Skocz do zawartości

Oznaczenia sprężyn


bezy74

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.Przyznam się że zbyt dokładnie nie przeszukałem forum, ale może ktoś wie ,albo chociaż powie czy było na forum.Chodzi mianowicie o oznaczenie kolorami (takie kolorowe prostokąty ),o co w tym wszystkim chodzi?Mam do wymiany w moim kombiaku tylne sprężyny, dzwonię do gościa a on się mnie pyta o kolory i koniec rozmowy.Może ktoś coś wie i podrzuci?I dodam że u siebie nie mogę znaleźć tych oznaczeń, bo przecież zamówił bym takie same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnij się swoim sprężynom - przetrzyj szmatką żeby była widoczna farba zabezpieczająca. Na kilku zwojach powinieneś mieć różnokolorowe kropki. No chyba że ktoś zmieniał już springi to wtedy tego możesz nie znaleźć. Oryginalne na pewno maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam 2 niebieskie kropki. Jak byłem w serwisie z nalepką z amorka z przodu to powiedzieli : zawieszenie obniżone, utwardzone. Tyle wiem.

Pozdrawiam, Hary.

W takim razie czy do takich sprężyn potrzebne są inne amorki? Bo ja mam sprężyny z niebieskimi kropkami i planuję zakup amortyzatorów.

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja mam 2 niebieskie kropki. Jak byłem w serwisie z nalepką z amorka z przodu to powiedzieli : zawieszenie obniżone, utwardzone. Tyle wiem.

Pozdrawiam, Hary.

 

Powiedzieli ci tylko że amor masz pewnie przystosowany do takiego zawieszenia.

Ja pytałem w ASO i tylko po nr na sprezynie mogą określić co to za sprezyna... a weż znajdz nr, powodzenia.

Jak chciałem inne niż mam to też nie wiedzieli jakie mam a po kropkach nawet nie wiedzieli że takowe coś mogą oznaczać...

Ech... serwisy autoryzowane- oczywiście pozdrawiam w tym miejscu panów serwisantów :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie pod temat.jak z tymi oznaczeniami jest wkoncu.ja mam 2 zolte paski na sprezynach.i niewiem jakie amorki mam kupic do tego.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Sto lat temu pytałem o kolory na sprężynach w ASO Smorawiński (pewnie jeszcze post jest na forum) - usłyszałem, że po nich to można się dowiedzieć tylko, że ma się parę. Dwie takie same :mrgreen: i nic więcej...

 

W E46 na przodzie mam jeden pasek zielony, jeden czerwony.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam koledzy :D odkopie deczko temat..

potrzebuję wiedzieć jakie kropki na sprężynach ma 330d 2004r manual M Pakiet Sportowy II, w necie tylko specyfikacja od wersji benzynowych a o dieslu nic nie znalazłem.. może macie takie info to bardzo proszę

Lubię jak diesel objeżdża benzynę, to miłe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.