Skocz do zawartości

płyta nie chce wyjsc


Mattias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyciągnięciem plyty z nawigacji, szukałem podobnych tematow i znalalem tylko problemy ze zmieniarką. Słychać ze co jakis czas płyta jest czytana ale nic sie nie pokazuje na egzaniku, wciskale mz 15minut przycisk i niestety nie chce wyjsc. Czy jest jakis sposob na to? moze ktos miał podobny przypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężka sprawa ale jesli będziesz delikatny to obejdzie się bez strat :mrgreen: Pierwsze co zrób to odłącz wtyczkę od czytnika , szybko załącz i spróbuj wyjąć płytę . Jeśli to nie pomoże wyjmij czytnik z samochodu (wciśnij zaczepy po bokach) , w domu odkręć śrubki po bokach , delikatnie zdejmij górną pokrywę gdy ją zdejmiesz zobaczysz mechanizm czytnika . I teraz aby bezstresowo wyjąć płytę musisz odkręcić taki mały silniczek od mechanizmu przesuwnego i delikatnie śrubokrętem przekręcaj zębatki w stronę wyjęcia płyty . Pamiętaj aby wszystko delikatnie i na spokojnie ja gdy walczyłem ze softem do navi robiłem tak kilkanaście razy ale pamiętaj że nic na siłę :cool2: Najpierw popróbuj z wtyczką :cool2: Przy drugim sposobie uważaj na mechanizm i przewody od silniczka . A jak coś to pisz :cool2:
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem podobny problem jak kombinowałem z softem PL :)

U mnie udało się tak: wyszedłem z auta,zamknąłem.odczekałem kilka minut(zdążyłem wypić pifko) otworzyłem autko i szybko nacisnałem przycisk od wysuwania płytki.Trzymałem go wciśnięty jakieś 20-30 sek.Płytka wyszła.

Na forum x5world jest taki temat i instrukcja ze zdjęciami co i jak robić jeśli mimo wszystko płytka nie chce wyjść.

Pozdrawiam

http://images.chomikuj.pl/button/Mr.Lova.gif


Na Chomiku mapy 2014,soft spolszczający MK2/3/4 mono-kolor,MK3 z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jeszcze raz, niestety samemu nie dałem rady a nie chcialem rozkręcać pomimo ladnej instrukcji bo moglo by byc potem jeszcze gorzej :) pojechalem i mechanik za 30 naprawil

 

teraz mam jeszcze tylko pytanie czy nie będe miał problemow z wgraniem softa, poniewaz płyta która się zacieła w nawigacji byla nagrana ze zła predkoscia i pozmieniał sie cały soft w ktorym nie ma opcji z nawigacją, z tego co mechanik powiedział bede musiał zakupic plytke z allegro za 600zł aby pojawila sie ta nagigacja w menu, miał racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jeszcze raz, niestety samemu nie dałem rady a nie chcialem rozkręcać pomimo ladnej instrukcji bo moglo by byc potem jeszcze gorzej :) pojechalem i mechanik za 30 naprawil

 

teraz mam jeszcze tylko pytanie czy nie będe miał problemow z wgraniem softa, poniewaz płyta która się zacieła w nawigacji byla nagrana ze zła predkoscia i pozmieniał sie cały soft w ktorym nie ma opcji z nawigacją, z tego co mechanik powiedział bede musiał zakupic plytke z allegro za 600zł aby pojawila sie ta nagigacja w menu, miał racje ?

 

Jak on sprzedaje na Allegro - to chyba miał rację :mrgreen:

 

Jak nie uwaliłeś navi to ponownym wgraniu powinno być OK

Poszukaj na forum a na pewno coś znajdziesz.

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie będe miał problemow z wgraniem softa, poniewaz płyta która się zacieła w nawigacji byla nagrana ze zła predkoscia i pozmieniał sie cały soft w ktorym nie ma opcji z nawigacją, z tego co mechanik powiedział bede musiał zakupic plytke z allegro za 600zł aby pojawila sie ta nagigacja w menu, miał racje ?

 

Nie słuchaj takich tumanów... :duh: W zależności od tego do jakiego czytnika chciałeś wgrać soft (np. mk3 czy mk4) to taka impreza wyniesie cię od 250zł do 400zł. max razem z polskim językiem i nawet perspektywą w przypadku mk4 :mrgreen: Jeśli chcesz tylko wrócić do stanu poprzedniego to jeśli navi jest ok to ściągnij sobie pewny soft i wypal go zgodnie z instrukcjami na forum :cool2:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 zeta? za Tyle po postawię Ci pifko,i wgram softa pl ,łącznie z polskimi literami:)))I ekranem startowym jaki tylko sobie wymarzysz :))

 

I zostanie jeszcze z 300 zł . na parę piwek co ? :twisted2:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku kiedy popsułem navi? tzn czytnik nie czyta mi plyt i trzeba je wyciąganac mechanicznie (musze jeszcze sprawic wgrac najstarszego softa, 17 bodajze)

Znalalelm gdzies na forum ze trzeba wgrac od postaw orginalna wersję, znajde taka w sieci? czy jedynie zadziała na orginalnej płycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku kiedy popsułem navi? tzn czytnik nie czyta mi plyt i trzeba je wyciąganac mechanicznie (musze jeszcze sprawic wgrac najstarszego softa, 17 bodajze)

Znalalelm gdzies na forum ze trzeba wgrac od postaw orginalna wersję, znajde taka w sieci? czy jedynie zadziała na orginalnej płycie?

 

Wtedy najlepiej sprawdzić mechanizm i silniczek w czytniku być może się go uda naprawić ale jak wygrasz soft v17 to ci to spokojnie stanie na nogi i potem sobie wgrasz coś nowszego i niekoniecznie PL :cool2: Mozesz być pewny ze v17 zadziała :cool2:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze trudno w to uwierzyc ale czasami mozna zalatwic czytnik na amen

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze trudno w to uwierzyc ale czasami mozna zalatwic czytnik na amen

 

Ale mógłbyś to dokładniej opisać ? Jaki może mieć wpływ nawet źle nagrana płytka w navi ? Rozumiem że jak nie chce wyjść i ktoś by kombinował po swojemu jej wyciągnięcie wtedy by go mógł uwalić ale jest możliwość że sama źle nagrana płyta może uwalić czytnik ?

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich. Mam lepszy pomysł na wyjęcie płyty z czytnika, niż zabawa z wtyczkami, czy nawet jego rozbieranie. Jeśli mowa o sofcie, to bardzo ważne jest, żeby płyta nie była porysowana. Wtedy nawet przy złym nagraniu softu płyta wychodzi z czytnika, albo od razu, albo po paru minutach, gdy otworzymy auto i od razu naciśniemy przycisk. Wiem to z własnego doświadczenia. Co innego jeśli płyta jest porysowana. Zauważyłem, że wtedy czytnik w ogóle nie chce jej zwrócić. Co robimy? Zdejmujemy jedną klemę od akumulatora, czekamy kilka sekund, następnie przykładamy klemę i od razu naciskamy przycisk wielokrotnie. Jeśli nie pomaga powtarzamy czynność. Jeśli dalej nie oddaje płyty, próbujemy z drugą klemą. Mi oddał za 6 razem przy drugiej klemie (czerwonej). Musicie trochę poeksperymentować, pamiętajcie, żeby od razu po założeniu klemy naciskać na przycisk. Czytnik musi dostać od razu sygnał, do wyjęcia płyty, żeby nie zaczął jej czytać, bo wtedy się zawiesza. Musi pójść nie ma bata!!! Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie z klemami. Handluje czesciami do BMW i kiedyś przyjechał do mnie gość od e60 po cały zestaw AIRBAGÓW. A dlaczego? Klema mu nie chciała wejść, to stukał młotkiem aby weszła, zrobiło sie spiecie i wystrzeliły wszystkie poduszki jakie były. Wszystko rozerwane. Dlatego lepiej już rozebrać czytnik, mówie poważnie i sam tylko w ostateczności odczepiam klemy.

 

P.S. - Ostatnio bardzo dużo bawiłem sie z softem w mojej 330ci kabrio. I za kazdym razem jak wcinalo płyte jednym wyjsciem (nic poprostu nic nie pomagało) było właśnie wyciągniecie płyty poprzez zębatke pod silniczkiem. Monotonna robota ale daje oczekiwane skutki. Płyta wyjęta, aha i jeszcze jedna rada. Jak płyta wyjdzie, to wsadzcie ją spowrotem do połowy aby zębatki i mechanizmy wróciły na właściwe miejsce bo nie wciągnie Wam żadnej płyty jak podłączycie.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

podepne sie pod temat.

 

Z wyciaganiem plyty u mnie pomagalo odlaczenie na chwile wtykow z czytnika (efekt ten sam co rozlaczanie klem).

Mam nawigacje MK3 i od pewnego czasu mialem problem z lokalizacją (tolerancja z 30m pozycji), wymienilem antene ale duzo nie pomoglo. Okazalo sie ze to wlasnie przez czytnik nie moglem odpalic samochodu po 3 dniach (zjadal akumulator). To tak dla infrormacji, ktore moga sie komus przydac. A teraz pytanie:

 

Aby nie zjadlo mi akumulatora musze odlaczac nawigacje, ale wtedy nie dziala wyswietlacz (mam kolor 16:9). Mozna w jakis sposob poodlaczac w czytniku wszystko co sie da aby nie pobieral pradu, ale aby nadal dzialal modul od wyswietlacza (aby chodzil sam ekran z funkcjami komputera) ? Nie zalezy mi na nawigacji, ale na dzialajacym monitorze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.