Skocz do zawartości

Euro plus gwarancja i jej konsekwencje


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem w DE używany samochód z premium selection oraz z euro plus gwarancją. Niestety nie doinformowałem się na miejscu co podlega pod taką gwarancję? Czy samochód z 2002 roku w kwestii lakierniczej podchodzi pod taką gwarancję, np. jak wyjdzie po czasie że coś zaczyna "rudego kwitnąć" itd. A co mechanicznie moze podlegać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś w BMW Niederlassung to pewnie podlega. Zależy jaki rodzaj Europremium masz. 2002 ci nie wykwitnie - chyba ,że walony.

 

Jest to bezwypadkowy egzemplarz, ale dziś umyłem dokładnie nadwozie i zauważyłem w dolnej części drzwi kierowcy mały purchel. Obok niego grubość lakieru 820 mikronów, powyzej listwy 145 mikronów, zresztą cały samochód przemierzyłem dokładnie i ma fabryczną grubość. Zajechałem do ASO by sprawdzić historię i powiedzieli że w 2005 roku coś z lewej strony było lakierowane i pewnie chodziło o te drzwi. Same drzwi mają z drugiej wewnętrznej strony oryginalną spoinę uszczelniającą na rantach, więc moze była to jakaś parkingowa szkoda, ale nie fachowo przeprowadzona. Moim błedem było że jak kupowałem to akurat tam nie przystawiłem miernika a sprzedający (dieler BMW Utenberger ) zapewniał że bezwypadkowy samochód. Dla mnie bezwypadkowy znaczy nie trzaskany i nie malowany. Nie wiem co mam myśleć o tym? Książka prowadzona rzetelnie z wpisami, ale niesmak pozostał, chociaż może przesadzam...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przeważnie historii "malunków" nie trzymają - chyba ,że u nich lakierowane 820 mk. to znaczy ,że przyszpachlowane delikatnie. Jeżeli na małej powierzchni to jest to dałbym sobie spokój (względnie jak jest źle zrobione) dał do lakiernika. Jak nie przeszkadza to daj sobie spokój. Możesz mi vina wysłać na pw. to ci powiem z czym wyszedł na świat.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie historii "malunków" nie trzymają - chyba ,że u nich lakierowane 820 mk. to znaczy ,że przyszpachlowane delikatnie. Jeżeli na małej powierzchni to jest to dałbym sobie spokój (względnie jak jest źle zrobione) dał do lakiernika. Jak nie przeszkadza to daj sobie spokój. Możesz mi vina wysłać na pw. to ci powiem z czym wyszedł na świat.

 

 

WBAEN51060PC20933

 

:modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE bezwypadek oznacza nienaruszoną konstrukcję samochodu, czyli elementy stałe nie były wymieniane typu podłużnica, ćwiartka.

Malowanie, wymiana błotnika itp nie uchodzi za wypadek, kiedyś przerabiałem to z kolegą.

BMW i wszystko jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety z wyegzekwowaniem gwarancji Euro Plus w Polsce możesz mieć problem, jest do gwarancja wystawiona przez konkretnego dealera i nie musi być honorowana przez inny salon. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej przy samochodzie z Niemiec. Wszystko zależy od dobrej woli serwisu do jakiego się zwracasz. Rozchodzi się jak zawsze o pieniądze, serwis w którym dokonasz takiej naprawy musi wystąpić o zwrot kosztów do ASO które wystawiło taką gwarancje.

 

Informacje pochodzą z BMW POLSKA sp. z o.o. Firma ta nie jest stroną w takiej sytuacji więc nie ma co liczyć na ich interwencję.

 

Myślę że najsensowniejszym byłoby na podstawie własnych doświadczeń użytkowników stworzyć listę warsztatów które honorują taką gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zakupiłem w DE używany samochód z premium selection oraz z euro plus gwarancją. Niestety nie doinformowałem się na miejscu co podlega pod taką gwarancję? Czy samochód z 2002 roku w kwestii lakierniczej podchodzi pod taką gwarancję, np. jak wyjdzie po czasie że coś zaczyna "rudego kwitnąć" itd. A co mechanicznie moze podlegać?

 

wydaje mi sie, ze bmw daje standardowo 5 lub 6 lat gwarancji na nadwozie, ale to rozumiem, ze to juz po ptakach w Twoim przypadku, kiedys moj kolega pytal jak jest z gwarancja w przypadku rdzy - podobno nie trzeba miec pelnaj ksiazki serwisowej (kompletu wpisow), nalezy zglosic sie do ASO, oni zglaszaja rdze do DE i tam podejmowana jest decyzja co robic - malowac, wymieniac

 

to tyle teorii

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wydaje mi sie, ze bmw daje standardowo 5 lub 6 lat gwarancji na nadwozie, ale to rozumiem, ze to juz po ptakach w Twoim przypadku, kiedys moj kolega pytal jak jest z gwarancja w przypadku rdzy - podobno nie trzeba miec pelnaj ksiazki serwisowej (kompletu wpisow), nalezy zglosic sie do ASO, oni zglaszaja rdze do DE i tam podejmowana jest decyzja co robic - malowac, wymieniac

 

to tyle teorii

 

 

Książka jest prowadzona do końca, wszystkie wpisy, zresztą incydent z lakierowaniem też jest w systemie czyli to ich robota ... Jak będę w najbliższym ASO to zapytam czy są szanse poprawić to w ramach "EplusG"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownik zyghom interesował się dokładnie zagadnieniem eurogwarancji - napisz do niego na priv :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.