Skocz do zawartości

niedomykający się szyberdach


krecik5

Rekomendowane odpowiedzi

Szyberdach daje się uchylić, ale potem dłuuugo trzeba go prosić żeby się zamknął...

 

miesiąc temu miałem zrobiony upgrade softu

 

przez te kilka tygodni było dobrze

 

od wczoraj znów jazda :/

 

mechanicznie jeszcze nic nie było dotykane, tylko ten soft miesiąc temu po którym sie faktycznie poprawiło :/

 

Może ktoś ma jakieś propozycje co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szyberdach daje się uchylić, ale potem dłuuugo trzeba go prosić żeby się zamknął...

 

miesiąc temu miałem zrobiony upgrade softu

 

przez te kilka tygodni było dobrze

 

od wczoraj znów jazda :/

 

mechanicznie jeszcze nic nie było dotykane, tylko ten soft miesiąc temu po którym sie faktycznie poprawiło :/

 

Może ktoś ma jakieś propozycje co to może być ?

 

Witaj

 

Może coś nie tak z samym przełącznikiem od dachu tak jak to bywało w E38 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem podobny problem w e87 - samochód miał nieoryginalny alarm, przez co szyna can (czy jak to tam się nazywa) nie przechodziła w stan uśpienia, był spory pobór prądu i średnio raz na dwa tygodnie trzeba było robić nastawy. może masz dodatkowy niefabryczny odbiornik prądu lub coś pobiera go więcej niż powinno??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyberdach daje się uchylić, ale potem dłuuugo trzeba go prosić żeby się zamknął...

 

miesiąc temu miałem zrobiony upgrade softu

 

przez te kilka tygodni było dobrze

 

od wczoraj znów jazda :/

 

mechanicznie jeszcze nic nie było dotykane, tylko ten soft miesiąc temu po którym sie faktycznie poprawiło :/

 

Może ktoś ma jakieś propozycje co to może być ?

 

Sprobuj wsisnac przycisk od dachu i trzymac go tak dlugo az dach sie calkiem otworzy i zamknie spowrotem - to jest kalibracja funkcji anti-trap

 

U mnie to pomoglo , ale skonczylo sie i tak wymiana calego mechanizmu dachu.

Zaczelo sie od skrzypienia przy zamykaniu, a pozniej nie chcial sie zamknac - odbijal spowrotem do gory.

Jesli masz autko po gwarancji to mozna sprobowac wyregulowac dach, zamiast go wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dokladnie 'odbijał do góry'

 

troche sie przymykał i wracał do uchylonego ?

 

no to mam to samo ;)

 

ok, spróbuje go jutro przekalibrować, zobaczymy czy pomoże

 

tak ! tylko, ze to troche oznacza prawie zamkniety - jak dosisnalem delikatnie do przodu palcami od srodka za przedna uszczelke to sie domykal

Tylko pamietaj, ze jezeli bedzie sie zamykal ale ciezko, czy z przeskokiem to szybko trzebaby wyregulowac (uszczelka daremna zreszta sie wytrze, albo jeszcze cos sie powygina lub polamie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie, to u mnie chodzi o uchylanie się do góry

 

oczywiscie dziś problem nie chce wystapić....

 

Mnie tez chodzi o uchylanie !

Pewnie problem wystepuje jak pada deszcz albo jest duza wilgotnosc :norty:

tak jak bylo u mnie

 

wczoraj susza

 

nie udało mi sie wykazac wpływu wilgotnosci :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje czasami problem zamkniecia szyberdachu po calkowitym wysuwie(otwarciu). W koncowej fazie zamykania dostaje bzika i spowrotem sie otwiera. Dopiero po ktorejs tam probie zamyka sie. Z uchylaniem nie ma problemu. Moze jakies recepty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje czasami problem zamkniecia szyberdachu po calkowitym wysuwie(otwarciu). W koncowej fazie zamykania dostaje bzika i spowrotem sie otwiera. Dopiero po ktorejs tam probie zamyka sie. Z uchylaniem nie ma problemu. Moze jakies recepty?

 

Pisalem juz wyzej - przy zamknietym dachu trzymac przycisk tak dlugo, az dach sie pootwiera i pozamyka na wszystkie sposoby.

Poza tym to wyczyscic i posmarowac, albo regulacja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje problem zamkniecia uchylonego dachu, ale UWAGA tylko na postoju i nie wazne czy silnik chodzi czy nie. W czasie jazdy zamyka sie bez problemu za kazdym razem. Bez znaczenia jest czy jest mokro czy sucho.

 

:?:

 

:norty: czyzby kolejna typowa usterka - niedorobka - okno dachowe :norty:

 

To chyba nie da sie znalezc takiej E60 tki, w ktorej wszystko dziala jak nalezy :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje problem zamkniecia uchylonego dachu, ale UWAGA tylko na postoju i nie wazne czy silnik chodzi czy nie. W czasie jazdy zamyka sie bez problemu za kazdym razem. Bez znaczenia jest czy jest mokro czy sucho.

 

:?:

 

:norty: czyzby kolejna typowa usterka - niedorobka - okno dachowe :norty:

 

To chyba nie da sie znalezc takiej E60 tki, w ktorej wszystko dziala jak nalezy :clap:

 

 

E60 chyba nie znajdziesz, ale w mojej E61 wszystko dziala Tip top, a wypas mam niezly :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

E60 chyba nie znajdziesz, ale w mojej E61 wszystko dziala Tip top, a wypas mam niezly :P

 

Cieszymy się. Moja też działa wyśmienicie, jest to e60, też "mam niezły wypas" :lol:

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje czasami problem zamkniecia szyberdachu po calkowitym wysuwie(otwarciu). W koncowej fazie zamykania dostaje bzika i spowrotem sie otwiera. Dopiero po ktorejs tam probie zamyka sie. Z uchylaniem nie ma problemu. Moze jakies recepty?

 

mam to samo i czasem mnie to denerwuje bo musze wysiąść i gdzieś iść a tak to siedze w aucie i sie bawie aż sie dach zamknie :)

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi powiedzieć co wasze wypowiedzi mają wspólnego z tematem ???

 

skoro działa, to fajnie... ale chyba pomyliście wątki :P

Kolego oni na pewno maja jakies usterki w autkach. Tylko nie kazdy o nich pisze,mowi bo sie wstydzi. :liar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi powiedzieć co wasze wypowiedzi mają wspólnego z tematem ???

 

skoro działa, to fajnie... ale chyba pomyliście wątki :P

Kolego oni na pewno maja jakies usterki w autkach. Tylko nie kazdy o nich pisze,mowi bo sie wstydzi. :liar:

 

Tak tak, masz racje. Moja bunia ma wiele usterek. Nie pisze o nich bo sie wstydze. Wstydze sie Ciebie, Krecika i wogole wszystkich na tym forum. :oops: Bo co by bylo na przyklad gdybys mnie spotkal (to sie na pewno kiedys zdarzy). I co bym Ci wtedy powiedzial? Chyba zapadl bym sie pod ziemie ze wstydu. :oops:

To ze twoja bunia sie psuje, nie twierdz, ze wszystkie sa takie. Dam Ci dobra rade. Sprzedaj te, i kup sobie taka jak moja. Z pewnego zrodla (np. od kolegi jak ja ), z pewnym przebiegiem do 50 tys. km (jak moja), staraj sie jezdzic po dobrych drogach (jak ja) i dbaj o nia, a gwarantuje Ci ze bedzie bezawaryjna (jak moja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.