Skocz do zawartości

Ubywa za szybko plynu do spryskiwaczy?


SaluCK

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

mam do was pytanie czy rowniez musicie bardzo czesto dolewac plynu do spryskiwacza, chodzi mi o normalny zbironik nie ten mniejszy od intensywnego czyszczenia?

 

nic nie zauwazylem aby sie lalo pod autem a poza tym jak uzupelnie i autko stoi lub nie uzywam spryskiwacza nie ubywa go. fakt ze czesto spyskuje obficie szyby ale cos mi sie wydaje ze za czesto musze go uzupelniac.

a tak wogole to wie ktos jaka ma pojemnosc ten zbiornik?

 

dzieki

pzdr

 

EDIT:

zapomnialem dodac ze mam spryskiwcze przednich lamp

MOD EDIT:

Jeżeli zapomniałeś czegoś dodać, a nie ma jeszcze odpowiedzi na Twój post, to skorzystaj z możliwości edycji zamiast mnożyć post za postem w odstępach dwuminutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy mi sie jeszcze nie zdazylo "wysuszyć" zbiornika ale wchodzi mi ponad 4 litry - stawiałbym na pojemność 4,5-5l.

 

Ostatnio też się zastanawiałem czy mi gdzieś płyn nie ucieka ale sprawdziłem kilka razy pod autem w garażu i sucho. Myślę, że z racji pogody i syfu na drogach po prostu dużo więcej się płynu zużywa.

 

A dolewasz napewno do pełna?

u mnie zbiornik się bardzo słabo odpowietrza co skutkuje tym, że jak wlewam za dużym strumieniem płyn do zbiornika to muszę chwilę poczekać aż wylecą bąble powietrza i znów dolać.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szcerze, ze mi też tego płynu idzie jak cholera !!!! często dolewam !!!

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to też związek z czyszczeniem reflektorów. Stad szybciej ubywa.

 

Jak najbardziej, ale może być też nieszczelny zbiorniczek, zazwyczaj gdy jest pełny wtedy ucieka, przy niższych stanach może być ok. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Było już o tym na forum. Pojemność zbiorniczka ma 5 litrów. Normalna rzecz, że ubywa szybko jak mamy taką pogodę jak teraz. Płyn nie ucieka na boki. Najwięcej idzie na spryskiwacze świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Było już o tym na forum. Pojemność zbiorniczka ma 5 litrów. Normalna rzecz, że ubywa szybko jak mamy taką pogodę jak teraz. Płyn nie ucieka na boki. Najwięcej idzie na spryskiwacze świateł.

 

na pewno 5 litrów? na korku do mojego (oryginalny) jest napisane 6L. W instrukcji napisane:

 

sedan - 3,5L

touring - 6L

 

a jesli ma spryskiwacze reflektorów - zawsze 6L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie pod klapką wlewu jest napisane 6,0l

 

Spryskiwanie lamp pochłania kosmiczną ilość płynu.

 

A przy okazji zapytam jaki płyn stosujecie?

 

Jakiś markowy czy nie koniecznie?

 

Czy stosowanie taniego płynu może być w jakiś sposób szkodliwe dla auta?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Pomyliłem z e60, tam w sedanie ze spryskiwaczem na światła jest 5l. W e39 sedan 3,5l touring 6l, ze spryskiwaczem świateł 6l i dodatkowo z układem intensywnego zmywania 1l ale to jest osobny zbiorniczek pod maska po lewej stronie przy błotniku.

 

Tu jest link do pobrania instrukcji obsługi e39 po Polsku:

 

http://www.megaupload.com/?d=ZRB30N0A

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pamiętam tylko, że jak miałem e39 to kupowałem ten płyn do tego zbiorniczka w ASSO BMW, bo tylko tam był dostępny. A co do spryskiwania to chyba co drugi lub trzeci raz było większe dwustopniowe ciśnienie na szybę. Dodatkowy bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jaki stanie zapala sie w waszych bmw informacja o niskim stanie plynu spryskiwaczy ? , po komunikacie dolewam okolo 3L , co do wydajnosci dysz spryskiwaczy to jest to problematyczne bo największą wydajność maja przy opróżnianiu zbiorniczka , zastanawiałem sie na dyszami szerokiego zakresu i są 4x wydajniejsze w natrysku szyby a tym samym oszczędniejsze pod względem zużycia płynu spryskiwaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

W e60 sedan i touring z układem oczyszczania reflektorów jest 5l a bez 3l. Kontrolka zapala się przy stanie około 0,5l. Chyba w e39 będzie podobnie mimo że jest tam większy zbiorniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.