Skocz do zawartości

Czy warto inwestować w dobre żarówki H1 ???


YoungGigolo

Rekomendowane odpowiedzi

tak moge polecić , nie bedziesz oślepiał , jeździłem 1,5 roku i nikt mi nie mrugał , policja tak samo ,byłem bardziej zadowolony z nich niż z orginalnych które obecnie mam

 

e36 są lampy soczewkowe wiec spokojnie można xenony wkładać , nic ci się nie stopi , jak byś do plastikowych lamp włożył to tak , żarówki 10 lat wytrzymują a świecą nieporównywalnie lepiej od zwykłych

 

też sceptycznie na to patrzyłem ale kolega podjechał i zobaczyłem na własne oczy jak to świeci i od razu 2 dnia kupiłem takie same , tylko musisz wyregulować światłą bo napewno będą ci za wysoko świeciły , tak było u mnie , całość sam założyłem w 15 minut , banalne

 

dla mnie bezsensu jest renowacja lamp , cudowania z żarówkami , i tak nigdy nie zbliżycie się do światła xenonowego , xenon ma zupełnie inny snop światła , najlepiej zobacz jak u kogoś świecą ,

 

Hidy to xenony wiec nic nie imitują , xenonu nie pomylisz widać z daleka czy to xenon czy jakaś żarówka udająca xenon

 

jak ja kupywałem to zestaw kosztował 450 zł , ale nawet sekundy nie żałowałem zakupu , teraz chyba za 250 zł można kupić

 

o coś takiego

http://www.allegro.pl/item514662704_zx5_zestaw_hid_h7_6000k_8000k_xenony_ksenony.html

 

tylko niepamietam jaki rodzaj ale do żarówki się dostosowywało , odkąd masz xenony zapominasz o wymianie żarówek :)

Edytowane przez Rado_!

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niezakładaj bo xenon ma dużą temp i ci stopi lampy, dlatego mówiłem że w e36tam gdzie są soczewki to najlepszy i najtańszy sposób by zrobić sobie super światła :)

 

ja zakładałem do e36 318i z 1992r

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje ze jak w Polsce jeszcze bardziej zaczna egzekwowac prawo, np jak w Niemczech to te HIDy beda na allegro po 15-20 zl uzywki :lol:

 

A jak znam panstwo i policje to zadnej okazji nie idpuszcza zeby zebrac wiecej $$.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niezakładaj bo xenon ma dużą temp i ci stopi lampy, dlatego mówiłem że w e36tam gdzie są soczewki to najlepszy i najtańszy sposób by zrobić sobie super światła :)

 

ja zakładałem do e36 318i z 1992r

 

Nic nie stopi bo to tylko 35W.

Ale jak nie masz soczewek nie zakładaj HIDów.

Idź w stronę dobrych markowych żarówek, powinieneś być zadowolony.

 

PS. HID, czyli mówimy o zestawie chińskich xenonów, czyli 2 przetwornice, 2 palniki + okablowanie. Nie mylić z żarówkami 2sz okrzykniętymi HID czy HID Effect!

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje ze jak w Polsce jeszcze bardziej zaczna egzekwowac prawo, np jak w Niemczech to te HIDy beda na allegro po 15-20 zl uzywki :lol:

 

A jak znam panstwo i policje to zadnej okazji nie idpuszcza zeby zebrac wiecej $$.

 

jeździłem 1,5 roku i to głównie po Warszawie i nigdy mi się policja nie doczepiła o nie , masz do wyboru albo jeździć po ciemku ze starymi lampami , albo wymienić na nowe albo założyć ksenony i mieć dobrą widocznośc w nocy i nie rozjedziesz pijaka lub pieszego , twój wybór

 

do mnie zawsze mogli się jeszcze doczepić o wydech i o nieregulaminową ich zdaniem kierownice , miałem atestowaną kierownice viktor z wszelkimi homologacjami , w niemczech była dopuszczona w Polsce już nie , wiec UE to jedno Polska rzeczywistość to drugie

 

w ostateczności nawet jak ci zabierą dowód to nie dramat , jak nie masz znajomego to wyjmujesz hidy , wkładasz zwykłe żarówki i po sprawie ,

 

ja liczyłem się z tym ale tak jak mówie przy wielokrotnych kontrolach nigdy się mnie przez 1,5 roku jezdzenia nie czepneli o to , zawsze możesz mówic że to ala xenon :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zastanawiam się czy warto zainwestować dobre żarówki H1 ???

 

[...]

 

Lecz zastanawiam się, które z wymienionych modeli, dają na prawe białe światło o dużym natężeniu, oraz jak wygląda ich żywotność ?

Chcę poprawić widoczność na drodze, a nie się lansować podróbką xenonów ;-)

Jakie są Wasze sugestie ?

Oczywiście, że trzeba inwestować w dobre żarówki. I obowiązkowo 55 Watt, nie żadne podróby z niebieską żarówką. Praktycznie wszystko zależy od czystości reflektora - odbłyśnik, soczewka i klosz. Ja przeczyściłem i jestem nawet zadowolony (opis na forum :roll2: ). Miałem Philips-y i BlueVision były z nich najlepsze, miałem także i Osram. Z tych najlepsze okazały się NightBreaker. Nie dużo brakowało (zresztą nadal mam ochotę) abym założył HID-y. Po czyszczeniu lamp okazało się, że i te tradycyjne nie są takie złe. :mrgreen: Omijaj jedynie szerokim łukiem wszelkie Mega Super +1000% podróby, one są nic nie warte. Po za barwą nie mają nic wspólnego ze świeceniem.

A z żywotnością, to różnie bywa. Jednemu jedna żarówka świeci prawie rok a innemu taka sama 3 miechy. Zależy od stanu dróg (dołów, jam i innych wyrw), napięcia ładowania i szczęścia. ;)

nie jestem zadowolony z tych orginalnych xenonów świecą na poziomie normalnych lamp

Bo one mają świecić na poziomie tradycyjne lampy. Inaczej byś wypalał oczy innym użytkownikom. Pozbądź się matu klosza i będzie dobrze. :cool2:

to niezakładaj bo xenon ma dużą temp i ci stopi lampy

Nie nie powinno, jak to już ktoś wspomniał, to tylko 35 W i ma zdecydowanie niższą temp. pracy. Jak by setki założyć, to tak. Bosch ma jedynie metalowy odbłyśnik.

mówiłem że w e36tam gdzie są soczewki to najlepszy i najtańszy sposób by zrobić sobie super światła :)

Chyba tak, jeśli wszystko inne zawiedzie. :D

jeździłem 1,5 roku i to głównie po Warszawie i nigdy mi się policja nie doczepiła o nie , masz do wyboru albo jeździć po ciemku ze starymi lampami , albo wymienić na nowe albo założyć ksenony i mieć dobrą widocznośc w nocy i nie rozjedziesz pijaka lub pieszego , twój wybór

 

[...]

 

w ostateczności nawet jak ci zabierą dowód to nie dramat , jak nie masz znajomego to wyjmujesz hidy , wkładasz zwykłe żarówki i po sprawie ,

 

ja liczyłem się z tym ale tak jak mówie przy wielokrotnych kontrolach nigdy się mnie przez 1,5 roku jezdzenia nie czepneli o to , zawsze możesz mówic że to ala xenon :)

Dokładnie. Sprawę trzeba naprawdę dobrze przemyśleć. Jak zakładać HID, to tylko do soczewki a później to dobrze ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.