Skocz do zawartości

Poradnik BMW


grześ318IS

Rekomendowane odpowiedzi

Już dzwoniłem do żony że jak będzie wracać z pracy to niech zakupi jeden egzemplarz,może sie przyda do czegoś
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dot. E34

"Trzeba pamiętać o regularnej wymianie oleju przekładniowego (...). Ubytek choćby 0,2l może przyczynić się do nieprawidłowej pracy automatu."

A co oni na to że producent uważa że skrzynie są bezobsługowe?

Wiadomo-olej nie jest wieczny,ale przy dobrym traktowaniu skrzynia przejedzie 600tys.bez zmiany oleju,poza tym piszą to tak jakby wyciągneli te dane z instrukcji...

itd.itd...

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz mozna napisac w artykule na 2 strony o danym modelu ? -> nic - same ogolniki ... a o samym e34 mozna takich poradnikow napisac z 5 lekka reka ...

 

poza tym - z jakiej racji forum sie zaangażowało w promocje takiego szajsu i zasmieca ktos mi skrzynke ?

 

to nie jest poradnik BMW A-Z , tylko BMW od C-D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz mozna napisac w artykule na 2 strony o danym modelu ? -> nic - same ogolniki ... a o samym e34 mozna takich poradnikow napisac z 5 lekka reka ...

 

poza tym - z jakiej racji forum sie zaangażowało w promocje takiego szajsu i zasmieca ktos mi skrzynke ?

 

to nie jest poradnik BMW A-Z , tylko BMW od C-D...

Dokladnie ja kupuje powyższą gazete juz od jakiegoś czasu i niczego nowego się nie dowiedziałem, poprostu to samo skopiowane z poprzednich numerów do kupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem, 2,7zl nie pieniadz ale nic ciekawego sie nie dowiedzialem, za to jest mnostwo bledow, np: pojemnosc ukladu chlodzenie w TDS'ie to wg nich 6,7litra, wymiany oleju co 12-15tys km a nawet w "Sam naprawiam e34" jest napisane, ze beznyna co 10k km a diesel co 8k km.

 

jak ktos bardzo chce to moge porobic skany :)

 

Dot. E34

"Trzeba pamiętać o regularnej wymianie oleju przekładniowego (...). Ubytek choćby 0,2l może przyczynić się do nieprawidłowej pracy automatu."

A co oni na to że producent uważa że skrzynie są bezobsługowe?

Wiadomo-olej nie jest wieczny,ale przy dobrym traktowaniu skrzynia przejedzie 600tys.bez zmiany oleju,poza tym piszą to tak jakby wyciągneli te dane z instrukcji...

itd.itd...

 

ale im chodzilo o automata w tym przypadku a w nim sie ojej zmienia.

Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm w "Sam naprawiam E34" pisza, ze sie jednak wymienia wymienia.

 

Ale książki typu sam naprawiam a zalecenia serwisu lub fabryczna instrukcja obsługi to dwie różne sprawy

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale im chodzilo o automata w tym przypadku a w nim sie ojej zmienia.

Ja wiem o co chodziło.

Problem w tym ze BMW uważa te skrzynie jako bezobsługowe...

 

tak - i co 200 tys wywalic skrzynie i kupic nowa - niemcy maja na to pieniadze ...

 

nic nie jest bezobslugowe - olej w skrzyni pracuje tak samo jak w silniku czy przekladni - nie jest wieczny i wymaga wymiany - nie ma oleju nie wymiennego ( póki co ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skusiłem...ale po "Auto Świecie" wiele się nie spodziewałem. Kupiłem sobie do poczytania na dzisiejszym dyżurze w szpitalu :)

... a zauważyliście ,że na 16 tej stronie odnośnie BMW E38 jest napisane ,że zabrania się napełniania skrzyni olejem syntetycznym ... więc DEXRON III jest bee ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale im chodzilo o automata w tym przypadku a w nim sie ojej zmienia.

Ja wiem o co chodziło.

Problem w tym ze BMW uważa te skrzynie jako bezobsługowe...

 

tak - i co 200 tys wywalic skrzynie i kupic nowa - niemcy maja na to pieniadze ...

 

nic nie jest bezobslugowe - olej w skrzyni pracuje tak samo jak w silniku czy przekladni - nie jest wieczny i wymaga wymiany - nie ma oleju nie wymiennego ( póki co ) ...

Czy to jest takie trudne do zrozumienia BMW uznaje tą skrzynie za bezobsługową to nie znaczy ze to moje widzimisie.

Co 200tys. -4hp w mojej 7 przejechała 600tys. (o czym -chyba nawet z Tobą,nie pamiętam-była dyskusja).

Ja wiem że żaden olej nie jest wieczny,tylko przedstawiam stanowisko producenta co nie znaczy że się z nim zgadzam...

Wg BMW nie wymaga wymiany,wg użytkowników-tak...

Rozumiesz o co mi chodzi?

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem doskonale... ale bmw jest w błędzie - takie jest moje zdanie ...

 

jezeli zmienia sie plyn w ukladzie wspomaganie kierownicy a nie zmienia sie w ASB - tak twierdzi bmw - tylko ze czesto to ten samo olej ( np D3 ) - wiec z tego wynika ze olej ukladzie kierowniczym sie zuzywa a ten sam olej w skrzyni już nie ? co wiecej - ten sam olej w skrzyni czesto jest doprowadzany prawie do wrzenia i poddawany przeciążeniom - to jest przecież jakas paranoja - nie sądzisz ?

 

może nie zalecają wymiany bo po prostu ASO tego nie potrafi zrobic w prawidlowy sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego artykułu wywnioskowałem że 7 jest tańsza w eksploatacji jak 5 E39, mniej sie psuje. Według mnie bardzo najeżdzają na E39 szczególnie kombi, na pneumatyczne zawieszenie. Zresztą jest to artykuł skopiowany ze wcześniejszego AŚ pt:"Prestiż musi kosztować"

Wiele artykułów AŚ dotyczących starszych aut jest bardzo przesadzone, nie raz wzorują sie na jednym egzemplarzu. Śmieszy mnie cennik części wg ASO, kto 10-15 letni samochód serwisuje w ASO? Chyba ktoś kto wygrał w lotto i mu sie nudzi.

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem doskonale... ale bmw jest w błędzie - takie jest moje zdanie ...

Ja też mam podobne zdanie-bo jak pisalem-żaden olej nie jest wieczny.

 

jezeli zmienia sie plyn w ukladzie wspomaganie kierownicy a nie zmienia sie w ASB - tak twierdzi bmw - tylko ze czesto to ten samo olej ( np D3 ) - wiec z tego wynika ze olej ukladzie kierowniczym sie zuzywa a ten sam olej w skrzyni już nie ? co wiecej - ten sam olej w skrzyni czesto jest doprowadzany prawie do wrzenia i poddawany przeciążeniom - to jest przecież jakas paranoja - nie sądzisz ?

No dokładnie- lekka paranoja.

 

może nie zalecają wymiany bo po prostu ASO tego nie potrafi zrobic w prawidlowy sposob ?

Całkiem możliwe...

 

Jesli mój poprzedni post był zbyt nerwowy-sory.

 

Pozdrawiam

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.