Skocz do zawartości

320i ma problem z wchodzeniem na obroty i mocą


krystian

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) mam problem tego typu że jak daję gazu to ona potrafi się zdusić słabo idzie jakoś czasem jest tak że jak daję gazu to tak jakby gasła i łapała takie szarpanie . generalnie to ma muła :( co może powodować to ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pali więcej tylko jakoś tak nie idzie równo od dołu tylko się zastanawia :doh: lambde kupiłem nową 1,5 roku temu ale jak mi padła lambda to inaczej się zachowywała niż teraz . a jak padnie przepływomierz to jakie są objawy :?: myślałem że to wina świec bo miały spory przebieg ale po wymianie świec zero zmaian :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na kompie i zero błędów :? zmienię filtr paliwa bo nigdy nie miała zmienianego za mojej kadencji a mam ją 5lat i nie wiem czy ktoś zmieniał w niej w co nie chce mi sie wierzyć gdyż miała ją babka (1926r jej urodzenia - babki ) to pewnie nie zawracała sobie głowy tym ... sprawdzę po zmianie filtra co będzie :/ na chwilę obecną to wiem że jak dmuchałem w wężyk zasilający listwę idący do filtra to z filtra wyleciała mętna benzyna i ciężko miałem dmuchać w niego naprawdę ciężko jest z przelotem powietrza przez filtr :shock: mało oczy mi nie wyskoczyły :shock: czuję że tak nie może być powinno raczej lekko przepływać paliwo a powietrze to jeszcze lżej ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebys zobaczył mój filtr paliwa po 3 latach eksploatacji w 320i jak go przekroiłem to cały czarny był i wylatywały jakies syfy z niego.Tak to jest jak sie jeździ na naszym chrzczonym paliwie :evil: .Jak bedziesz go wymieniał to zarezerwuj sobie z godz czasu i kanał bo bez tego to lipa bedzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam temat to ja mam to samo tyle ze... u mnie ogolnie jest ok ale czasami jak jade to miedzy 100 na godzine a 140 sie przymului tak jakby chodzila na 5 albo 4 gary ale po chwili ja puszcza i leci dalej normalnie i wkreca sie do konca Wymienilem swiece i filter ale niepomaga... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie filtr zmieniony (z lewarka ) :cool2: jak to teraz idzie :shock: jak świnia :twisted2: zero duszenia szarpania idzie że szok głupi filtr paliwa wystarczyło zmienić za 20zł i ogień Na tym forum nie promuje się palenia gumy. Regulamin się kłania. Tym razem bez ostrzeżenia. MOD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak :) potrzebowałem kombinerki , śrubokręt, i klucz 10tkę :mrgreen: auto w górę ( na lewarku od strony kierowcy - kocyk by mi było wygodnie :mrgreen: i odkręciłem filtr był z 98roku :shock: i jak dmuchałem w niego to naprawdę nie było łatwo przedmuchać go :? po wymianie ( prosta robota) auto lepiej idzie i pompa ciszej pracuje :cool2: naprawdę :!: filtr kosztował śmieszne 20pln ... teraz wiem że to naprawdę istotny element w prawidłowej pracy silnika :mrgreen: polecam taki zabieg naprawdę godzinka spokojnej pracy i auto inne kolega który zawsze jeździ ze mną na jakieś imprezy mówi że teraz to pocisk w porównaniu z wcześniejszym stanem i sam widzę różnicę filtr i dobra pompa to podstawa z tego co widzę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dołu go wyjmiesz tylko odkręć obejmę która go trzyma przy bloku silnika potem przewody paliwowe i tyle :cool2: nowy w to miejsce i maszyna zerwie asfalt :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcony Twoim sukcesem też się zabrałem za wymianę filtra paliwa.....

O %$rwa!!, ale się na męczyłem żeby odkręcić obejmę, nie mówiąc o opaskach wężyków,

po 1 godz bezowocnych prób założenia klucza na śrubę obejmy i najważniejsze jej minim. przekręcenia! poddałem się i zacząłem rozbierać kolektor.....no i po 5 godzinach i rozebraniu całego dolotu, wymieniłem filtr i przy okazji będę

czyścił krokowy bo też był uwięziony pod kolektorem....

/// mój stary filtr był oryginał BMW z 2001 r....... więc nie wiem na ile będzie

teraz "lepiej" ???

Drugi raz bym tego nie robił....tragedia po prostu! Dostęp do filtra paliwa to obłęd :mad2: silnik m50b20

Bring Me Woman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem radę od dołu :) a dmuchałeś w filtr czy ma opór jak dmuchasz ? bo mój to taki dawał że naprawdę ciężko było coś tam powietrza przecisnąć :cry2: a w nowym jak dmuchałem to lekko przelatywało powietrze ... jak z twoim filtrem jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzucilem go, myslałem o jego rozcieciu ale szkoda moich minut...

dmuchać to wolę co innego....a z filtra ciągle leciało paliwo..

Głośno chodziła mi pompa paliwa, czasami ucichła dopiero po 20 sek

no i miałem też problemy z nierówną pracą...nie mam pojęcia czy coś się zmieni po nowym filtrze i czystym krokowym....bo widzę że z 6 mam 4 cewki Zdunspule!! a te podobno nie są ok. ale nie wiem jak bardzo nie są...?

Do tego na kompie mam błędy zw. z sondą lam.i składem mieszanki,słychać coraz wyrażniej szklanki i mam tłusto w dolocie, nie mam już koncepcji na naprawę tego motoru..myślę raczej o swap.ie

Bring Me Woman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też wolę ''dmuchać '' jakąś ciasną... :mrgreen: ja mój rozcinałem i był cały w jakimś rdzawym pyle syf z paliwa jednak daje naszym autom sporo problemów :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko, po wymianie filtra paliwa, wyczyszczeniu krokowego i oczyszczeniu jeszcze kilku gniazd czujników....

auto nie do poznania= świetnie przyśpiesza, jest dymaniczne...

 

zabieg czasochłonny, bo ściągałem kolektor ssący, ale b.pożyteczny.

 

mam pytanie, czy jeżeli odpiąłem komputer silnika to czy zresetował się tym samym???Czy jednak trzeba do tego stacyjkę i zewrzeć klemy?

 

dzięki za info!

Bring Me Woman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.