Skocz do zawartości

compact z brezentowym dachem open air


maciek5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych milosnikow marki. Jestem tutaj od dzis, co nie znaczy ze wczesniej tutaj nie zagladalem:-) Jestem szczesliwym posiadaczem bialej 523i. Stoje rowniez przed zakupem drugiego auta. Wybor padl na e36 compact najlepiej 318tds. I tutaj odrazu prosba do szanownych kolegow... Zarowno mnie jak i zonie bardzo podoba sie wersja z odsuwanym brezentowym dachem, powiedzcie mi prosze czy w tego typu aucie jest glosniej? Ma ktos z forumowiczow te odmiane compacta?

Bardzo prosze o wypowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega maciek5 pewnie myślał o coupe w kabriolecie
nie byla taka wersja compakta w wersji z odsowanym dachem z materialu. wlasnie chyba nazywala sie open air. Byl nawet o tym temat juz na dorum, ludzie dodawali zdjecia tej wersji ale teraz jak na zlosc nie moge odnalesc tego watku :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiego gada Ci chodzi?

http://www.jautomobile.com/documents/photo/BIG_20080728163552.jpg

 

Nie wiem czy jest w nim głośno czy nie, a masz takiego na oku czy zamierzasz go znaleźć? Bo powiem szczerze że znaleźć coś takiego niema tak hop siup :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokladnie chodzi mi o wersje o ktorej pisze moj przedmowca. Podaje Wam linka

http://www.autoscout24.de/List.aspx?vis=1&make=13&model=-38&version=open+air&pricefrom=1000&cy=D&page=1&maxresults=500&results=20&ustate=N&ustate=U&um=True&sort=price&zipc=D

sporo ich tam jest, poogladajcie fotki.

...a tutaj pieknie widac o co mi chodzi:

http://www.autoscout24.de/AllImages.aspx?id=bpbivfvzkwof&position=3#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiego gada Ci chodzi?

http://www.jautomobile.com/documents/photo/BIG_20080728163552.jpg

 

Nie wiem czy jest w nim głośno czy nie, a masz takiego na oku czy zamierzasz go znaleźć? Bo powiem szczerze że znaleźć coś takiego niema tak hop siup :P

 

dokladnie o takiego.

Dopiero bede szukal za jakies 2-3miesiace ale mysle ze nie bedzie az tak wielkiego problemu, w niemczech jest ich troche. W swoim drugim poscie podalem linka do ogloszen, przy czym wogole jest ich wiecej tyle ze nie kazdy pisze ze to wersja open air, a akurat to kryterium wpisalem w tamtejszej wyszukiwarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli auto będzie miało szczelny wydech i dobry cichy tłumik to głośno nie powinno być, ...

 

To raczej oczywiste jednak mnie chodzi o to czy w takiej wersji jest glosniej niz w tej z zamknietym dachem? Moze pomoga mi koledzy posiadajacy e36 w wersji cabrio? Czy w Waszych autach jest glosniej niz w wersjach zamknietych? Sam nie mialem przyjemnosci jechac cabrio ani tez takim open air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem okazje przejechać się cabrio takim compactem i coupe. Porównując w tych dwóch ostatnich było ciszej niż w cabrio ponieważ mniejsza powierzchnia otwartego dachu. Można to porównać do otwartego szyberdachu w coupe może trochę ciszej bo trochę wygłusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głosności myślę ze jeżeli dach bedzie szczelny to duzej różnicy nie bedzie albo nie bedzie jej wcale.Jedynym mankamentem mogą być nieszczelności przez co bedzie szumieć i świstać w aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie compacty tylko widywałem, ale jeździłem VW polo koleżanki z takim otwieranym dachem z mega głośnym tłumikiem. Tłumika z góry słychać nie było, ale tako że był to mega-sportowo allegrowy to drgania było czuć od spodu ;p. Co do dachu to oprucz jednego miejsca w którym był nieszczelny było cicho przy normalnej jeździe. Za to przy 100< to w środku było tak, jakby się właśnie z otwartym szybrem jechało albo szybą... Za to efekt ciekawy z otwartym :) Namiastka kabrioleta.
Części używane do E36 i E38 !!! TANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w compakcie, ale miałem kiedyś taką wersję VW Polo i jakieś odczuwalnej różnicy w hałasie nie było (może troszkę większy szum powyżej 120 km/h), co do szczelności i uciekania ciepła zimą też nic takiego sie nie działo. A latem bardzo przyjemnie, prawie jak cabrio :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych milosnikow marki. Jestem tutaj od dzis, co nie znaczy ze wczesniej tutaj nie zagladalem:-) Jestem szczesliwym posiadaczem bialej 523i. Stoje rowniez przed zakupem drugiego auta. Wybor padl na e36 compact najlepiej 318tds. I tutaj odrazu prosba do szanownych kolegow... Zarowno mnie jak i zonie bardzo podoba sie wersja z odsuwanym brezentowym dachem, powiedzcie mi prosze czy w tego typu aucie jest glosniej? Ma ktos z forumowiczow te odmiane compacta?

Bardzo prosze o wypowiedzi.

Pozdrawiam

 

Ja mam takiego compacta i muszę przyznać że jest na pewno głośniejszy od

wersji z dachem twardym ale tragedii nie ma da się jeździć .

Kwestia przyzwyczajenia , najbardziej słychać od 80 km/h .

Nie słychać jakiś świszczeń tylko normalny hałas taki jak przy otwartym oknie.

Co do szczelności to nie ma żadnych przecieków a zimą z ogrzewaniem

też nie ma problemów bo dach jest dość dobrze izolowany (pare warstw).

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

...fajnie ze ktos ma wlasnie taki model. A czy o taki dach (przyjmijmy ze uda mi sie kupic auto z dachem w dobrym stanie) trzeba jakos szczegolnie dbac? jakies chemikalia? Kosmetyki dedykowane itd.?

 

Co do konserwacji to przydałoby się przynajmniej raz w roku wyczyścić prowadnice

i je przesmarować smarem silikonowym albo teflonem.

Materiał można potraktować impregnatem do brezentu ale to tak profilaktycznie

bo materiał jest dobrze zabezpieczony.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.