LED, ale niekoniecznie na oryginalne bMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ja nie mam takich problemów z podświetleniem, choć też mam normalne żaróweczki a zderzak był zdejmowany do malowania. Póki co odpukać. Temat z babybmw nie istnieje, więc trudno stwierdzić czy będzie występował błąd.

 

Mnie strasznie denerwuje praktyka podmieniania ramek na swoje "brandowane" bez pytania. Jeśli właściciel wyrazi zgodę, to luz, ale bez pytania to chamstwo.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddając samochód do serwisu (przez lata różne marki) zawsze recytowałem im formułkę: żadnych swoich nalepek, żadnych ramek, nie zmieniać płynu w spryskiwaczu (no chyba , że chciałem żeby nalali swój). Kiedyś bodajże w Oplu wypompowali mi dopiero co nalany płyn i wlali swój, kasując mnie na kilkadziesią złotych co mnie wkurzyło, bo kilkanaście minut wcześniej na stacji benzynowej kupiłem dobry zimowy płyn. Dlatego zawsze domagałem się żeby wpisali moje życzenia na karcie zleceń dla mechanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.