Skocz do zawartości

520 24v nie działają swiatła wstecznego


przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukałem na forum ale znalazłem tylko do E39 :(

nie działa światło cofania

co moze być przyczyną :?: :?:

czy jakby spaliła sie żarówka z jednej strony to z drugiej tez nie bedzie swiecić :?: :?: :?:

czekam na podpowiedzi

http://img11.imageshack.us/img11/6204/e340211.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązka idąca do bagażnika - przerwane żyly kabli, standardzik w e34...

 

dzieki za odpowiedz

a wiesz moze w którym miejscu ona dokładnie jest :?: :?:

 

zarówki i bezpieczniki dobre

a co do tej wiązki przewodów to jak się z tym uporac :?: :?: :?:

tylko elektryk mi pozostał :?: czy jakoś sam to moge zrobic :?:

miał ktoś z was podobna usterke , jak to wygląda jeśli chodzi o koszty :?: :?:

http://img11.imageshack.us/img11/6204/e340211.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij sprawdzanie od tego co ci koledzy piszą, a jak się okaże że to wszystko jest ok to masz rąbnięty moduł sterowania światłami (przynajmniej jak tak maiłem nazywa się on z tego co pamiętam chyba LCM, ale mogę się mylić). Nie wiem czy twój model jest wyposażony w takowy, ale u mnie jest to czarna skrzyneczka znajdująca się w słupku z przodu od strony pasażera w nogach z prawej strony. U mnie objawiało się to też brakiem kontrolek id kierunkowskazów na desce rozdzielczej, ale z tego co czytałem po forach objawy były różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj mieszek lewarka zmiany biegów znajdziesz tam kabelek w tym linku nr 21 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AG71&mospid=47294&btnr=25_0098&hg=25&fg=05 rozepnij wtyczkę i w części która wychodzi z konsoli zrób drucikiem zworkę ,włącz zapłon i zobacz czy światła działają unikniesz włażenia pod auto :D jak nie działają to wina nie leży po stronie czujnika wstecznego tylko wiązki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przecierałeś styki na lampach??? u mnie były tak brudne ,że musiałem szczotką druciana przecierać :/. a jak nie to sprawdź wiązkę kabli przy zawiasach od kabli. u mnie popekały ze starości i musiałem wymieniac ,ale teraz mam ładnie i "świecąco". pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
witam, ponawiam wątek na temat świateł cofania tylko że ja mam inny problem... one mi cały czas świecą! :shock: jak tylko włącze światła mijania to i świecą mi światła cofania, dodatkowo gdy włącze wsteczny przy wyłączonych światłach to podświetla mi się deska rozdzielcza... :mad2: kosmos :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.