Skocz do zawartości

3 w nocy a ja znowu wzywany na parking. PROBLEM!!!


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powrocil problem wlaczajacego sie alarmu. Raz tylko mrugaja awarayjki, raz pika alarm a dzisiaj wył bez przerw. Zazwyaczaj dzieje sie tak 2 dni po deszczu. Dzisiaj 2 dni po odwiedzeniu myjni samochodowej... Zazwyczaj po otworzeniu samochodu alarm sie wylaczal i samochod bez problemu odpala a dzisiaj niestety nie.. Otworzylem samochod wyje dalej. Czekam 5 minut. Przestal wyc, wsiadam przekrecam kluczyk i wyje... Nie da sie juz odpalic... Odlaczylem akumulator zobacze co dalej. Elektrycy w moim miescie nie chca w tym grzebac:( Co zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak czytam o Twoim problemie, to przypomina mi się historia auta mojej cioci. Kupione nowe w salonie i 2 lata męczarni z włączającym się samoistnie alarmem - szczególnie gdy było wilgotno i mokro - bitwy z ASO etc... W końcu jakiś mądry człowiek pomyślał i rozebrał centralkę sterującą alarmem (lub zamkiem-nie pamiętam) i odkrył wilgoć, która się tam zbierała i skraplała w pewnych warunkach, co prowadziło do takiego efektu. Ktoś musiał popełnić błąd przy składaniu tego ustrojstwa w fabryce....

Może u Ciebie też gdzieś dostała się wilgoć - co wydaje mi się ewidentne, bo piszesz, że jest autu gorzej jak popada, albo po myjni...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie zdecydowanie ktos w tym grzebał, poniewaz kluczyk jest calkiem inaczej zaprogramowany (beznadziejnie) i nawet człowiek ktory głównie naprawia BMW w naszym miescie nie mogl go przeprogramowac inaczej...

 

Tak to tylko jak dostanie wody i glownie jak juz schnie wszystko kilkanascie godzin po opadach czy po myjni...

 

Raz wlaczaja sie tylko awaryjki, raz alarm pika, a wczoraj syrena byla ciagla...

 

Wczoraj to juz zupelnie inna bajka... Ciagla syrena... podchodze do samochodu, otwieram go z kluczyka syrena dalej wyje. Po 10 minutach przestala... Wsiadam do samochody przekrecam kluczyk i znowu wyje...

 

Aha gdybym nie odlaczyl aku tylko zostawil otwarty samochod to zamiast wlaczenia sie alarmu otwieraja mi sie wszystkei szyby, wiec wole nie ryzykowac...

 

Za kazdym razem jak wlaczylem zaplon to sie zalaczala... i po chwili przestawala...

 

Odlaczylem o 3 w nocy aku... Teraz wlasnie bylem na parkingu... podlaczylem... syrena nie wyje... ale chyba aku padl calkowicie bo nawet nie kreci... kontrolki ledwo swieca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust potrzebujesz naprawdę dobrego elektryka/elektronika (niekoniecznie od bmw, bo przecież mądry gość rozszyfruje każde auto), który przejrzy Ci instalację alarmu i przywróci ją do stanu fabrycznego, zgodnego ze schematami etc.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

w E36 mialem podobny problem...alarm uruchamial sie sam po myciu lub po deszczu..(fabryczny alarm)

 

Diagnoza diagnoza i jeszcze raz diagnoza przez elektrykow i nic wszystko dobre zero przepiec i zwarc..

 

W ASO BMW powiedzieli mi 500zl za diagnoze i naprawe + części... podziekowalem grzecznie i ............(jak sam nie zrobisz to nikt ci dobrze nei zrobi)

 

W kazdych drzwiach sa czujniki magnetyczne od otwarcia szyby.. wypiolem wszystkie alarm sie juz ani razu nie wlaczyl... problem usuniety..prawdopodobnie ktorys z tych czujnikow byl uszkodzony..

 

moze u ciebie jest podobny problem..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem aku. Podlaczylem rano. Probuje odpalic i tylko jakby ktos pod maska uderrzal w cos mlotkiem i mrugaja swiatła i kierunkowskazy...

 

Teraz musze czekac do wtorku i go gdzies zaciagnac... eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł alarmu i centralnego powinien być pod schowkiem pasażera (przynajmniej w E36 tak jest). Po myciu czy deszczu wyciągnij tapicerkę nad nogami pasażera i sprawdź czy moduły mają sucho, może woda spływa po przewodach? Jeśli nic nie znajdziesz, to problemu trzeba szukać w dalszej części instalacji, czyli przede wszystkim czujniki w drzwiach, klapie i masce. To chyba najczęściej jest przyczyną włączania się alarmu. Ale niepokojące jest to, że nie możesz go wyłączyć z pilota i wskazuje raczej na bardziej skomplikowany problem.

Co do umiejscowienia alarmu, lepiej żeby wypowiedział się posiadacz E46 albo poszukaj na forum czy na pewno moduł jest pod schowkiem, żeby niepotrzebnie nie rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

widze ze to jakis czesty problem w tych autach, mam E46 z 2000r i od pazdziernika pojawil sie problem z samoistnym zalanczaniem alarmu ( najczesciej wieczorem i w nocy) dodam tylko ze mieszkam w Irlandii i niestety wilgotnosci jest tutaj bardzo duza i w tym upatrywalbym problem gdyz w lecie nie bylo z alarmem problemu. Moze wie ktos z Was gdzie znajduja sie jakies czujniki i modul od alarmu? Byc moze nalezaloby to tylko dobrze wysuszyc.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj w nocy z tego co twierdzi parkingowy alarm sie wlaczyl. W dodatku wsiadam rano przekrecam kluczyk i swieca mi sie kontrolki tylncich swiatel pomimo ze wszystko dobrze swieci. Wysiadlem odsniezyc samochod i otworzylem i zamknalem bagaznik i kontrolki zgasly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.