Skocz do zawartości

Jak pozbyć się opcji DSP?


Yaza

Rekomendowane odpowiedzi

MRS4 - jak dla mnie jest zesmażony. Gdybyś był w Warszawie, mogę na stole sprawdzić go bez wpinania w samochód.

 

Problem z Twoim GT - modułem nawigacji - to problem starego NCS/DIS. Tylko nowy SSS poprawnie koduje GT2 z CI=08 i 09.

 

Znany błąd :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRS4 - jak dla mnie jest zesmażony. Gdybyś był w Warszawie, mogę na stole sprawdzić go bez wpinania w samochód.

 

Problem z Twoim GT - modułem nawigacji - to problem starego NCS/DIS. Tylko nowy SSS poprawnie koduje GT2 z CI=08 i 09.

 

Więc nawet jak bym kupił nowy moduł (o ile to możliwe) sam nie dam rady tego fix? no chyba że SSS postawię :evil: A do Warszawy trochę daleko mam teraz, jakieś 1500km :norty:

P.S To po co mi te DISy i NCSy :duh:

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRS4 - jak dla mnie jest zesmażony. Gdybyś był w Warszawie, mogę na stole sprawdzić go bez wpinania w samochód.

 

Problem z Twoim GT - modułem nawigacji - to problem starego NCS/DIS. Tylko nowy SSS poprawnie koduje GT2 z CI=08 i 09.

 

Więc nawet jak bym kupił nowy moduł (o ile to możliwe) sam nie dam rady tego fix? no chyba że SSS postawię :evil: A do Warszawy trochę daleko mam teraz, jakieś 1500km :norty:

P.S To po co mi te DISy i NCSy :duh:

 

GT/GT2 = komputerek od Navi. Nie ma sensu kupowac nowego bo po co ? CI jest zaszyte na stałe, i nie zmienia się w zależności od oprogramowania. Postaw SSS, on przy rekodowaniu (28 NAVI) pokaże że coprawda expected CI jest inny ale pozwoli zrekodować - i co najważniejsze ma działające skrypty. DIS pokaże, że CI złe i na tym koniec tematu.

 

Chyba, że masz na myśli nowe/wyczyszczone MRS4, no to prosta przekładka będzie OK + zaprogramowanie do ilości Twoich poduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem na myśli MRS4 :D , troszkę pokrętnie opisałem problem.

Reasumując w aucie wszystko działa włącznie z Navi, prócz poduch (zapalona kontrolka) problem z MRS i kasowaniem błędów w nim (odczyt możliwy). Jak rozwiązac problem, kupić nowy MRS czy dać do reanimacji stary? Sam tego raczej nie naprawię :wink: Co do Modułu GT to jak pisałem wyżej wszystko chodzi Navi pracuje poprawnie. Problem powstaje jedynie podczas próby zmiany ZCS i kodowania całego auta pojedyncze moduły daje się kodować. No....wszystkich nie sprawdzałem :D Nie zajmuję się diagnostyką zawodowo ot takie bardziej ambitne hobby (Jak by to innych nie było....np. ryby) :mrgreen:

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dziękuję kolego pimposh za wyczerpujące podpowiedzi :cool2: MRS nabędę nowy. 100% pewności i sen spokojny :hand:
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

piszecie o MRS czyli o module airbag? http://allegro.pl/item970815299_airbag_sensor_modul_bmw_e46_e_46_x5_x_5.html

 

ja chcialem NCS-em wylaczyc mate no i teraz nie moge skasować bledow poduszki ;/ dodam ze wypiąłem przewód z maty.. Teraz go podłączyłem ponownie. Od tego czasu zaczely sie problemy z kasowaniem błędów. Mam podobny problem jak kolega, jest odczyt błędów, ale nie można kasować, poradzicie coś Panowie? Nie mogę nawet zaprogramować nowych ostawień w samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam Serdecznie wszystkich

 

Ostatnio chciałem wyłączyć matę pasażera w ncs podczas kodowania pojawił się spadek napięcia na akumulatorze. Obecnie nie mogę zakodować modułu abg. wyskakuje błąd coapi 2064 Podobnie jest z inpą. Miałem tylko jeden błąd matę pasażera a potem zrobiło się ich 9 i przy każdym komunikat coding data not fit. Nie mogę usunąć błędów gdyż pojawia się komunikat ecu rejected. Czy uszkodziłem główny moduł od poduszek? Moje auto to bmw e39 523 z 98 roku. Nie mogę jeszcze raz zakodować. Wszystkie moduły koduje oprócz abg. Dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.