Skocz do zawartości

Czy te BMW rzeczywiście tak dużo palą?


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ciekawi mnie ile w porównaniu z siódemkami palą np Mercedesy 2,6 czy 3,0 ?

 

no własnie tez sie nad tym zastanawiam jak wypadnie porownanie z mercedesem

 

Miałem na myśli model 124, sądzę, że najbardziej zbliżony do E32 pod względem gabarytów i masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie ile w porównaniu z siódemkami palą np Mercedesy 2,6 czy 3,0 ?

 

no własnie tez sie nad tym zastanawiam jak wypadnie porownanie z mercedesem

 

Miałem na myśli model 124, sądzę, że najbardziej zbliżony do E32 pod względem gabarytów i masy.

 

W 124 zblizony do e32 :?: Chyba raczej chodzi Ci o W126 lub W140 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kto pyta ile pali E32 to tak naprawde nie chce jej miec albo nie stac go na nia i taka jest prawda moja pali tyle ile jej wleje i nie ma co liczyc bo to bez sensu a jak by nie spojrzec gaz zabija silniki i to jest fakt i nie ma na czym debatowac i juz duze auto duzy silnik duzo pali i tak jest

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Polecam e 36 328 (jeśli sie najczęściej jeździ samemu):) autkiem można osiągnąć na trasie 100-140kmh 8l a np na lokalnych drogach jak sie jedzie 80kmh to pali 6l !!! w mieście 11-14l ale naprawde spokojnie miesci sie w 12l. Oczywiście, że jak wykorzystuje w pełni moc to łyka 25l :) :wink:
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a jak jeździ sie bmw oszczędnie niski zakres obrotw czy trzynmać zakresie momentu brotowego? j po mieście wrzucam przy 60 5 bieg na prostej i delikatnie gazu dodaje aby ten magiczny wskaznik nie wskazywałdużo ponad 15L hmmm może go zawolno rozpędzam?

E34 2,5 L

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam moja Beemka E36 323Ti 2.5L w mieście przy normalnej jeździe z właczoną klimatyzacją pali od 12.5 do 13 litrów LPG ( instalacja sekwencyjna Diego)Jeśli będziemy jechali bardziej dynamicznie wtedy potrafi spalic nawet 16 litrów w mieście.Na trasie pali mi 9.5 przy predkosci do 120.Jak ostatnio jechałem do Wrocławia to na trasie spaliła mi 12 litrów ale jechałem wiekszy odcinek 160- 180 na godzine.Spalanie na benzynie jest podobne,i niewiele się rózni od tego na LPG.Pozdrawiam.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

moje e-32 730iA pali roznie w zaleznosci jaki gaz zatankuje

 

moj rekord w trasie z poznania do bydgoszczy to ok 14 litrow na trasie przy jezdzie max 150km/h

 

w miescie pali od 17 do 20(raz mi tylko taka srednia wyszla)

 

a tak srednio to 16l przy normalnej jezdzie troche trasa troche miasto gdzie trzeba to przydepne itp i ogolnie powiem ze jestem zadowolony a czy strzela itp mialem juz kilka aut na gazie i moje zdanie jest takie gaz nie jest do wariowania jak normalnie jezdze to wszystko jest ok a jak raz dosc mocno go dusilem i mial duze obroty na niskich biegach przy ruszaniu to mi wystrzelil wiec moja rada taka zalozyc gaz i nie wariowac jak ktos chce wariowac to niech leje benzyne, wiem ze posypia sie komentrze ze wariuja na gazie i jest ok moj kolega tez tak mowil a po jakims czasie strzelilo mu raz a porzadnie i poszedl przeplywomierz a wczesniej nigdy nie mial klopotow i mial nowa instalacje, wiec niech kazdy robi jak chce ja wyrazilem tylko swoja opinie na podstawie rozmow z gazwonikami wlasnego doswiadczenia i kumpli

 

dodam tylko ze zeby prawidlowo chodzil gaz to nalezy zwrocic uwage na:

swiece

kable

filterki

podajnik gazu itp ale to wszystko juz bylo pisane na forum wiele razy wiec nie bede sie rozpisywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem ostatnio bardzo mile zaskoczony.. jechałem na groby najbliższych i autko w trasie spaliło mi 8,5 litra Pb.. silnik m20 b20 to chyba nie jest źle, ale fakt że jechałem max 140km/h i tak średnio 110km/h na piąteczce, bez wściekania się, czy coś.. tak czy siak byłem zadowolony ze spalania :)


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zużycie paliwa

Ustala się je według jednolitych norm (DIN

700030 część 1). Nie jest ono w żadnym

przypdku identyczne z przeciętnym zuży-

ciem paliwa, zależnym od wielu rozmaitych

czynników, jak np. sposób jazdy, obciąże-

nie, stan drogi, natężenie i płynność ruchu,

pogoda, ciśnienie w oponach itd. Zużycie

paliwa wg DiN - strona 128."

 

BIBLIA E34 strona 79

 

To była odpowiedź. Spalanie "papierowe" możesz traktować porównawczo, jeżeli wykonane było według tej samej normy. Norma DIN 700030 ma mnóstwo obostrzeń...

Ponadto BMW palą OGROMNIE dużo! Musisz być obrzydliwie bogaty, żeby wykarmić BMW. Mnie ostatnio spaliła 50l paliwa!!! (to było spalenie LPG na prawie 400km konkretnej jazdy)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jeżdżę bmw 520i Touring 2.0l 24v. E34 M50

Na trasie, przy średnich prędkościach z włączoną klimą 8.3 l. benzyny, przy prętkosciach

90-120 km/h. A po mieście jazda delikatna, to 13.5 l. i mniej delikatna, to 14.9 l.

Od pewnego czasu mam instal.gazu, sekwent i jazda: łagodnie 15.9-16.3 l. mniej łagodnie

16.3-17 l.

I tak to wygląda. Muszę wymienić świece, bo są stare pewnie jak ten samochód

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.