Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


michal_325d

Rekomendowane odpowiedzi

uwierz mi ze nie lykam:]

poprzednio jak bylem to powiedzial ze jezeli bym chcial zalozyc to na wlasna odpowiedzialnosc to bylo gdzies 2 lata temu przy innym samochodzie. teraz mowi ze maja inne wiec dlatego to wstepnie lyknalem.

dziwne ze wtedy nie chcial zarobic a teraz nagle chce

ale zeby nie bylo to przyciemnienie jest bardzo minimalne, tylko do rozpoznania ze ciemniejsze gdybys postawil kolo siebie jedna szybe z, druga bez przyciemnienia

 

 

Ale to sie sprawdza przyrzadem a on jest dosc czulyu na wszystko co nakleisz na szybe zwlaszcza ze nie napisales ile twoja ma przepuszczalnosci. Sprawdz na szybie i napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to sie sprawdza przyrzadem a on jest dosc czulyu na wszystko co nakleisz na szybe zwlaszcza ze nie napisales ile twoja ma przepuszczalnosci. Sprawdz na szybie i napisz.

twierdzi ze przepuszczalnosc badali i wszystko ok.

ja tam i tak tylko tyl raczej zrobie ale przekazuje czego sie dzis dowiedzialem

tu jest fota opisu szyby bo nie wiem gdzie szukac:]

http://i40.tinypic.com/zwkhsk.jpg

albo nic na ten temat nie mam albo w innym miejscu mialo to byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Tu możecie zobaczyć jak mam przyciemnione szyby w aucie i nigdy nie dostałem mandatu . Ostatnio miałem nawet stłuczkę i policjant nawet nic nie powiedział o szybach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=217123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu możecie zobaczyć jak mam przyciemnione szyby w aucie i nigdy nie dostałem mandatu . Ostatnio miałem nawet stłuczkę i policjant nawet nic nie powiedział o szybach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=217123

 

 

ładnie to wygląda

 

jaka to folia

chyba odcień czerni ale jaki stopień przyciemnienia ?

 

mam się z zamiarem przyciemniania i o taki efekt mi chodzi - ważne żeby nie było za ciemno :)

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu możecie zobaczyć jak mam przyciemnione szyby w aucie i nigdy nie dostałem mandatu .

 

Ja też nigdy nie dostałem bo za to nie ma mandatu. Co z tego jak nigdy nie wiesz kiedy i gdzie to się komuś nie spodoba i zostaniesz bez dowodu bo nie ma folii która spełnia wymogi.

 

BTW: Folii nie zerwałem, sprzedałem auto z folią ale obecnego i następnych już nie okleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziś byłem na przeglądzie i jedyne do czego się przyczepił to spalona żaróweczka od ringu i jedna lampka od rejstracji ,o szybach ani słowa .

Co do tego jaką mam folię i ile procent to naprawdę nie mam pojęcia ja auto już takie kupiłem ,a poprzedni właściciel jeżdził tak ok 6 lat i też mówił ,że nigdy nie miał żadnych problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro auto przechodzi przeglądy od co najmniej 6 lat i nigdy żaden policjant nie kazał mi zerwać folii to jakie jeszcze znasz sprzeciwy przeciwko przyciemnianiu szyb skoro komuś się to podoba ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro auto przechodzi przeglądy od co najmniej 6 lat i nigdy żaden policjant nie kazał mi zerwać folii to jakie jeszcze znasz sprzeciwy przeciwko przyciemnianiu szyb skoro komuś się to podoba ?????

 

A ile miałeś tych kontroli przez te 6 lat? Bo ja jakieś 4-5 z czego 2x musiałem załatwiać przegląd 'na szyby'. Za pierwszym razem diagnosta wyśmiał, dosłownie, policje i podbił badanie nie wychodząc z biura. Za drugim razem / ze 2 lata później/ już nie było tak prosto bo nikt w okolicy nie chciał się wychylić. /były kontrole i diagności mieli problemy za podbijanie/ To było z 8-10 lat temu więc mało kto miał miernik żeby zmierzyć % i czasy były inne. Dziś myślę, że problem może być dużo większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czytając wczoraj ten temat poprosiłem sąsiada policjanta żeby się dowiedział ile w polskiej policji jest urządzeń do pomiaru przenikalności, zgadnijcie.. około 100 na cały kraj w specjalnie wyposażonych busach. Na samą stolicę są tylko dwa, więc co się dziwić, że wielu jeździ i nikt się do nich nie przyczepi, to tak jakby policjant zabrał prawko stwierdzając, że ktoś jest pijany, ale nie badając go, bo nie ma alkomatu.

Mało tego, czy ktoś się spotkał z takim urządzeniem na stacji diagnostycznej, bo ja nie, więc jak mają zabrać dowód nie badając szyb, a później wysłać na badania, gdzie nie mogą zbadać, bo nie mają czym..... polska paranoja :mad2:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytając wczoraj ten temat poprosiłem sąsiada policjanta żeby się dowiedział ile w polskiej policji jest urządzeń do pomiaru przenikalności, zgadnijcie.. około 100 na cały kraj w specjalnie wyposażonych busach.

 

:duh: Fantasta niezły z niego bo u nas o ile się nic nie zmieniło to drogówka na poziomie powiatu ma przynajmniej jedno takie urządzenie w zwykłym radiowozie, a "specjalnie wyposażony bus" to zapewne ten który pokazują w 'uwaga pirat". W dodatku policjant wcale nie musi mieć takiego urządzenia aby zabrać dowód jak stwierdzi folie na szybach. To czy pojazd nadaje się do ruchu stwierdza diagnosta na przeglądzie.

 

Mało tego, czy ktoś się spotkał z takim urządzeniem na stacji diagnostycznej, bo ja nie, więc jak mają zabrać dowód nie badając szyb, a później wysłać na badania, gdzie nie mogą zbadać, bo nie mają czym..... polska paranoja :mad2:

 

O ile pamiętam ale mogę zapytać kumpla to od ładnych paru lat KAŻDA stacja na poziomie OSKP musi posiadać takie urządzenie na wyposażeniu. Diagnosta jak przyjedziesz do niego z kwitkiem widzi za co masz zabrany dowód i jak nie ma jak sprawdzić usterki nie ma prawa zrobić przeglądu tylko jedziesz gdzie indziej. Kiedyś przy okazji jak ja szukałem diagnosty który mi podbije kwitek za szyby usłyszałem, że nie każda stacja ma uprawienia do podbijania przeglądów dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto przechodzi przeglądy od co najmniej 6 lat i nigdy żaden policjant nie kazał mi zerwać folii to jakie jeszcze znasz sprzeciwy przeciwko przyciemnianiu szyb skoro komuś się to podoba ?????

No takie znam powody, że moje auto przechodziło każdy przegląd, a jak to opisałem w tym poście viewtopic.php?f=69&t=208789&start=60 folie zrywać musiałem. Nie dało się nic negocjować, mogłem się rzucać to dostałbym mandat, zabrany dowód i auto na lawetę bo nie jest przystosowane do ruchu drogowego. Co prawda zrywałem dopiero gdzieś na 5 kontroli drogowej no ale zrywać musiałem. Zamiast później opłacać mandaty, odbiory dowodów, dodatkowe przeglądy wolę kupić jakieś końcówki drążków, czy coś innego. Zawsze coś tam wspominał diagnosta o folii ale jak on to mówił nie jest chamsko na czarno zrobione tylko z głową to czepiał się nie będzie. Policji kazał mówić, że przyciemniałem po przeglądzie.

Odnośnie czujników do sprawdzania przepuszczalności światła, to Policjant nie musi nawet go używać. Wystarczy, że zobaczy folię i już jest problem, bo teraz 95% aut osobowych ma przyciemnione przednie szyby na dopuszczalne maksimum. O i Policjant, który kazał mi to zrywać też mówił, że mu się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mogłem się rzucać to dostałbym mandat

BaX pisał ,że nie ma za to mandatu więc jak to jest wreszcie ???

Nie żebym kogoś naprawdę namawiał na przyciemnienie szyb ja tylko piszę ,że jak do tej pory miałem takie szczęście ,że nie trafiłem na policjanta który akurat miał zły dzień i chciał na kimś się wyżyć lecz liczę się z tym ,że kiedyś może nadejść taki dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka....

Ja kiedys w e36 przyciemnilem sobie szyby sam taka folia dokladnie tej firmy http://allegro.pl/folia-do-przyciemniania-szyb-75x300-atest-5-odcien-i3437641377.html

Została mi cała rolka takiej foli i teraz chce przyciemnic sobie szybki w e46, msze dokupic taka folie ale powiedzcie mi czy moze wiecie czy ta folia co mi zostala a lezy juz z 4 lata bedzie jeszcze ok ?

I moze kotś przyciemnial ta folia u siebie szyby i moze sie wybowiedziec jak z trwaloscia bo ja jak przyciemnilem to po 3 miesiacach e36 sprzedalem i nie wiem jak jest z jej trwaloscia wiecej niz 3 miechy ?

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mogłem się rzucać to dostałbym mandat

BaX pisał ,że nie ma za to mandatu więc jak to jest wreszcie ???

 

Kiedyś na pewno nie było, a patrząc nawet na jakieś ostatnie powtórki pirata to kolesiowi zatrzymali dowód za szyby i mandatu też nie dostał. Ba, policjant sam nie wiedział co ma zrobić z kierowcą bo zatrzymał mu DR, a pokwitowanie wystawił bez możliwości dalszego poruszania się czyli powinien wezwać lawetę i usunąć pojazd. :duh: Zapędził się w kozi róg bo kierowca pytał co ma zrobić, a ten nie bardzo wiedział co ma mu odpowiedzieć. Co ma zrobić z autem i jak dojechać do SKP jak nie ma DR, a pokwitowanie ma bez możliwości poruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak naprawdę Pan Władza nie musi się nami przejmować. Może powiedzieć "Co mnie to obchodzi? Pana problem jak pan dojedzie na stację diagnostyczną." W prawie są takie luki, że można wszystko pod wszystko podciągnąć. A tak ogólnie to miałem wczoraj nie wiem która z kolei kontrolę drogową :| Masakra. Niedługo to przetrzepią mi tak auto, że będą znajdować mi usterki mechaniczne i nie będę musiał jeździć na diagnostykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak naprawdę Pan Władza nie musi się nami przejmować. Może powiedzieć "Co mnie to obchodzi?

 

Dlatego koleś wsiadł w auto i pojechał mimo braku DR, co mu zrobią jak go złapią kolejny raz? NIC, najwyżej wystawią mandat za brak DR - 50zł jak powie, że zapomniał. Absurdem w tej sytuacji jest to, że nawet jak usunie usterkę tego samego dnia, a nie dogada się z policjantem na odbiór u niego DR to dokument trafia w tryby biurokracji i do odbioru będzie w WK stosownym do miejsca w którym został wystawiony za kilka/naście dni. I formalnie do jego odbioru autem jeździć nie można. :duh: A co w sytuacji kiedy jesteś autem na drugim końcu kraju np. na wczasach? Albo jedziesz licząc, że nie wpadniesz albo auto na lawetę i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz jeździć z pokwitowaniem i świstkiem z skp potwierdzającym usunięcie usterki przez 30 dni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.