Skocz do zawartości

Spręzyny,amorki e32 różnica w typie


JOKEROW750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, interesuje mnie czy jest różnica w zawieszeniu tył w zależności od modelu? Czy np 750iL miała zawsze nivo, czy da się trafić na klasyczne zawieszenie. Myślę o pozbyciu się czasowo nivo i nie wiem czy sprężyny i amorki z np 735iL będą pasować w miejsce moich. Oprócz tego, czy pompy wspomagania są też różne dla silników czy w każdym jest ta sama (pomijając pompę z wyjściem na nivo). Może ktoś już wykonywał taką operację, czy jest ona czaso i kasochłonna? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby sprężyny (nie wiem jak amorki) pasowały z 735 do 750.

przerabiałem to u siebie - kupiłem sprężyny wg katalogu do 740 a okazały się krótsze o jakieś 30 mm, to sporo, samochód po zmianie wyglądal jak motorówka. później sprawdzałem w innych modelach i były takie jak kupiłem a jak wspomniałem nie pasują... 750 jest cięższa i zawieszenie musi przenieść inne naprężenia więc może być różnica. proponuję przed zakupem sprawdzić wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, rozumiem, że padają tu różne pytania i czasem trzeba udzielać podstawowych odpowiedzi ale tu akurat wiem co mówię. Sprężyny były do "normalnego" zawieszenie i nie były miększe tylko krótsze. Do tej pory nawet najstarsi górale nie wyjaśnili tego zjawiska. Tymczasem założyłem stare i wzmocniłem je gumami, i szukam...

być może ktoś coś pokręcił w oznaczeniu ale kupowane były po VINie wg katalogu producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum wydaje mi się że istotne jest, by nowe sprężyny były też z longa, a masa tyłu chyba nieznacznie różni się niezależnie od silnika, więc myślę że z np 735iL 740iL powinny pasować, ale wolę zapytać na wszelki wypadek:D Poza tym jak wspomniał Marek, na allegro nie widzę w ogóle zawieszeń zwykłych do 750. Zawsze jeśli są to właśnie do pozostałych modeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nivo występowało opcjonalnie w 750i natomiast było w każdym 750iL (i w każdym LANGstrecke z którym się dotąd spotkałem)

 

podmianę zawieszenia da się wykoncać w miarę prosto, jest natomiast teoria że zaślepienie obiegu z Nivo jest szkodliwe dla pompy

 

jesli Nivo ma wylecieć to myśle że i nad pompą nie ma się co rozwodzić, wrzucić zwykłe zawieszenie z 750i i dać HL'ce drugie życie :mrgreen:

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maćko740 w takim razie musiałeś kupić sprężyny ze zwykłej wersji lub po "tuningu",porównywałem sprężyny w 735iL i 750,nie było różnicy w długości.Zresztą nacisk na tylną oś niewiele się różni.Masz może nivo?Jeśli tak,to nie jest wina sprężyn,że tył siedzi...
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie wina sprężyn, ale i tak cieknie z amorka z tyłu i coś tam z pompy dlatego kupiłbym zwykłe zawieszenie + pompa do samego wspomagania. Chce po prostu teraz normalnie użytkować samochód bo aż żal mnie bierze jak jest taka piękna pogoda a wóz stoi. Niva nie chce wyrzucać na stałe, zostawiam amortyzatory i w przypływie gotówki mam zamiar regenerować układ. A pompa powinna podejść od każdego innego e32?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nivo, mam krótką wersję więc do takiej kupowałem sprężyny, nie były po tuningu. Normalne fabryczne.

powiem inaczej, większość producentów (ci których znalazłem) do mojego modelu wskazują sprężyny wysokości 34 cm a ja potrzebuję 37.

chyba nie pomagamy tą rozmową autorowi postu... :wink:

może wiecie jakie powinny mieć wymiary sprężyny w 750? (jeśli 37 to przestanę szukać do 740)

a może auto miało kiedyś NIVO i ktoś je wyrzucił i włożył co pasowało... ot zagadka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprężyny w wersji nivo są krotsze o 1 zwój, dlatego są niższe, można bezproblemowo założyć zwykłe amorki do wersji z nivo, pod warunkiem założenia odpowiednich sprężyn, są także sprężyny do wersji long(np; w BHMD), pompy nie powinno się zaślepiać, lepiej wymienić ją na zwykłą9mam ze dwie, jak ktoś chce, to mogę się zamienić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.