Skocz do zawartości

330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakub, jak już się będziecie bawić, to zmierz może jak to u Ciebie wygląda...

Yacek jest tym chyba zainteresowany.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=699465#699465

 

Z Jackiem mierzyliśmy się już w bezpośrednim starciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w styczniu w jezdzie miejskiej zrobil 500km. czyli 10l na 100km. :evil:

czyli książkowo wg producenta powinno być 9,9l na 100km.

 

chyba pora sprzedać smoka i kupić coś z wiekszym i mocniejszym silnikiem jak Rado_!

przynajmniej bedzie mieć lepszego kopa i spalanie 6 litrow na 100km w miescie :D

 

rabiola wiem że chciałeś być dowcipny ale przczytaj uważnie najpierw co napisałem a później komentuj ,

 

obecnie mam średnią 10l i zapliłą mi się rezrwa 560 km cały czas ten sam zbiornik średnia 28 km/h , ktoś odpowie ile jescze mam paliwa jak się zapala rezerwa ?

 

To ja jestem szatan. Mam średnią 28,3 km, zużycie paliwa 12,9 (BC)

Miasto to samo, pale tyle samo, a jeżdżę szybciej :)

 

Rado_! już się szykuje do riposty.

 

skoro tak mówisz , w zimie mi spalanie wzrosło a tobie widze że spada ,

 

reszte z ignoruje bo oni nie widzą różnicy miedzy ręczną skrzynią a automacie - mówiłem kiedyś że dla dziadka autko - kiedyś też bede taki wygodny a teraz wole sobie pomachać lewarkiem ,

Edytowane przez Rado_!

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mi w styczniu w jezdzie miejskiej zrobil 500km. czyli 10l na 100km. :evil:

czyli książkowo wg producenta powinno być 9,9l na 100km.

 

chyba pora sprzedać smoka i kupić coś z wiekszym i mocniejszym silnikiem jak Rado_!

przynajmniej bedzie mieć lepszego kopa i spalanie 6 litrow na 100km w miescie :D

 

rabiola wiem że chciałeś być dowcipny ale przczytaj uważnie najpierw co napisałem a póxneij komentuj

 

obecnie mam średnią 10l i zapliłą mi się rezrwa 560 km cały czas ten sam zbiornik , ktoś odpowie ile jescze mam paliwa jak się zapala rezerwa ?

Kolego i w końcu napisałeś to co chciałem zobaczyć dokładnie te cyfry.

Widzisz wcześniej pisałeś że po mieście robisz 900km

cyfra 560 bardziej do mnie przemawia na rezerwie masz chyba 8 litrów więc szybko na stacje. :cool2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w styczniu w jezdzie miejskiej zrobil 500km. czyli 10l na 100km. :evil:

czyli książkowo wg producenta powinno być 9,9l na 100km.

 

chyba pora sprzedać smoka i kupić coś z wiekszym i mocniejszym silnikiem jak Rado_!

przynajmniej bedzie mieć lepszego kopa i spalanie 6 litrow na 100km w miescie :D

 

rabiola wiem że chciałeś być dowcipny ale przczytaj uważnie najpierw co napisałem a póxneij komentuj

 

obecnie mam średnią 10l i zapliłą mi się rezrwa 560 km cały czas ten sam zbiornik , ktoś odpowie ile jescze mam paliwa jak się zapala rezerwa ?

Kolego i w końcu napisałeś to co chciałem zobaczyć dokładnie te cyfry.

Widzisz wcześniej pisałeś że po mieście robisz 900km

cyfra 560 bardziej do mnie przemawia na rezerwie masz chyba 8 litrów więc szybko na stacje. :cool2:

 

nom zagadza się ale w lato mi spadnie , teraz robie krótkie około 10 km wiec sporo na zimnym silniku a disel tak szybko się nie nagrzewa

 

ale ty mówiłeś że takie masz spalanie w trasie wiec dla mnie to za duże

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha !! czyli 10 l przy sredniej 28 km/h to się zgadza. Taka średnia świadczy o mniej zatłoczonej miejscowości. Ja mam zakorkowane miasto i jest 19 km/h

 

A mój automat zjada wszystkie manuale.

 

:norty:

 

:) fakt że latem często latałem w nocy bo się autkiem chciałem nacieszyć a nie stać w korkach ale to było wściekanie się a nie normalna jazda a światła musisz zaliczać , kazde przyśpieszenia pożera mase paliwa , wtedy mi wychodziło 9l ,oceniam teraz tak że w zimie mi spalanie wzrosło aż o 2l - to sporo

Edytowane przez Rado_!

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rado_! napisal

Sedan 330xd 204 PS

 

od 700-800 km , jazda w 100 % w mieście

nie wiem co mam ci powiedzieć niewieżysz w spalanie 5l ,

 

zdecyduj sie wreszcie 5, 6, 10 L.

za parę dni napiszesz, że 13L i w to mogę uwierzyć.

 

 

rabiola zlituj się wyrywasz z kontekstu - czy ja pisałem o spalaniu 5l w mieście , weź człowieku cytuj dokładnie i z kontekstem , nie wieżyliście że w trasie przy super ekonimicznej jeździe spali mi 5l - ja mówie że da się to zrobić - nic się nie zmieniło , mi się nie chce tego komentować co piszesz , przeczytaj dokładnie o co kaman

zobacz jak to zbiłeś i jaki kontekst jest twojej wypowiedzi

czy ja musze korygowac wszyskie takie wypowiedzi , już mnie to męczy

 

widze że tu tylko czekaja na moje potknięcie

ale jak coś cytujecie to przytaczajcie cały kontekst a nie wycinki ,

 

możemy podyskutować :)

Edytowane przez Rado_!

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan 330xd 204 PS

 

od 700-800 km , jazda w 100 % w mieście

Rado sam sobie zaprzeczasz.

 

 

czemu , kurs liczenia spalania ?

 

mam 8l spalanie na 100 km , zbiornik 56 l czyli

 

8l = 100 km

8l = 100 km

8l = 100 km

8l = 100 km

8l = 100 km

8l = 100 km

8l = 100 km

------------------

56l= 700 km

 

7l = 100km

7l = 100km

7l = 100km

7l = 100km

7l = 100km

7l = 100km

7l = 100km

7l = 100km

 

-----------------

56l = 800 km

 

wiec gdzie w którym momencie pisałem o 5,6 l spalaniu w mieście i gdzie sobie zaprzeczyłem ???

 

ale pewnie ktoś mi powie że liczyć nie umiem ? , zrobiłem to dość obrazowo i przystępnie dla każdego ,tyle mi w lato paliło , teraz pali o te 2 l wiecej ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha Rado_! widze ze zmienia swoje uwagi jak w kalejdoskopie, najpierw 800 km w miescie przy obecnych warunkach,

 

teraz się okazuje że 700 i to w lato i w nocy :lol:

 

sorry, ale w nocy w wawie to mi 2.5l w benzynie pali 10 litrów...wieć wynik nie jest miarodajny

 

obecnie miasto tylko dojazdy do roboty po 12 km w jedną stronę mam 12.6 na BC po przejechaniu pół baku, komp pokazuje wachy do konca na ok 230 km , przejechałem 300... średnia prędkosc 20.5 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha Rado_! widze ze zmienia swoje uwagi jak w kalejdoskopie, najpierw 800 km w miescie przy obecnych warunkach,

 

teraz się okazuje że 700 i to w lato i w nocy :lol:

 

sorry, ale w nocy w wawie to mi 2.5l w benzynie pali 10 litrów...wieć wynik nie jest miarodajny

 

obecnie miasto tylko dojazdy do roboty po 12 km w jedną stronę mam 12.6 na BC po przejechaniu pół baku, komp pokazuje wachy do konca na ok 230 km , przejechałem 300... średnia prędkosc 20.5 km/h...

 

niezrozumiałeś jak zwykle , mnie przestaje to dziwić , poczytaj może o jakiej jeździe mówiłem i później wyciagaj wnioski , tak samo jeżeli chodzi o jazde w zimie przeczytaj dokładnie ,

 

zauważ że jest róznica tylko 1l a na baku to daje 100km wiecej , ile wy robicie na baku ? panowie i panie jeżdżacym na benzynie i podtlenku gazu ? to taka dygresja dla tych wszyskich ekonimicznych benzyn

 

mnie to już przestaje dziwić że najwiecej do powiedzenia tutaj na tym forum na temat disli mają ludzie co na codzień jeżdżą benzyną , coś tam słyszeli , coś im się wydaje

 

i jeszcze pokaze ciekawą opinie którą mnie zamurowała , temat zamkniety został wiec nie miałem okazji się odnieść

 

Ale nie znam nikogo, kto by mial nowoczesnego common-raila, przejechal nim ponad 50 tys km i niczego nie naprawial z wymienionych:

- turbosprezarka,

- wtryskiwacze,

- kolo dwumasowe,

- sprzeglo.

 

Mowie tu o roznych samochodach moich znajomych - nowych, uzywanych, BMW, Mercedesach, Oplach, Fordach, Renault. Wbrew pozorom najmniej awaryjna okazala sie byc... Renault Laguna z dwulitrowym dieslem.

...

 

mnie to rozwaliło , no nic widocznie w mojej książce serwisowej zataili te naprawy , firmówce też coś powinienem mieć robione , widocznie robią to na przeglądach bez mojej wiedzy :) ,ja znam sporo ludzi co mają po 300 tys i nic nie robili

a Laguna bezawaryjna - :twisted2: no to naprawde mnie zbiło znóg ,

 

nie ma to jak wyrazić swoją bezstronną obiektywną opinie i zamknąć temat :) tak to w sumie tu wygląda

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 330d ani 320d, ale jeżdżąc kilkoma autami i czytając/oglądając testy aut w prasie/TV zawsze dostrzegam jedną zasadę, że raczej producent zaniża wartości spalania. Konkretnie chodzi tu o testowanie aut w warunkach nie do końca odpowiadających codziennej eksploatacji. Oczywiście dochodzi jeszcze "profesjonalny kierowca oblatywacz", paliwko 1-klasa, auto igła, książkowe parametry.

A z tego postu dowiadujemy się, że im auto starsze, silnik bardziej wyeksploatowany to spalanie spada, a nawet czasem mniej pali auto z napędem X od napędzanego na jedną oś.

A jeżeli istnieje fizyczna możliwość osiągnięcia ciągłego spalania w trasie 5l/100km (w co nie wierzę) to nasuwa mi się pytanie: PO CO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z Jackiem mierzyliśmy się już w bezpośrednim starciu

A tego nie wiedziałem :wink:

Jak wyszło? :wink:

 

 

Bardzo pozytywnie jestem zaskoczony....

LOL

jak nie chcesz pisać tu, to napisz mi na PW :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
latem często latałem w nocy bo się autkiem chciałem nacieszyć a nie stać w korkach ale to było wściekanie się a nie normalna jazda a światła musisz zaliczać , kazde przyśpieszenia pożera mase paliwa , wtedy mi wychodziło 9l

Ja nie wiem po co z czymś takim dyskutujecie?

spalanie 9 litrów w 3.0 - bez znaczenia diesel, benzyna - przy wściekaniu się? dobre żarty

To albo to takie wściekanie, albo pinokio.

 

a że w trasie można osiągnąć ekstremalne minimum... ameryka?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze pokaze ciekawą opinie którą mnie zamurowała , temat zamkniety został wiec nie miałem okazji się odnieść

 

Ale nie znam nikogo, kto by mial nowoczesnego common-raila, przejechal nim ponad 50 tys km i niczego nie naprawial z wymienionych:

- turbosprezarka,

- wtryskiwacze,

- kolo dwumasowe,

- sprzeglo.

 

Mowie tu o roznych samochodach moich znajomych - nowych, uzywanych, BMW, Mercedesach, Oplach, Fordach, Renault. Wbrew pozorom najmniej awaryjna okazala sie byc... Renault Laguna z dwulitrowym dieslem.

...

 

mnie to rozwaliło , no nic widocznie w mojej książce serwisowej zataili te naprawy , firmówce też coś powinienem mieć robione , widocznie robią to na przeglądach bez mojej wiedzy :) ,ja znam sporo ludzi co mają po 300 tys i nic nie robili

a Laguna bezawaryjna - :twisted2: no to naprawde mnie zbiło znóg ,

 

nie ma to jak wyrazić swoją bezstronną obiektywną opinie i zamknąć temat :) tak to w sumie tu wygląda

 

 

Rado_!, po pierwsze: czytaj ze zrozumieniem.

Po drugie: zdecyduj sie, co piszesz i trzymaj sie ustalonej wersji. Inaczej bedziesz sie platal w zeznaniach, jak poprzednio.

Po trzecie: nie rob O/T - to jest temat o spalaniu, a nie o gorzkich zalach pana Rado_!, jak to biedaczek nie mogl sie odniesc,bo zly moderator zamknal mu temat, w ktorym pisal farmazony.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zwrocić uwage że to temat do użytkowników disli

 

a najwiecej mają tu do powiedzenia jak zwykle zresztą ci co mają benzyne , coś im się wydaje , coś tam słyszeli i piszą

 

ale co tu sie dziwić skoro twoja opinia nie odbiega od standardów

 

naprawde z tą laguną mnie powaliłeś ,i wyjąśnij w takim razie o co ci chodziło że co 50 tys coś trzeba robić w dislu , farmazony to pisze modek , który nie pojęcia o dislach a wyraża swoją opinie i zamyka temat , napisałem ci na priv co o tym sądze nie raczyłeś odpowiedzieć teraz błysksz swoją elokwencją ?, laguna najlepszym dislem - po prostu nie wiadomo czy się śmiać czy płakać , z kąd ty czerpiesz taką wiedze , pojechałeś naprawde :)

 

dlatego ponawiam prośbe żeby ludzie na temat wątku wypowiadali się co mają choćby małą styczność z dislami na codzień ,

 

ciekawe jest to że mówie od poczatku to samo a ciagle mi mówią że co innego itp , nie bede po raz kolejny prostował wyjaśniał itd , to bez sensu ,zaraz jeden wytnie coś tam wklei zbije to w całość , walnie cytat i zadowolony bo jego na wierzchu , po prostu to sie nudne robi , piszta co chceta ,

 

doszło już do tego że pisownie zaczełem sprawdzać - bo przeciez inni się nie mylą a jak się nie ma nic do powiedzenia to przecież zawsze można błysnąć i do błędów się przyczepić paranoja

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez Rado_!

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Chciałem tylko zwrocić uwage że to temat do urzytkowników disli

No i raczej większość tu piszących to użytkownicy diesla, więc o co chodzi?

 

doszło już do tego że pisownie zaczełem sprawdzać

Kiepsko Ci idzie, ortograficzne szokują :wink: (bez urazy)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado_!, czy dociera do Ciebie, to, co Ci napisalem?

Ten temat jest o zuzyciu paliwa w 330d, a nie o czymkolwiek innym - np. o tym, jaki tekst Cie ostatnio powalil.

Prosze Cie po raz drugi i ostatni: nie rob O/T. Nie chce Ci dawac ostrzezenia.

A ze zaczales sprawdzac pisownie, to bardzo Ci sie chwali.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpocząłem test zimowy. Zatankowałem do odbicia pistoletu i skasowałem licznik przebiegu dziennego. Za około 7-10 dni przedstawię wynik.

 

hej, pare dni temu zrobilem to samo, ale jakos ostatnio nie mam gdzie jezdzic wiec jeszcze pare dni i napisze jak u mnie to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.