Skocz do zawartości

Ucieka plyn spryskiwaczy


Myga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegos czasu ucieka mi plyn spryyskiwaczy ze zbiorniczka. Raz jak samochod byl podniesiony u mechanika widzialem ze jest cale mokre prawe nadkole.

 

Jak psikam, to poczatkowo nic nie leci, dopiero za ktoryms razem zaczyna leciec. Tak sie stopniowo zwiekszac ale i tak zazwyczaj nie dolatuje do 3/4 szyby.

 

Mam dylemat widzialem na forum, ze duzo osob wymienia pompke spryskiwaczy. Ja sam troszke sie wacham bo niewiem czy przypadkiem niema gdzies nieszczelnosci na samych wezykach ? Niewiem jak to jest zbudowane. Czy zdarza sie zeby pompka byla sprawna a cieklo gdzies indziej ? Jesli to pompka to czy taka za 25zl z allegro bedzie ok? Nie spotkalem tam nic porzadnego jak bosh, czy oryginal bmw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ;) ,

 

mialem tez kiedys podobny problem... tylko zanim kupilem pompke zrobilem maly eksperyment bo nie wiedzialem skad leci....wyjalem baniaczek spryskiwacza napelnilem woda pozatykalem wszystkie otwory i szukalem gdzie cieknie.. okazalo sie ze plyn wyciekal przez pomke... kupilem w intercarsie za okolo 50zl jakis zamiennik i jest juz wszystko OK. :)

 

dodam ze spryskiwacz dzialal przez caly czas pomimo wycieku plynu przez pompke :mad2: !!

 

pozdrawiam :twisted2:

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wyciągnij zbiorniczek, to są chyba 3 śruby i będziesz wszystko miał na dłoni, mi tez słabo działały i okazało się że zagiął mi się i to było przyczyna słabego ciśnienia, może też sie gdzieś przetrzeć w miejscu styku z blacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy podłącze się pod temat .Mi płyn ucieka przez ten zaworek dokładnie prawy przez tę dziurkę w nim. Po zaślepieniu tej dziurki spryskiwacza niemam ani na jednej ani na drugiej dyszy. Moje pytanie czy on poprostu się zawiesił bo naprawdę duże ilości płynu tamtędy walą pod ciśnieniem no i denerwuje mnie to że całe wyciszenie mam mokre i cieknie mi na kolektor

 

http://images47.fotosik.pl/102/c8324df009841b83m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już z tym zaworkiem nie zdziałasz, wywal do kosza i kup nowy albo rurkę połącz bezpośrednio ze spryskiwaczem, a zaworek zwrotny wstaw jakiś dostępny od innego auta jeszcze przed trójnikiem np. zaraz za pompką. Służy on do tego, żeby po zakończeniu spryskiwania płyn z przewodów nie cofał się do zbiorniczka, bo później przy następnym włączeniu spryskiwacza musiałbyś moment poczekać zanim rurki się napełnią, a w tym czasie wycieraczki już ruszą i pierwsze wytarcie będzie na sucho, a to najlepszy sposób na porysowanie szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

Nabyłem tydzień temu i było dla mnie podejrzliwe że tak szybko płynu ubywa :) Dziś zalałem wodą pod korek i po godzinie wychodzę obejrzeć rezultat a auto się zsikało całe także muszę się zająć autkiem. Powiedzcie proszę czy

 

http://allegro.pl/pompka-pompa-spryskiwacza-bmw-e36-e46-e90-e39-e60-i3350141890.html

 

Będą wystarczające i nie padną zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.