Skocz do zawartości

gdzie znajduje sie modul ews w bmw e39 520i


flouren

Rekomendowane odpowiedzi

heh zabawne bo samochod juz zostal usmiercony badz sam sie usmiercil i to nie po raz pierwszy. Samochod w maju mialem walniety pojechalem do aso na lawecie raz zapalal, raz nie. okazalo sie ze modul ews. teraz w pewna niedziele znowu zasiadam sobie za kolko i ten samo obiaw - czyli przekrecam kluczyk a ten nic. zero rozruchu --> znowu modul ews zapewne. tylko dlaczego skoro byl wymieniany niedawno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
pytanko.a co to za moduł ten EWS i za co odpowiada?

 

EWS to modul immobilizera - odpowiada za to zeby wlasciwie zaprogramowany kluczyk byl w stacyjce i mogl odpalic samochod. czyli jesli jest inny to nie odpali samochod.

 

Ehh no nie udalo sie za darmola jednak to nie EWS tylko rozrusznik padl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam.

Odświeżam temat. Wczoraj nagle autko przestało odpalać. Po przekręceniu kluczyka jest cisza. Podejrzewam EWS jednak problem polega na tym że pod schowkiem nie ma białej skrzyneczki. Jedynie przy kierownicy za stacyjką jest mała puszka opisana jako EWS. Czy to o nią chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest w porządku. Po powrocie z zakupów zgasiłem auto i po 5 minutach już nie dało się odpalić

 

Rozrusznik również jest w porządku. Stawiam na padnięty EWS. Mam drugą E39 na części i chciałbym przełożyć komplet, czyli komputer silnika, moduł EWS i pestkę kluczyka. Jednak problemem jest umiejscowienie modułu. Szukałem pod kierownicą i nie ma. Rozmontowałem schowek pasażera i również nie ma. Dodam jeszcze, że pod kierownicą znalazłem jakiś niepodłączony system alarmowy Forteca.

 

 

Moduł znajdował się pod schowkiem pasażera. Czarna puszka, bodajże EWS pierwszej generacji. Wysypał się totalnie, po ponownym zaprogramowaniu, zgraniu go ze sterownikiem i kluczykiem, wszystko śmiga jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie ma takiej potrzeby,więc możesz śmiało odpinać to nie airbag i nie wystrzeli :wink:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam wyczysciłem ews podłaczyłem i odpalił normalnie tylko po chwili zgasł. Przed tym gdzie ogarnołem że to może być wina ews próbowałem go odpalić i nie dało tylko gdzy wyczysciłem go zmontowałem wszystko to odpalił i po chwili zgasł probowałem dać trochę gazu mu i nic nie dało co to może być Panowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.