Skocz do zawartości

520iA M54 spalanie, czy nie za duzo


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszyskich uzytkownikow 520i M54 z autoamatem.

Wychodzi mi spalanie na poziomie 12 -12,7 l/100km. Nie robie razcej tras, glownie do pracy i z powrotem 15km w jedna strone w ruchu ze tak powiem podmiejskim. Trasa tego raczej nie mozna nazwac bo wiecej hamowania i rozpedzania niz jazdy ze stala predkoscia. Czy czasem to nie za duzo jak na ten silnik??? Moze niepotrzebnie wpadam w panike ale chcialbym uslyszec jakies opinie. Dodam ze jezdze na PB97. Szukalem ale nie znalazlem nic na temat tego silnika.

Z gory dziekuje

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliscie. Moze dlatego tak sie dziwilem bo przesiadlem sie z e36 M43 1.8 a przy niej musialem sie nameczyc zeby spalila powyzej 10l.

Mowi sie trudno, bylo na osiolka to musi byc i na siano.

Bardzo dziekuje za slowa otuchy :mrgreen:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
uwaz˙am, z˙e w E-39 520i w automacie to spalanko naprawde niewielkie, ogólnie, ten silnik posiadaja˛cy tylko 150km mocy plus automat do dynamicznych i ekonomicznych nie nalez˙a˛ w miescie zwlaszcza. Uwaz˙am, z˙e spalnko masz normalne a nawet niskie

 

Z dynamika nie jest tak zle bo to M54 2.2l i 170km :D Ale zawsze moglo by byc wiecej. Wedlug ksiazki tak powinien palic a w w trasie ponizej 10 i mam nadzieje ze tak bedzie bo niedlugo bede mial okazje to sprawdzic.

Chyba musze zmienic nicka na "Panikarz" :lol:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali 2.5 po mieście 15 gazu i na trasie tak samo wszystko zależy jak i z jakimi predkościami jeździsz a 12 po mieście automat 2.2 ma zupełne prawo palić. Mi 1.6 kiedyś paliło po mieście 12,5 L ....

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja zapomniałem, ze masz ten nowszy silnik, który chyba szedł też do e-60. Mimo to uważam, ze spalanko masz w normie, w silnikach benzynowych pomiędzu automatem a manualem jest czasem nawet roznica w spalaniu ok 2 litrow na niekorzysc automata oczywiscie. W dieslach zauwazylem ze te roznice nie sa tak duze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.