Skocz do zawartości

Uszkodziłem skrzynie?


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jechałem sobie dziś na autostradzie na tempomacie 150 km/h i tak się zastanawiałem co by się stało gdybym wrzucił "N" (skrzynia automat).

No i wrzuciłem obroty silnika zaczęły wzrastać, po chwili było 7 000 rpm a na CHECK CONTROL pojawił się komunikat nie pamiętam dokładnie jaki ale coś w stylu "Wählen DRIVE!". W między czasie auto zwolniło do jakiś 100 km/h (było pod górę) i wrzuciłem D, autem bardzo szarpnęło i chyba opony zapiszczały jak wrzuciłem bieg.

 

Czy mogło się stać coś ze skrzynią?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no ładnie postępujesz z melexem.

Wprawdzie ja też wrzucam N podczas jazdy ale nigdy na tempomacie , a przed ponownym D lekko dodaję gazu.

Jeżeli niema niepokojących objawów po ponownym uruchomieniu silnika i normalnym ruszeniu to udało Ci się ale więcej tak nie radzę robić bo możesz pożegnać się ze swoją skrzynką.

Pozdrawiam Kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jechałem sobie dziś na autostradzie na tempomacie 150 km/h i tak się zastanawiałem co by się stało gdybym wrzucił "N" (skrzynia automat).

No i wrzuciłem obroty silnika zaczęły wzrastać, po chwili było 7 000 rpm a na CHECK CONTROL pojawił się komunikat nie pamiętam dokładnie jaki ale coś w stylu "Wählen DRIVE!". W między czasie auto zwolniło do jakiś 100 km/h (było pod górę) i wrzuciłem D, autem bardzo szarpnęło i chyba opony zapiszczały jak wrzuciłem bieg.

 

Czy mogło się stać coś ze skrzynią?

 

NIGDY,PRZENIGDY NIE WŁĄCZAJ N i D PODCZAS JAZDY!! bo rozwalisz skrzynie!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jechałem sobie dziś na autostradzie na tempomacie 150 km/h i tak się zastanawiałem co by się stało gdybym wrzucił "N" (skrzynia automat).

No i wrzuciłem

No to mamy forumowego kandydata do nagrody Darwina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że próbowałeś sprawdzić co siędzieje podczas jazdy na N, to rozumiem, ale że przy 7 tys. obr, wrzuciłeś spowrotem D i to przy prędkości przy której pewnie działał najwyższy bieg. Stary powiem Ci że miałeś więcej szczęścia niż rozumu, że nie wracałeś z autem na lawecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael :D no to ładnie miałes chłopie farta ze skrzynia cała ,ale ja też odwaliłem numer i gacie były pełne ,pojechałem se do MC.Donalds stoje czekam i nagle bach chce na D i raczka w rekach spadła linka i koniec ,dobze ze skrzynia nadal była na P została laweta kupa wstydu i 300 zł naprawa ehh pozdrawiam

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic by się nie stało po przełączeniu na N, a potem znów na D.

Miałem taką sytuację, że było na D, a ja się zamyśliłem i myślałem, że mam ustawiona skrzynię na manualną zmianę biegów. Przełączyłem bieg wyżej (czyli włączyłem N). Nic się nie stało, poza moim zdziwieniem co do obrotów. Przełączyłem na D i kontynuowałem jazdę.

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poanowie ale czy w wyniuku zajścia takiej sytuacji nie zdrowiej było by auto zatrzymać na N skoro juz się nam włączyło

Wystarczy zejść poniżej 80 km/h i przypilnować obrotów silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Michael, tempomat nic nie zrobi, jeśli robisz wszystko zgodnie ze sztuką to przy przełączaniu wciskasz hamulec a przy tym tempomat powinien się rozłączyć. Druga opcja - tempomat się zablokował (zdazyło mi się), dzieje się tak jak opisałeś - obroty wzrastają, D z powrotem trzeba "wbić" a koła piszczą jak przy strzale ze sprzęgła w manualu... bolało :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.