Skocz do zawartości

Ile pali diesel 3.0 automat?


guaje

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jestem z Łodzi czyli dość ciasnego miasta z krótkimi odcinkami między skrzyżowaniami.

 

Teraz zimą:

Miasto 9-14 l/100 km (średnio 10-10,5) 14 jak się włóczysz w korkach i więcej stoisz niż jedziesz.

W trasie przy ekonomicznej jeździe to i koło 6 spali albo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 dA. Spalanie od roku ( nie kasowane ) 9,4 l/100 km, w większości miasto.

Mkasymalne średnie w mieście z bardzo ciężką nogą 12,5, minimalne w trasie 6,5 l/100 km bez wyprzedzania i 90 km/h max.

Edytowane przez piotrass1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No to ja pierwszy,mi pali 8 litrów,cykl mieszany.

 

W cyklu mieszanym 8L hmmmm....

A jak włączysz silnik to ile???

Nawet fabrycznie podają więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne 530dA ok 10l było 12 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=86216&start=30 choc i tak mysle ze duzo za duzo wczesniej 730dA ok 9 max 12l.ale jaka waga a teraz najciekawsze(pewnie nie pozostanie na mnie sucha nitka) ale miałem 530 d w manualu spalanie max w miescie 7.5 -8 l. pare razy zeszłem ponizej 5 na DK 81 K-ce Ustroń 4,8 powrót 4,9 do Gliwic sprawdzone w rzeczywistosci ale średnio wychodziło max do 7l.mam rownież audi s4 poj.4.2 344PS w miescie pali15-17 l na autostradzie przy 220 240km max 11Jakbym żartował z poj samochodu to przy 130 autobaną mieszcze sie w 8l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a teraz najciekawsze(pewnie nie pozostanie na mnie sucha nitka) ale miałem 530 d w manualu spalanie max w miescie 7.5 -8 l.

 

Chłopie.. w jakim mieście??? Jak się przeprowadzisz do prawdziwego miasta gdzie są skrzyżowania świetlne to pogadamy. :wink: W dużym mieście z korkami i dużym ruchem 7-8 litrów to palą 2 litrowe diesele i to jak nie stoją aż tak dużo w korkach.

 

Cały problem, dyskusje i kłótnie wręcz dotyczące spalania wynikają najczęściej z tego, że ludzie zupełnie różnie traktują słowo "miasto". To, że jakaś mieścina z dwoma skrzyżowaniami na krzyż ma prawa miejskie nie znaczy, że jeżdżenie po nim to "jazda miejska".

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obecne 530dA ok 10l było 12 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=86216&start=30 choc i tak mysle ze duzo za duzo wczesniej 730dA ok 9 max 12l.ale jaka waga a teraz najciekawsze(pewnie nie pozostanie na mnie sucha nitka) ale miałem 530 d w manualu spalanie max w miescie 7.5 -8 l. pare razy zeszłem ponizej 5 na DK 81 K-ce Ustroń 4,8 powrót 4,9 do Gliwic sprawdzone w rzeczywistosci ale średnio wychodziło max do 7l.mam rownież audi s4 poj.4.2 344PS w miescie pali15-17 l na autostradzie przy 220 240km max 11Jakbym żartował z poj samochodu to przy 130 autobaną mieszcze sie w 8l

 

Jedna sucha nitka moze na Tobie pozostanie, ale jak czytam takie bzdury to mi sie noz w kieszeni otwiera. Podejdz do tematu uczciwie, bo ludzie czytajac pozniej takie wypociny jak Twoje kupuja auto i jest wielkie zdziwko, bo pali dwa razy wiecej niz "pisal ktos na forum". I jest dramat, bo trzeba wybrac miedzy sprzedaza auta a jezdzeniem tylko w niedziele do kosciola... :duh:

 

Mialem 320d (E46 przed liftem), teraz mam 530dA (E39 po lifcie). Przy dynamicznej jezdzie po Warszawie (troche korkow, ale glownie w miare szybka jazda, bez katowania) poprzednie auto palilo 8,3 - 8,8, obecne pali 12,2 - 13,0. Trasa - normalnie, predkosci rzedu 110 - 160 km/h: 320d 6,5 - 7,5, 530dA 7,5 - 8,5. Minimalne na trasie jakie udalo mi sie uzyskac w 320d to 5,4 przy toczeniu sie 90 km/h, minimalne w 530dA to 7,1 (110 km/h na tempomacie w nocy na Katowickiej Warszawa - Czestochowa). 530dA w miescie przy mocnym bucie bez problemu wciagnie srednio 15 litrow, probowalem.

 

Wiec takie bajki ze 530 w manualu maksymalnie wciagnie w miescie 7,5 do 8 litrow to po prostu zwykle oszukiwanie kolegow z forum. Chyba, ze Twoje miasto ma jedna przelotowa ulice bez swiatel i spokojnie nia przejechales z jednego konca miasta na drugi :liar:

 

7 litrow w miescie to normalnie wciaga w miescie 1,9 tdi w Skodzie Octavii czy Golfie przy jezdzie bez szalenstw, co sprawdzilo wielu moich znajomych, wiec prosze Cie, schowaj sie gdzies chlopie i nie pisz wiecej na tym forum :mad2:

 

Pzdr

Mex

I love smell of the gasoline in the morning. It smells like... victory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz najciekawsze(pewnie nie pozostanie na mnie sucha nitka) ale miałem 530 d w manualu spalanie max w miescie 7.5 -8 l.

 

Chłopie.. w jakim mieście??? Jak się przeprowadzisz do prawdziwego miasta gdzie są skrzyżowania świetlne to pogadamy. :wink: W dużym mieście z korkami i dużym ruchem 7-8 litrów to palą 2 litrowe diesele i to jak nie stoją aż tak dużo w korkach.

 

Cały problem, dyskusje i kłótnie wręcz dotyczące spalania wynikają najczęściej z tego, że ludzie zupełnie różnie traktują słowo "miasto". To, że jakaś mieścina z dwoma skrzyżowaniami na krzyż ma prawa miejskie nie znaczy, że jeżdżenie po nim to "jazda miejska".

zgadzam sie ze duzo zalezy jakie miasto i o jakiej porzde u mnie w benzynie nawet 17,5 w szczytach ale jak dzisiaj to 13,5 (kopenhaga-malmö)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.5-8 to faktyzcnie malo realne. Mi pali ok 10.5 w miescie. Fakt że korków mało, ale jezdze na niedogrzanym silniku i w dodatku zima. Zagrzewa się dopiero jak dojezdzam do pracy. Imo dobry wynik. Myślę, że zszedłbym do 9 na ciepłym silniku.

 

Kwestia jazdy. Jak zapinasz biegi duzo wczesniej, to małe spalanie jest realne, nawet w miescie. Nie wiem jak z ASB - ona pewnie zapina biegi dużo później, tj. przy wiekszych obrotach.

 

PS. Mi przez ostatnie 2700km spalił srednio 7.4/100. W tym 600km autostrady, miasto jakies 500km, reszta trasa. Ale to manual...

Wynik rewelacja. W skodzie fabii 1.2 mialem takie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pyskowicach są trzy skrzyzowania ze światłami (a nie jedno) i nigdy nie porównywałem ich z np Warszawą tylko napisałem to co jest a chodziło mi głównie o różnice w spalaniu w poprzednich samochodach które posiadałem potrafie autem pojechac naprawde oszczędnie i napewno nie będę zawalidrogą a jak wsiąde do auta które np jak teraz nie chodzi jak powinno to zaraz to wyczuje i nie pisze pierólł na temat spalania wyssanych z palca tylko z własnego Doświadczenia Mam kilka samochodów w roku zarejestrowanych na siebie nie licząc tych co sprowadzam bezposrednio dla konkretnej osoby praktycznie jechałem wiekszoscią BMW wyprodukowanych do 2000r i zawsze przy swojej jeżdzie potrafiłem zejść ze spalaniem poniżej tego co pisze producent w instrukcj ioczywiście jesli samochód jest sprawny I wiem ze obecna 530daA pali mi nadal około 2 litry za duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/11L po miescie 8L trasa

Tak jak przedmówca. Miasto to w głównej mierze Oslo zapchane , często zakorkowane z ograniczeniem do 50km/h i uwierzcie szybciej nie pojedziecie :mrgreen: (w korku). Trasa do Polski 1300km przez Szwecję, Danię, Niemcy w tym połowa dystansu złoty sześćdziesiąt na liczniku (tempomat) :mrgreen: 8,5l/100km. I Love the Car!

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.