Skocz do zawartości

Wyjazd czyli BMW i dluga trasa.


Starvedbody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

 

W piatek wyjezdzam z polski na upragniony urlop 3500 km do zrobienia po europie samochodem e46 Coupe 2001 318 (1895 cm2) jade z dziewczyna. Prosze co mam sprawdzic w samochodze moze cos kupic do samochodu albo na trasę. Robicie trasy, jezdzicie duzo pomóżcie Prosze Was.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zapas czy masz nie dziurawy itp, trojkat gasnice, apteczke, koszulke odblaskowa, sprawdz wszystkie plyny, hamulcowy, wspomagania chlodniczy, chcesz pewniej, do pojedz sobie na przeglad zawieszenia... koszt jakies 30 zl a bedziesz pewniejszy. cisnienie w oponach, zaopatrz sie w dodatkowe zarowki, postoj, kierunek i zwykla. Mozesz poprosic o zielona karte w firmie ubezpieczeniowej. ja zawsze biore.Posprawdzaj sobie opaski na wezach jesli uwazasz to za sluszne. no i pewnie jest tego jeszcze troszke ;)
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź dziewczynie poduszkę "jaśka", na pewno się ucieszy :)

Gdy jadę w dłuższą trasę, biorę ze sobą koc - oby sie nie przydał, ale jakby co, jest.

Sprawdź poziom oleju i poziom pozostałych płynów, podpompuj koła, jeśli tego wymagają, pakuj dokumenty, jakieś dobre płyty i szerokiej drogi :D

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to zależy w jakim stanie go na codzień utrzymujesz. Ja robię jakąś traskę raz na miesiąc - co prawda tylko 800km, ale zawsze - i staram się często sprawdzać podstawowe elementy.

 

To co robię przed wyjazdem, to sprawdzenie poziomów wszystkich płynów (łącznie z tym do spryskiwaczy) i biorę też olej i płyn do chłodnic na dolewkę (po litrze). Do tego sprawdzam wszystkie żarówki (zapasowe mam zawsze ze sobą). Sprawdzam też ciśnienie we wszystkich kołach i ustawiam idealnie według instrukcji (przy dłuższej trasie nawet małe różnice mają znaczenie).

 

No i to co kolega wyżej napisał.

 

Można też sobie spisać kilka numerów albo adresów serwisów po drodze i na miejscu gdzie się będzie - ew. zorientować się, które są dobre - później może to zaoszczędzić sporo nerwów.

 

Osobiście (odpukać) jeszcze nie miałem problemów na wyjeździe - wszystko co mi się przydarzyło, stało się w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade ja czasami jezdze po 1200km i zawsze mam tak jak kolega wspamnial na dolewnke troche w zapasie,a oczywiscie kolo zapasowe wez hehe,i gruby portfel powodzenia
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien po wyjezdzie ale moze komus innemu sie przyda...

 

Mianowicie polecam sprawdzic gumowe elementy zawieszenia (tuleje wahacza, tzw. balwanki, luzy itp) oraz geometrie kol.

 

Sprawy groszowe (no moze niekoniecznie) ale mozna zaoszczedzic sporo nerwow.

 

Kiedys wybralem sie w trase (3,5tys km) z takim wlasnie zawieszeniem ...

 

Nic bardziej nie meczy, niz bujajace auto na prostej autostradzie! :mad2:

 

A reszta to tak jak koledzy radzili plyny, zapasowka itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ostatnio pojechałem po fele aluminiowe do mojej beci ...i zrobiłem 650 km w ciągu 8 godzin z czego 1 godz na postój. Na blacie królowało 150/h ale i czasem 200/h :8) A w drodze powrotnej zazwyczaj 180/h bo było po 22giej. Ogolnie sprawdzałem czy działa wszystko no i nie bałem się jechać, nawet nie jęknął nigdzie .Wszystko w normie było
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.