Skocz do zawartości

Planuję zakup BMW E46


Ernidebest

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiesz najgorsze jest to ze nie co szukam juz doszedlem do 35 kola... to i tak mi sie wydaje ze ciagle cos podejrzane...

 

wiec jaka powinna byc cyrka cena za:

 

- Rocznik 2001 po listopadzie

- 150 km

- Climatronic

- ABS, ESP

Jakis standard, nie musi byc koniecznie skora itd

dobrze jak podgrzewane szybki i siedzisko

 

Zeby wogole mial rozeznia, gdzie zaczynaja sie dobre fury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz najgorsze jest to ze nie co szukam juz doszedlem do 35 kola... to i tak mi sie wydaje ze ciagle cos podejrzane...

 

wiec jaka powinna byc cyrka cena za:

 

- Rocznik 2001 po listopadzie

- 150 km

- Climatronic

- ABS, ESP

Jakis standard, nie musi byc koniecznie skora itd

dobrze jak podgrzewane szybki i siedzisko

 

Zeby wogole mial rozeznia, gdzie zaczynaja sie dobre fury

 

 

Cały dowcip polega na tym że w PL liczy się rocznik, natomiast w DE przebieg i stan techniczny. Im lepsza kondycja pojazdu tym większa cena. Diesel jest tańszy od benzyny, ale ryzyko awarii jest spore. Trzeba samemu zdecydować, ale w tej cenie czyli 30000-35000zł to raczej coś z rocznika 1998-1999 moze coś znajdziesz, ale w diesla bym się nie pakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dieslu sa rozne opinie... niektorzy chwala niektorzy nie...

no z tego co zdazylem wyczytac jak diesla to wlasnie po lifcie...

wiesz troche martwi mnie jednak spalanie benzyniaka.

Sam nie wiem czy poprostu nie szukac czegos innego, chociaz sie nastawilem zeby chociaz przez jakis czas miec bmke :) pozniej najwyzej kupie Vana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz ile trzeba czasu żeby taką kasę uzbierać? :D

 

Z wiekiem samochód traci na wartości, to nie dzieła sztuki! Choć za trzy lata będę musiał przekręcić licznik do przodu, bo nikt nie uwierzy w 110000km w 9 letnim samochodzie :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz najgorsze jest to ze nie co szukam juz doszedlem do 35 kola... to i tak mi sie wydaje ze ciagle cos podejrzane...

 

wiec jaka powinna byc cyrka cena za:

 

- Rocznik 2001 po listopadzie

- 150 km

- Climatronic

- ABS, ESP

Jakis standard, nie musi byc koniecznie skora itd

dobrze jak podgrzewane szybki i siedzisko

 

Zeby wogole mial rozeznia, gdzie zaczynaja sie dobre fury

Ja bym się zastanawiał czy Ci nie sprzedać...

320d z 10/2002r, aktualnie 166700km, skóra, automatyczna klima, Harman-Kardon, 2 podłokietniki, oryginalne CD, kierownica multi, listwy wewnątrz alu, oryg. felgi BMW BBS 16", od czerwca bezpieczny program u Rogalottiego, zarejestrowana, opłacona, dofinansowana. Do wymiany termostat główny :wink:

 

Sorry za prywatę :wink: i market research :wink:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dieslu sa rozne opinie... niektorzy chwala niektorzy nie...

no z tego co zdazylem wyczytac jak diesla to wlasnie po lifcie...

wiesz troche martwi mnie jednak spalanie benzyniaka.

Sam nie wiem czy poprostu nie szukac czegos innego, chociaz sie nastawilem zeby chociaz przez jakis czas miec bmke :) pozniej najwyzej kupie Vana :)

 

Diesel jest super silnik, szczególnie 3.0D, ale musi być nowy lub używany od osoby którą bym znał że dbała o samochód, choć paliwo w Polsce może popsuć humor nawet największemu troskliwcowi.

Spalanie..., sporo na forum znajdziesz postów na ten temat, najlepiej popatrz na stronę: http://www.spritmonitor.de/en/overview/6-BMW/37-3er.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_e=2003&power_s=170&power_e=170

 

Jeśli chodzi o silnik 3.0i to zgadzam się z tym co powyżej. Nie mieszkam w Warszawie i nie stoję w korkach, ale robię raz krótkie dystanse raz dłuższe. Spalanie w zimie oscyluje pomiędzy 9,5 - 10 L na 100km. Jestem zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mieszkam w wawie :) wiec od 16-19 to jest poprostu SAJGON, chyba ze zna sie boczne uliczki, to jeszcze jakos czasem mozna sie przedostac, ale ogolnie kicha

 

Ja bym się zastanawiał czy Ci nie sprzedać...

320d z 10/2002r, aktualnie 166700km, skóra, automatyczna klima, Harman-Kardon, 2 podłokietniki, oryginalne CD, kierownica multi, listwy wewnątrz alu, oryg. felgi BMW BBS 16", od czerwca bezpieczny program u Rogalottiego, zarejestrowana, opłacona, dofinansowana. Do wymiany termostat główny Wink

 

Sorry za prywatę Wink i market research Wink

 

Przeslij info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to jaki tylko 3.0i jak spalanie nieistotne

 

no znów bez przesady, powiedzmy ze 3.0i pozostanie póki co w sferze marzeń :D

 

Każdy silnik zaspokaja inne potrzeby i oczekiwania właścicieli.Pani potrzeby może na początek zaspokoją od 116 KM w 1796ccm montowanych w 316stce przez 143 KM w 1996ccm czyli 318. Chyba, ze jestes obyta driverka tylnego napędu to 320 z silnikiem R6 ~2.2 litra i 170 KM, lub bardziej ekstremalna 330 ale to juz dla doś wyrafinowanej części fanów. Oczywiscie mowimy o BMW e46 po liftingu czyli od 01/02 roku

 

mysle o 318 143KM lub 320 170KM...z tego co widze, to te R6 dosc ciezko znalezc. a jak jest z awaryjnoscia silnikow 4-cylindrowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaryjniosc tych samochodow wynika ze sposobu użytkowania ich przez poprzednich włascicieli. Silniki benzynowe nie sa tak podatne i narazone na awarie jak Diesle( podzespoły pompy, wtryski, turbo) wynika to tez z intensywnej eksploatacji "ropniaków"

Awarie moga sie wydarzyć takie same jak kazdego zwyklego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe sądzę aby ktoryś silnik byl wiekszym czy mniejszym BUBLEM. BO słuchaj czy obowiazek serwisu - dla ogolnej dobrej kondycji pojazdu ( tak jak olej, filtry) wymiany paska rozrządu w M40....To bubel? Tak twierdza ludzie, myslacy ze do samochodu to sie tylko paliwo wlewa i jezdzi. Ja mialem teraz kolega dalej jezdzi i jest git, bo sie dbało o sprzęt. Wprowadzono potem zmiany dla mniej klopotliwej eksploatacji silnika w postacie przebudowy silnika z łańcuchowym rozrządem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M54 (2,2 , 2,5, 2,8, 3,0 benzyna) to technologiczny majstersztyk jeśli chodzi o materialy z jakich zostal wykonany. W ostatnim nr miesięcznika Top Gear opisują BMW serii 7 z silnikiem 2,8 i piszą, że zaskakuje niską konsumpcją paliwa. Napisali 8-13 średnio.(wedlug mnie malo)

W Warszawie 330i będzie się męczyŁ w korkach i będzie mial trudności z rozwinięciem skrzydeł. Z moich doświadczeń wynika,że motor jest bezawaryjny i bezobslugowy. Zadowala si spokojnie paliwem 95 oktanowym i zużywa mi w malym mieście (150 tys mieszkańców) 11-13 litrów benzyny. Tele , że ja mam 4x4

Oczywiście użytkownik Rado_! który ma chyba 13 lat i BMW widzial na plakacie nad łóżkiem napisze zaraz, że benzyna to zło i takie auto powinno mieć w numerze nadwozia trzy szóstki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie 330i będzie się męczyŁ w korkach i będzie mial trudności z rozwinięciem skrzydeł.

 

Nie bedzie sie meczyl- wiecej spali, zmeczy jedynie wlasciciela :wink:

W korkach zadne auto sie nie rozwinie :roll2:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o silnik 3.0i to zgadzam się z tym co powyżej. Nie mieszkam w Warszawie i nie stoję w korkach, ale robię raz krótkie dystanse raz dłuższe. Spalanie w zimie oscyluje pomiędzy 9,5 - 10 L na 100km. Jestem zadowolony!

 

:duh: No co Ty robisz człowieku, 3.0 benzyna to musowo 12, a w zimie nawet 15, nawet głosno nie myśl, że to Ci pali 10. Na pewno masz cos popsute, hehehehe. Pewnie kalkulator którym liczysz to spalanie. ;)

 

Pozdro.

 

P.S. Witaj w klubie popsutych kalkulatorów, mnie pali podobnie jak Twoja. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item554015738_piekne_bmw_2_0diesel_navi_cd_klimatronic_zobacz.html

 

cos takiego jeszcze wylukalem, no i kolo wawy, czy na stacji diagnostycznej wszystko mi powiedza ???

 

tylko mala kucy ma, ciekawe czy masakrycznie zamula

Jedż i obejżyj go , gość da Ci czujnik sprawdż na forum jaką powinien mieć grubość lakier bo byo o tym, sprawdż czy elementy są dobrze spasowane czy nie ma odcieni lakieru od wewnętrznej strony , nie wierz w spalanie takie bo to można sobie w bajki włożyć poza tym pisze o rewelacyjnych osiągach ;) może i dla niego są poza tym nie ma tragedii , cenę ma taką jak ja bym chciał za moje salonowe z mocniejszym o duzo silnikiem więc może akurat , poproś o VIN i do ASO z nim , nie żałuj na to te kilka setek , powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M54 (2,2 , 2,5, 2,8, 3,0 benzyna) to technologiczny majstersztyk jeśli chodzi o materialy z jakich zostal wykonany. W ostatnim nr miesięcznika Top Gear opisują BMW serii 7 z silnikiem 2,8 i piszą, że zaskakuje niską konsumpcją paliwa. Napisali 8-13 średnio.(wedlug mnie malo)

W Warszawie 330i będzie się męczyŁ w korkach i będzie mial trudności z rozwinięciem skrzydeł. Z moich doświadczeń wynika,że motor jest bezawaryjny i bezobslugowy. Zadowala si spokojnie paliwem 95 oktanowym i zużywa mi w malym mieście (150 tys mieszkańców) 11-13 litrów benzyny. Tele , że ja mam 4x4

Oczywiście użytkownik Rado_! który ma chyba 13 lat i BMW widzial na plakacie nad łóżkiem napisze zaraz, że benzyna to zło i takie auto powinno mieć w numerze nadwozia trzy szóstki.

 

Jakub bananku co ty piszesz , ty pojęcia o dislach nie masz a twoja 3l benzyna pali ci tyle podobno co disel , gdybyś zamiast farmazony pisał poczytał wątek huntera to byś zobaczył że mi przyznali racje (dla zainteresowanych link http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=101082) , ale sorx od ciebie tego nie oczekuje , nie ten poziom , twoje zdjęcie subaru wiele o tobie mówi ,

nie bede tłumaczył takim ludzią czegoś takiego oczywistego że każdy silnik disla przewyższa wydajnością każdy silnik benzynowy , choćby to o tym świadczy że disel produkuje mniej ciepła - ale ty wogóle nie wiesz co to znaczy - a wycieczki osobiste i swoje durne posty co do wieku mojego zachowaj dla samego siebie , coś ci kiedyś bananku powiedziałem że ja do wszyskiego sam doszedłem , dlatego ja potrafie liczyć a ty opowiadasz brednie ,

 

już mam się śmiać czy poczekać ???

słuchać i czytać się tego nie chce

a i koniecznie mi przypomnij o ile szybsza jest benzyna od disla

o 0,02s czy o 0,4 s ,

 

włożyłeś już turbo ??? - wiesz o czym mówisz ??? wiesz co to znaczy zaturbić benzyne i jak wyglądają wtedy koszty i awaryjność twojego super silnika ??? wiesz wogóle jaka jest różnica miedzy silnikami disla a benzynowymi ???

 

żal.pl

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.