Skocz do zawartości

Filtr Cząstek Stałych: jest czy nie?


Kts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam E90 320d z końcówki 2005r. "Zachodzę w głowę" czy mój model

posiada filtr cząstek s. czy nie. Na pierwszy rzut oka rura zgięta w jest dół

więc filtra brak. Zapytałem w pewnym ASO i otrzymałem odpowiedz, ze niektóre wersje z taką rura tez miały filtr. Sam nie wiem. Zrobiłem nawet test: kumpel jechał za mna i nawet przy ostrym kręceniu wysoko było

zero "bąka"- ale bez filtra to tez możliwe jesli wszystko gra.

Panowie jak to sprawdzić? Czy VIN zawiera taka info? Może na podnosniku go widać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktoś wprowadził Cię w błąd.

Na początku produkcji E90 filtr był za dopłatą, jako opcja, jeżeli ktoś to dokupił to końcówka była prosta, jeżeli nie to zagięta.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
czyli jeśli końcówkę mam prostą owalną, to na 100% mam filtr cząstek stałych?

zresztą komputer w 'service info' pokazuje jakiś filtr do wymiany za kilkadziesiąt kkm.

 

Tak jest.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie:

Posiadam BMW E90 320d 163 KM z 2005r.

czytając ostatnio tego i innego posta postanowiłem pojechac do Salonu BMW i tam dowiedziałem się, że faktycznie jeśli końcowy tłumik jest zakończony prosto owalną rurka to napewno jest z filtrem ale jeśli jest w dół to nie jest powiedziane, że go nie ma, bo do danej wersji można było go sobie domówic. Ja mam pakiet sportowy i koleś który go zamówił skonfigurował go po mojej myśli nie biorąc go :lol:

P.S. na marginesie powiedzieli mi na dziale części że sam filtr kosztuje 5000 zł ...

... tak powtórze się 5000 zł bez robocizny i wymiany :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

nie no jak euro4 to tylko z filtrem :roll: dziwna sprawa :)

no widzisz jak ciezko:/

ponoc touringi tak nie schodza

no i pewnie to wyposazenie zniecheca, choc przynajmniej ksenony sa :)

autko moze nie jest bezwypadkowe, ale jaki procen bezwypadkow jest :)

ja przynajmniej mowie prawde, przebieg oryginalny malutki, serwisowana, a klienta ciezko chwycic

w sumie nawet nikt nie byl ogladac

teraz dalem do komisu od paru miesiecy tam jest i tez lipa

a kasa na mieszkanie potrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam euro4 i w roku 2008 mialem zielona plakietke a w tym roku przy zmianie rejestracji cos w przepisach zmienili i daja zielona tylko euro4 jak ma pdf, tera mam zółtą,

 

ja zawsze swoje stare auta sprzedawalem po znajmomych - jestem kiepskim sprzedawca. co do komisow to mam zle doswiadczenia. niedlugo bede tez swojego sprzedawal i juz sie zastanawiam jak dlugo bede sie z nim bujal :D niestety musze miec cos wiekszego czyli raczej E61 bo na mesia E-classe to na razie mnie nie stac.

 

z tego co pamietam to masz maly przebieg, troche dziwne, ze nie ma zadnego zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze podniesli wymagania co do spalin i stad ta zmaina nastapila :roll:

ja tez jestem w szoku ze nikt nie ogladal :/

166tys km ma tylko :(

koniec 2003 i teraz puscilbym ja za 32 kola tylko

kasa potrzebna na gwałt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją też nie mogłem sprzedać na początku chciałem za moja e46 z 2002 r. 42 tys.zł a sprzedałem za 36 tys. kupił pierwszy który przyjechał ją oglądnąć. Ciężko sprzedać podobno dlatego że kombi. Większość szuka sedana a jesli kupuje ktoś z mysla o rodzinie to znowu chce wydac mniej kasy tak mi sie wydaje. Moja byla bardzo dopieszczona. Ale to była przysłowiowa dziura bez dna :(. Ale efekt wyszedł fajny.

Moja galeria w dziale GALERIA pod tyułem: [E46] Moja byłe e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Aby sprawdzić czy moje auto posiada filtr cząstek stałych wysłałem e mail z zapytaniem do serwisu BMW do osoby której wizytówka wpadła mi w rękę podczas wcześniejszej wizyty.

Podałem numer VIN.

Następnego dnia otrzymałem krótką odpowiedź: nie posiada.

Myślę, że jest to najprostrzy sposób na sprawdzenie tematu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe OT. Rozważam zakup kombi. Faktycznie taki jest problem, aby to później sprzedać???

 

 

E tam problem już od razu ;), jak będę sprzedawał swoją e90 to napiszę czy problem, u nas w kraju jest tylko jeden problem przy sprzedaży auta, mianowicie: WYSOKA CENA :)

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Raczej nie wysoka cena tylko zepsuty rynek przez różnych handlarzy i czarodziejów. Wyskakują później z mega promocjami na allegro.

Niedługo chyba sprzedam swoją E91 to zabaczymy jak pójdzie sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.