Skocz do zawartości

coupe m50b25vanos vs alfa romeo 156 2,5V6


SIERKA

Rekomendowane odpowiedzi

witam.pytanie czysto teoretyczne z uwagi na to iz alfa ma w sobie tez nutke sportowa.wiem ze pytam na stronniczym forum i dlatego nie oczekuje odpowiedzi w stylu: bmw i alfa to przepasc, wloskie tanie gooofno i ze bmw to bmw a alfa sie psuje...

oczekuje odpowiedzi ktorzy widzieli, slyszeli a najlepiej brali udzial w takiej konfrontacji np na swiatlach.moze ktos mial okazje jezdzic takim autkiem.pzdr

GSI KOCHALEM

BMW POKOCHAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie jest takie, że katalogowo bmw robi setkę w 7,9s, a sportwagon w 7,5s. dochodzą kwestie stanu technicznego, refleksu oraz umiejętności kierowców oraz czy w międzyczasie silnik alfy się nie rozpadnie :D . Jakość wykonania obu aut niestety nie jest porównywalna, kumpel miał alfę z tym silnikiem i szybko stracił cierpliwość, awaryjność wysoka, ceny części wysokie, spalanie ogromne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 320ci coupe VS Sportwagon 2.5 i nie uciekl mi spod swiateł:-) fakt, ze go nie wyprzedziłem przez pierwsze 300m, ale jak juz predkosc byla powyzej 200 km/h to go wziełem (moze wymiękł:-)

 

P.S było to na wylocie z Wrocławia w nocy...

200km/h po okolo 300m :jawdrop:

to musisz miec ostro grzebniete swoje auto hehe

zapomnialem dopisac ze nie oczekuje bajek

GSI KOCHALEM

BMW POKOCHAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze trochę co do alfy bo jeździłem 156 tylko z silnikiem 1.8

wykończenie wnętrza i użyte materiały, jak i jakość ich montażu to poprostu tragedia, trzeszczy, odstaje, jest nierówno i jakość plastików marna, spokojnie mogę powiedzieć że moje ponad 20 letnie e30 stoi na wyższym poziomie niż alfa

co do prowadzenia to jest całkiem przyjemne, jak na FWD

co do wyglądu to mi alfa całkowicie się nie podoba, zarówno w środku jak i na zewnątrz, ale to tylko moja opinia, w tej kwestii jestem upośledzony, lubię tylko stare kanciaste samochody :mrgreen:

 

ja bym brał e36, masz tylny napęd, lepsze materiały i lepszą jakość wykończenia, na pewno prowadzi się lepiej i lepiej wygląda (choć piękne nie jest)

 

ostatnia alfa godna uwagi to alfa 75, potem same FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa trochę bardziej dynamiczna (7.3 do 100km/h) i za te same pieniądze będzie trochę nowsza ale BMW to BMW :8) Wygrywa prowadzeniem i jakością.

 

Alfa nie prowadzi się jakoś specjalnie gorzej ale ma napęd na przód i za kółkiem też siedzi sie trochę wyżej - mniej sportowo.

Co przeważa na korzyść Alfy to wygląd. Nie można powiedzieć że e36 jest brzydsza, ale jest już po prostu mocno "opatrzona". Wizualnie nie robi już praktycznie żadnego wrażenia (chyba że jakaś naprawdę zadbana wypasiona sztuka). Design 156 jest sporo młodszy no i ogólnie furka mniej spotykana na ulicy. To co robi największe wrażenie w alfie to piękny silnik V6 - czysty bajer. Alfa w tej samej cenie będzie trochę więcej gadżetów.. klimatronik, skóra. Jak poszukasz to możesz znaleźć w 6-cio biegowym manualu.

 

Jeżeli szukasz auta za 10000 kup BMW a z Alfa lepiej od razu daj sobie spokój bo za tyle to kupisz szrota i będziesz inwestował.

Jeżeli masz kase na zadbany egzemplarz to myśle że 156 warto wziąć pod uwagę. Utrzymanie na poziomie 325 może trochę wyższe ale za to samochód bardziej bajerancki i nieco szybszy. :8)

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6253100

Edytowane przez KrzychuKrzys

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bmw jestem zadowolony a bede bardziej bo jestem w trakcie projektu z kompresorem.chodzi mi o to ze podobno silnik alfy 2,5v6 to podobno bardzo dobry silnik i podobno zdobyl nawet jakas tam swiatowa nagrode.wydaje mi sie ze w bezposredniej konfrontacji seryjne m50b25 mialoby spore problemy z taka alfa...

tak tylko dedukuje....

GSI KOCHALEM

BMW POKOCHAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bmw jestem zadowolony a bede bardziej bo jestem w trakcie projektu z kompresorem.chodzi mi o to ze podobno silnik alfy 2,5v6 to podobno bardzo dobry silnik i podobno zdobyl nawet jakas tam swiatowa nagrode.wydaje mi sie ze w bezposredniej konfrontacji seryjne m50b25 mialoby spore problemy z taka alfa...

tak tylko dedukuje....

 

dobrze dedukujesz, ale jeśli chodzi o nagrody Engine Of The Year to od lat króluje BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bmw jestem zadowolony a bede bardziej bo jestem w trakcie projektu z kompresorem.chodzi mi o to ze podobno silnik alfy 2,5v6 to podobno bardzo dobry silnik i podobno zdobyl nawet jakas tam swiatowa nagrode.wydaje mi sie ze w bezposredniej konfrontacji seryjne m50b25 mialoby spore problemy z taka alfa...

tak tylko dedukuje....

silnik 2.5 v6 jest zdecydowanie najlepszym atutem alfy.

zobacz opinie: http://alfa156.gu.ma/

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 320ci coupe VS Sportwagon 2.5 i nie uciekl mi spod swiateł:-) fakt, ze go nie wyprzedziłem przez pierwsze 300m, ale jak juz predkosc byla powyzej 200 km/h to go wziełem (moze wymiękł:-)

 

P.S było to na wylocie z Wrocławia w nocy...

200km/h po okolo 300m :jawdrop:

to musisz miec ostro grzebniete swoje auto hehe

zapomnialem dopisac ze nie oczekuje bajek

 

trzeba jeszcze umieć czytać. Pisałem, ze przez 300m go nie wyprzedziłem... a nie, ze po 300m mialem 200km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 320ci coupe VS Sportwagon 2.5 i nie uciekl mi spod swiateł:-) fakt, ze go nie wyprzedziłem przez pierwsze 300m, ale jak juz predkosc byla powyzej 200 km/h to go wziełem (moze wymiękł:-)

 

P.S było to na wylocie z Wrocławia w nocy...

200km/h po okolo 300m :jawdrop:

to musisz miec ostro grzebniete swoje auto hehe

zapomnialem dopisac ze nie oczekuje bajek

 

trzeba jeszcze umieć czytać. Pisałem, ze przez 300m go nie wyprzedziłem... a nie, ze po 300m mialem 200km/h

czyli wynika ze po pierwszych 300m byl przed Tobą, pozniej jechaliscie rowno do okolo 200km/h i nastepnie kill

:mad2:

GSI KOCHALEM

BMW POKOCHAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 320ci coupe VS Sportwagon 2.5 i nie uciekl mi spod swiateł:-) fakt, ze go nie wyprzedziłem przez pierwsze 300m, ale jak juz predkosc byla powyzej 200 km/h to go wziełem (moze wymiękł:-)

 

P.S było to na wylocie z Wrocławia w nocy...

200km/h po okolo 300m :jawdrop:

to musisz miec ostro grzebniete swoje auto hehe

zapomnialem dopisac ze nie oczekuje bajek

 

trzeba jeszcze umieć czytać. Pisałem, ze przez 300m go nie wyprzedziłem... a nie, ze po 300m mialem 200km/h

Jakoś nie chce mi sie wierzyć że odstawiłeś takiego kombiaczka.. może to była 156 sportwagon 2.0 jts? wtedy to by miało sens:

e46 320 Ci coupe: 0-100km/h - 8.2s topspeed: 225km/h

Sportwagon 2.0 jts: 0-100km/h - 8.2s topspeed: 220km/h

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 320ci coupe VS Sportwagon 2.5 i nie uciekl mi spod swiateł:-) fakt, ze go nie wyprzedziłem przez pierwsze 300m, ale jak juz predkosc byla powyzej 200 km/h to go wziełem (moze wymiękł:-)

 

rzeba jeszcze umieć czytać. Pisałem, ze przez 300m go nie wyprzedziłem... a nie, ze po 300m mialem 200km/h

 

To raczej trzeba umieć pisać kolego - z tego tekstu jasno wynika, że przez pierwsze 300 metrów go nie wyprzedziłeś a następnie gdy prędkość osiągneła powyżej 200km/h go wyprzedziłeś. Jest to zdanie domyślne - czyli w domyśle wynika z niego iż po 300m osiągasz przeszło 200km/h.

 

Rozumiem z tego, że twoje BMW 320Ci osiąga prędkość powyżej 200km/h po przebyciu 300m - buahahahaha dobry żart z rana.

 

Patrz:

wychodzimy ze wzoru na drogę w ruchu jednostajnie przyspiszonym

Moje założenie jest takie - że twoje BMW przyspiesza w całym zakresie prędkości tak samo - co jest oczywistym naciągnięciem wyniku - bo w zakresie 100-200 przyspiesza o wiele gorzej niż w zakresie 0-100km/h)

 

Przyjmuję iż 0-100km osiągasz w 9s - czyli 0-200 w 18s.

 

Czas: 18s

przyspieszenie 3m/s2

 

S = a * t2/2 = 3*(18)2 /2 = 486m.

 

Czyli reasumując: jeśli masz tak wspaniałe auto, które w zakresie 100-200 ma tą samą elastyczność co w zakresie 0-100 to po 18 sekundach przebędziesz drogę rzędu 500m - a nie 300 :P :P :P.

 

Trochę sobie odjąłeś .....

 

Pzdr,

 

P.S. Tak dla ciekawości przeliczyłem sobie jakie przyspieszenie musiałby mieć twój bolid aby po 300m osiągać 200km/h -----> 5,5s do 100.

Edytowane przez piotr2569
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa jeździ na prawdę bardzo dobrze, wydaje się, że jest szybsza niż w rzeczywistości. Przedni napęd daje wrażenie dzikości. Szarpie, wyrywa, fajnie :).

 

Niestety silniki V6 Alfy lubią wypić dużo oleju :). Kolega niestety jeden zatarł. Nowa, piękna czerwona, kupiona z salonu Alfa 156 V6 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 320ci coupe VS Sportwagon 2.5 i nie uciekl mi spod swiateł:-) fakt, ze go nie wyprzedziłem przez pierwsze 300m, ale jak juz predkosc byla powyzej 200 km/h to go wziełem (moze wymiękł:-)

 

rzeba jeszcze umieć czytać. Pisałem, ze przez 300m go nie wyprzedziłem... a nie, ze po 300m mialem 200km/h

 

To raczej trzeba umieć pisać kolego - z tego tekstu jasno wynika, że przez pierwsze 300 metrów go nie wyprzedziłeś a następnie gdy prędkość osiągneła powyżej 200km/h go wyprzedziłeś. Jest to zdanie domyślne - czyli w domyśle wynika z niego iż po 300m osiągasz przeszło 200km/h.

 

Rozumiem z tego, że twoje BMW 320Ci osiąga prędkość powyżej 200km/h po przebyciu 300m - buahahahaha dobry żart z rana.

 

Patrz:

wychodzimy ze wzoru na drogę w ruchu jednostajnie przyspiszonym

Moje założenie jest takie - że twoje BMW przyspiesza w całym zakresie prędkości tak samo - co jest oczywistym naciągnięciem wyniku - bo w zakresie 100-200 przyspiesza o wiele gorzej niż w zakresie 0-100km/h)

 

Przyjmuję iż 0-100km osiągasz w 9s - czyli 0-200 w 18s.

 

Czas: 18s

przyspieszenie 3m/s2

 

S = a * t2/2 = 3*(18)2 /2 = 486m.

 

Czyli reasumując: jeśli masz tak wspaniałe auto, które w zakresie 100-200 ma tą samą elastyczność co w zakresie 0-100 to po 18 sekundach przebędziesz drogę rzędu 500m - a nie 300 :P :P :P.

 

Trochę sobie odjąłeś .....

 

Pzdr,

 

P.S. Tak dla ciekawości przeliczyłem sobie jakie przyspieszenie musiałby mieć twój bolid aby po 300m osiągać 200km/h -----> 5,5s do 100.

 

Dobra nie "cfaniakuj" się bo przy ty założeniach droga wyjdzie ~499m i 97cm a nie 486m :norty:

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.