Skocz do zawartości

318is M42 Wymiana rozrzadu


Mati6227

Rekomendowane odpowiedzi

Witam orientuje się ktoś ile w warsztatach biorą mniej więcej za wyminę rozrządu bo nie mogę nigdzie tego wyczytać. Ile mniej więcej kosztują części a naj lepiej jak by mi ktoś napisał jakie części musze powymieniać przy tej operacji i co przy okazji warto wymienić bo w poniedziałek chcialbym iść wszysko pozamawiać i chciałbym wiedzieć co dokładnie musze mieć żeby podczas wymiany niczego nie zabrakło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego musisz wymienić rozrząd jest az tak żle ile masz kkm na liczniku

 

Mam prawie 30tyś na liczniku i rozrząd już dość mocno od pół roku słychać więc muszę go w końcu wymienić

 

 

Czy poza tymi rzeczami muszę coś jeszcze mieć i co warto podczas tej rozbiurki warto wymienić:

 

1. łańcuch rozrządu

2. napinacz łańcucha

3. koło wałka rozrządu

4. koło na wał korbowy

5. koło zwrotne

6. szyny prowadzące + napinające ( 4 sztuki )

Edytowane przez Mati6227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sie dziwie ze chcesz wymieniac rozrzad na łańcuchu ale napewno jest to duzo droższe niż te stare na paskach

 

No na pewno jest droższe niż wyiana paska ale jeśli chce jeszcze troche tym autkiem pojeżdzić to muszę go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jest głośny to nie znaczy ze sie zaraz rozsypie przy 300kkm mysle ze mozna spac spokojnie a pieniązki wydał bym na inne rzeczy te łańcuszki praktycznie są dożywotnie no oczywiście jak sie ma duzo kasy to dla własnego komfrtu psychicznego można to zrobić ale to jest bardziej profilaktyka niż leczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co wy piszecie :duh: Nic nie jest dożywotnie bo nasze BMki to jednak kupa metalu i gumy. BMW zaprojektowało łańcuch na niewiele ponad 300 tys. km i jeżeli auto było użytkowane przez kogoś kto nie jest emerytem to niewiele ponad 300 wytrzymują i zaczynają hałasować. Następnie zaczynają bić o obudowę tak, że widziałem wyrytą prawie na wylot już nie raz. Należy to naprawić a nie oszczędzać na inne wydatki bo następny etap po biciu to koniec silnika. Wypowiedzi o paskach też tu nie pasują bo to diametralnie inna bajka. Co do kosztów to Ci nie pomogę bo właśnie kupiłem nowy silnik IS i jest świeżo po zmianie (właściciel miał dostęp do części i zmienił profilaktycznie przy 180tys.) przez co mam to po zmianie ale nie znam ceny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Masz raczej silnik 1.8 IS M42 skoro 93 r ;) Rozrząd idzie samemu wymienić, tylko, aby go później ustawić trzeba mieć specjalny klucz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpiesz się tak z tym rozrządem nie trzeba wymieniać całości

http://static.bmwfans.info/images/epc/NjM1X3A=.png

Najczęściej hałas w rozrządzie w 318is to wina elementów nr 14 i 17

Łańcuch spokojnie wytrzyma 500tys km a robota bez zdejmowania łańcucha jest na tyle prosta że samemu można to zrobić, a mechanik dużo nie weźmie.

U mnie przy przebiegu 350tys km wystarczyło wymienić sam napinacz nr 17 i ucichło. Najlepiej to rozebrać i wtedy patrzeć czy ślizg napinający też nie jest zużyty.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA wstepie przepraszam za pomylke koledzy!! moj silnik to faktycznie m42 318is bo to 93rok :lol: zrobie wlasnie w ten sposob rozbiore rozrzad i sprawdze co nadaje sie do wymiany! bo moze faktycznie nietrzeba ruszac łańcucha.... mam tylko pytanko ?co w tym napinaczu moze sie psuc???z tego co wiem to jest docisk hydrauliczny niepowinno mu sie nic dziac dobrze mowie? :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zazwyczaj wszelkie wcześnie wykryte wady rozrządu w M42 ograniczają się do wymiany napinacza - i koniec problemów. Zakładasz nowy napinacz i jazda. Pytasz co może się stać 20-letniemu napinaczowi hydraulicznemu?? hmm... dziwne pytanie - starość nie radość!

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleję się do tematu, ja również mam dziwne odgłosy w silniku i zastanawiam się czy to nie rozrząd macie gdzieś dźwięk z wadliwego rozrządu ? mam 265 tys na liczniku i silnik ma taki przebieg ale to m43 również z is coupe 1992r, myślałem że pompa ale jak by była pompa to by było coś nie tak z chłodzeniem, a i zawsze to by było słychać, ale on ma odbicia idzie normalnie i nagle jakoś głośno potem znów ciszej i głośno albo jak mu w rurę dam to już wogóle porażka, naciągnąłem pasek na alternatorze bo było luźnawo, jak poradził bizon przesmarowałem rolki odpowietrzyłem po raz kolejny układ chłodzenia no i lipa dalej coś nie tak, dźwięk dochodzi jakoś ze tunelem chłodnicy a z tego co wiem tam gdzieś jest rozrząd, dźwięk wydostaje się jakoby z wewnątrz konia.

Poradzicie czy muszę jechać do gościa na ocenę stanu technicznego silnika ?? boje cie jechać nim dalej a powinienem podjechać do bielska z łodzi i wydaje mi się to ryzykiem ... Koszt wyceny podali mi na 200 pln :/

Co do kosztów rozrządu to sam łańcuch można zamówić w łodzi w jednym z dobrych sklepów za 150-190 zł, tylko pewność do silnika mówili że musi być 100% no i resztę części potrzebnych do tego również mają wszystko od ręki a nawet jak nie to ja na części u nich czekałem max 3 dni z dowozem do domu, sprzedaż wysyłkowa również jest przez nich prowadzona, jak by co to pisać dam na nich namiary i numery telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koledzy mam małe pytanko ?może kolega MATTISS mnie oświeci co do tegp napinacza!!?jeśli kupie nowy napinacz ?to wykręcam stary i wkręcam nowy tak???????nietrzeba go w żąden sposób ustawiać?bo teżtakie żeczy słyszałem PRAWDA TO???? i może zna cie jakieś namiary na jakiś sklep internetowy żeby zakupic ten napinacz i sam ślizg napinający bo z tym ślizgiem jest problem....aby go dostac przypominam bmw e36 318is 140km 93rok prosze o odpowiec bo juz niewim gdzie szukać :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.