Skocz do zawartości

Jak naprawić odklejającą się tapicerkę z boczków?!


djharuss

Rekomendowane odpowiedzi

Moze strzykawa wstrzyknac tam jakis klej? ale jak bedzie zbyt plynny to przelezie i lipa, z kolei czegos o konsystencji silikony nie strzyknie sie poprzez igle ( aby nie robic duzych dziurek) Chyba trzeba zdjac boczek oderwac ten element z materialem i smarowac albo butaprenem dajac mu lekko wyschac przed dociskiem materialu albo jakas tasma obustronna. Kurde nie slyszalem recepty na to a w e36 to norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz osłonkę klamki wewnętrznej(pchniesz ją do przodu i wyjdzie) to będziesz miał otwór aby wam włożyć pędzel z klejem do tapicerki np. http://moto.allegro.pl/item605067615_klej_do_podsufitki_boczkow_tapicerki_na_pedzel.html

albo zdejmij boczek i ten element z tapicerką można odkręcić bo trzyma sie na na trzech śrubkach(chyba na klucz 6). Załatw sobie spinki do tapicerki bo się łatwo łamią(w serwisie są chyba po 30 groszy, na allegro po 1,20pln+koszty przesylki :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kierowcy zrobiłem mała dziurkę i wstrzyknąłem klej ale efektem tego jest tylko obrzydliwa plama :( więc odradzam takich praktyk ale pomysł z klejem tapicerskim wydaje się bardzo dobry! Mam nadzieję że taki klej nie będzie przebijał. Myślę tylko czy będę miał zerwać cały materiał z boczku czy starać się jakoś inaczej dojść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kierowcy zrobiłem mała dziurkę i wstrzyknąłem klej ale efektem tego jest tylko obrzydliwa plama :( więc odradzam takich praktyk ale pomysł z klejem tapicerskim wydaje się bardzo dobry! Mam nadzieję że taki klej nie będzie przebijał. Myślę tylko czy będę miał zerwać cały materiał z boczku czy starać się jakoś inaczej dojść.

Ostyrzegalem o tym w swoim poscie wyzej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio naprawiałem u siebie używałem takiego kleju .

http://img529.imageshack.us/img529/461/dsc00707i.jpg

Zdjąłem boczek i oderwałem materiał.

http://img529.imageshack.us/img529/1913/dsc00706.jpg

Nałożyłem klej i rozsmarowałem pędzelkiem ,tylko nie z grubo żeby nie prześąkało przez materiał.

http://img529.imageshack.us/img529/4161/dsc00711r.jpg

Odczekać chwilę żeby lekko przeschło. I docisnąć zwracając uwagę na zagięcia.

http://img529.imageshack.us/img529/3633/dsc00712.gif

U mnie wyszło całkiem ładnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeże temat , nie będę zakładał nowego. Można zdemontować tylko ten element który zaznaczyłem czy trzeba cały baczek żebu się dostać do tego. Niby coś tam trzyma , ale jak wiadomo urwać jest łatwo i dlatego pytam.Cz ktos to robil wczesniej.

dzięki.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img230.imageshack.us/img230/4986/boczek.jpg

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zdiac tylko ten elemnt na srybkach jest u mnie ale jak masz to kleic to najpierw odklejic calosc i dopiro kleic najlepiej nowa skore choc to sa nie male koszta sam to przerabialem u klienta najpierw podkleilem ale wygladalo beznadziejnie widac ze byla naciagana na cieplo wiec zakleilem perforowana eko skore na wszystkie boczki i malina wyszla koszt samemu wyjdzie ok 100 zl u tapicera od 250 do fantazji jaka dysponuje tapicer :norty:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zdiac tylko ten elemnt na srybkach jest u mnie ale jak masz to kleic to najpierw odklejic calosc i dopiro kleic najlepiej nowa skore choc to sa nie male koszta sam to przerabialem u klienta najpierw podkleilem ale wygladalo beznadziejnie widac ze byla naciagana na cieplo wiec zakleilem perforowana eko skore na wszystkie boczki i malina wyszla koszt samemu wyjdzie ok 100 zl u tapicera od 250 do fantazji jaka dysponuje tapicer :norty:

 

U mnie się nie odklejają, ale są gdzieniegdzie wytarte, albo uszkodzone. Także też mnie czeka zabawa z boczkami - ale chyba nie będę sam robił - i też raczej eko skórę, bo naturalną będzie ciężko, albo drogo - tylko u mnie ten element nie jest na śrubkach, ale zgrzewany (zatapiane końcówki). No i teraz mam problem jak to później złożyć - myślałem o tym, żeby wstawić śruby z płaskim łebkiem i z drugiej strony na nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Technic możesz mi powiedzieć gdzie są te śrubki i jak się dostać do nich?Boczek musze cały zdjąć? Pomijając już debatę czy to ja sam będę kleił , czy tapicer czym i za ile :hand: [/url]

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz prostuje w moim z 90r byly srybki 4 dokladnie ale mam drugi komplet i juz jest zgrzewany na cieplo wiec trzeba odrywac potem na klej lub tak jak varrol napisal srybki wstawic trzeba choc moja sugestia to kupic spinki tapicerskie i je wtopic w wklad boczka nastepna ewentualna naprawa nie bedzie wiazala sie z demontazem calego boczku

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.