Skocz do zawartości

bmw 320 lift - chwilowy brak mocy


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

mam bmw320d 150km lift skrzynie tiptronic i problem,dzisiaj jadąc autkiem moje auto straciło moc tak jakby nie chodziła turbina,tak wiec stanełem i zgasiłem silnik.Gdy zapaliłem i ruszyłem wszystko wróciło do normy.Co to może być,czy to wina turbiny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze gdyby to był problem filtrów to autko przerywało by na chwile,a u mnie nie chodziło conajmniej ok.3km.Wcześniej wciskałem sport i sie zastanawiam czy to nie jest powód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszytskim profesionalna diagnoza, jest tyle rzeczy ktore moga powodowac takie objawy ze szkoda gadac

ex: MB W124 E300TD 94'

ex: SEAT IBIZA 6k2 1.9 SDI 02'

ex: SEAT LEON 1M AHF 00'

ex: BMW E46 320td Compact 02'

ex: BMW E46 318td Compact 03

AUDI A6 2.5TDI V6 04'

BMW E36 325tds 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem juz po wymianie oleju,filtra powietrza oraz filtra odmy i dalej auto wariuje.Czasem ma kopa i jedzie jak trzeba a czasem nie ma mocy,tak jakby był bez turbo,jedzie do 3tys obrotów i to bardzo wolno,tak jakby miał stanąć.Dodając mu wcześniej gazu do dechy widziałem za sobą czarną chmurke.Jak macie pomysły to prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje jeszcze wymienić filtr paliwa,może jest zapchany.Jak nie pomoże to jade na komputer.

A wężyki podciśnienia masz całe, nie zsunęły się, nie są sparciałe?

 

Dziś zdjąłem wężyk od elektrozaworu sterującego turbiną i auto zachowywało się, jakby turbina powiedziała 'papa idę do domu' :wink:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce straszyć, ale mozesz poczytac na forum troche ciekawych przypadków: m.in katalizator, elektrozawory, a mnie prawdopodobnie EGR. Tak jak koledzy podpowiadają jedz na komputer. Ale do kogos kto wie o co chodzi bo samo szczytanie bledów może byc nie zadawalające.

 

Pozdrawiam

ex: MB W124 E300TD 94'

ex: SEAT IBIZA 6k2 1.9 SDI 02'

ex: SEAT LEON 1M AHF 00'

ex: BMW E46 320td Compact 02'

ex: BMW E46 318td Compact 03

AUDI A6 2.5TDI V6 04'

BMW E36 325tds 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem fitr paliwa i dalej czasem traci moc,byłem na kompie i oprócz kilku małych błedów związanych z ogrzewaniem nic nie wykazało.Traci moc na jakies pare set metrów kopcąc na czarno po czym wraca wszystko do normy.co jeszcze sprawdzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie moze mi pomóc?

barti, Ty masz 320k km przelotu... jesteś pewien, że wszystkie wtryski są ok :?:

Czytałeś temat tudm'a o czyszczeniu elektrozaworów od EGR i turbiny, jak i czyszczeniu samego EGR, a nawet dolotu :?:

Jak tego nie robiłeś - warto.

Wężyki podciśnienia, szczególnie te idące od/do w/w elektrozaworów - sprawdź czy nie są sparciałe, bo mają prawo takie być. :idea:

Gdy auto nie ma mocy jak zachowuje się ekonomizer :?: Do ilu "litrów" dochodzi przy mocnym wciśnięciu gazu :?: Przepływkę masz OK :?:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem jeszcze zaworu egr ani filterków elektrozaworów, bede czyscił jak sie ociepli,przewody są całe a przepływka raczej ok bo auto jezdzi bez zarzutu,czasem tylko dostaje brak mocy i kopci-szczególnie jak jest ciepły silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jestem po wymianie wszystkich przewodów,świec,filtrów i dalej czasem traci moc,na zimnym silniku jezdzi bez zarzutu a jak troche sie zagrzeje traci na jakies pare setów metrów moc.Co wy na to,na kompie nic prócz małych błedów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.