Skocz do zawartości

Kupilem bmw e30 za 1 zl? Mozliwe? Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe... jeszcze nie sprzedał auta bo nie podpisał umowy sprzedaży.

Tak samo sprzedał jak tamten kupił.

 

Pisał w opisie że nie chce sprzedać auta czyli nie stanowiło ono przedmiotu licytacji. Dodatkowo na jego korzyść przemawiają virtualne zdjęcia i przede wszystkim cena !

 

Cena nie ma nic do rzeczy nigdzie nie jest napisane że ma być zbliżona do wartości. Na tym polegają aukcje. Wirtualne zdjęcia to oszustwo. Fałszywa aukcja to też oszustwo. To co według Ciebie stanowiło przedmiot licytacji?

 

Kodeks prawa cywilnego to jedno a regulamin allegro to drugie. Jak myślisz co w rzeczywistości ma większą moc prawną?

A myślisz, że regulamin allegro jest sprzeczny z kodeksem?

 

Tak sobie możemy gdybać a nikt aukcji nie widział.

 

... i tak Paweł Sitek ma rację :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeden z ciekawszych topiców na forum. Ja się tylko zastanawiam gdzie się "chowają" takie asy jak założyciel tematu. Jak można sprzedac coś czego jeszcze nie ma, tym bardziej za złotówkę, na aukcji otwartej. Przecież nie jest to pierwszy przypadek. Chyba że ktoś nie ma TV, komputera ani gazet nie czyta. Do tego zamotał tak w temacie że w sumie nie wiadomo "o co chodzi"...... :duh:

 

Polska to dziwna kraj.....

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... jeszcze nie sprzedał auta bo nie podpisał umowy sprzedaży.

Tylko w odniesieniu do niektórych czynności przewiduje się obowiązek zachowania odpowiedniej formy. Sprzedaż samochodu taką umową nie jest, a zatem do przeniesienia własności wystarczy umowa choćby ustna.

 

To autor tematu sprzedał coś, czego nie miał? Bo też już się gubię. Jeśli tak - taka umowa jest nieważna. Nikt nie może przenieść na drugą osobę więcej praw, niż sam posiada. Skoro "sprzedał" coś, czego właścicielem nie był - prawo własności nie przeszło, bo i jak? Z kogo?

 

Tutaj:

http://hacking.pl/pl/news-6393-Zapadl_precedensowy_wyrok_w_sprawie_aukcji_na_Allegro.html

więcej o podobnej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż samochodu taką umową nie jest, a zatem do przeniesienia własności wystarczy umowa choćby ustna.

czyli co? kupuję auto od jakiegoś gościa,nie spisujemy umowy tylko on mówi że mi ją sprzedaje,ja z samym dowodem rejestracyjnym przychodze do urzędu komunikacji i jak babka z okienka chce po mnie umowę to mówię że była ustna?Przecież ona mnie zabije śmiechem w tym okienku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż samochodu taką umową nie jest, a zatem do przeniesienia własności wystarczy umowa choćby ustna.

czyli co? kupuję auto od jakiegoś gościa,nie spisujemy umowy tylko on mówi że mi ją sprzedaje,ja z samym dowodem rejestracyjnym przychodze do urzędu komunikacji i jak babka z okienka chce po mnie umowę to mówię że była ustna?Przecież ona mnie zabije śmiechem w tym okienku....

Do sprzedaży auta wystarczy sama umowa ustna, ewentualnie wydanie rzeczy umożliwiających objęcie auta w posiadanie (np. kluczyków). Rejestracja to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... jeszcze nie sprzedał auta bo nie podpisał umowy sprzedaży.

Tak samo sprzedał jak tamten kupił.

 

Pisał w opisie że nie chce sprzedać auta czyli nie stanowiło ono przedmiotu licytacji. Dodatkowo na jego korzyść przemawiają virtualne zdjęcia i przede wszystkim cena !

 

Cena nie ma nic do rzeczy nigdzie nie jest napisane że ma być zbliżona do wartości. Na tym polegają aukcje. Wirtualne zdjęcia to oszustwo. Fałszywa aukcja to też oszustwo. To co według Ciebie stanowiło przedmiot licytacji?

 

Kodeks prawa cywilnego to jedno a regulamin allegro to drugie. Jak myślisz co w rzeczywistości ma większą moc prawną?

A myślisz, że regulamin allegro jest sprzeczny z kodeksem?

 

Tak sobie możemy gdybać a nikt aukcji nie widział.

 

... i tak Paweł Sitek ma rację :clap:

Jak cena nie ma nic do rzeczy? Jest 1zł i każdy sąd uzna że to zwyczajna pomyłka - transakcja zostaje unieważniona.

 

Co stanowiło przedmiot licytacji? Nic nie stanowiło przedmiotu licytacji. Aukcja była źle wystawiona i z tego co wiemy nie było w niej jasno napisane "sprzedam bmw" a bynajmniej nie wynikało to z opisu. W tej sytuacji kupujący po rozprawie sądowej nie dostanie auta.

 

Nie mówię że regulamin allegro jest niezgodny z kodeksem, ale akurat w tym przypadku zastosowanie mają akty prawne kodeksu cywilnego który działa na korzyść wystawiającego a nie regulamin allegro gdzie zapisano że transakcja jest wiążąca i auto trzeba wydać.

 

Ciotka jest sędziną a brat studiuje na 4-tym roku prawo i często się u nas w domu rozmawiało o właśnie takich sprawach typu auto za 1zł więc możesz być spokojny że koleś auta nie dostanie.

pozdro

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż samochodu taką umową nie jest, a zatem do przeniesienia własności wystarczy umowa choćby ustna.

czyli co? kupuję auto od jakiegoś gościa,nie spisujemy umowy tylko on mówi że mi ją sprzedaje,ja z samym dowodem rejestracyjnym przychodze do urzędu komunikacji i jak babka z okienka chce po mnie umowę to mówię że była ustna?Przecież ona mnie zabije śmiechem w tym okienku....

Do sprzedaży auta wystarczy sama umowa ustna, ewentualnie wydanie rzeczy umożliwiających objęcie auta w posiadanie (np. kluczyków). Rejestracja to już inna bajka.

Hehe.. na gębę to sobie możesz lizaka w sklepie kupić ;)

Prawo jest takie że jak nie masz umowy kupna na papierku to ci urząd skarbowy tak będzie chciał dopier.... że tego samego dnia umowe na piśmie zorganizujesz. A jak nie daj boże sprzedający w tym czasie kopnie w kalendarz to będziesz miał auto do złomowania. Wyobrażasz sobie co byś miał za sajgon jakby skarbówka sie do ciebie doczepiła a ty masz auto i nie masz na nie umowy? Bez pisemnej umowy ten samochód prawnie nie jest twój.

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzychuKrzys, bzdury wypiusujesz i nie rozumiesz tego, co piszę, albo nie chcesz rozumieć - DO PRZENIESIENIA WŁASNOŚCI AUTA WYSTARCZY UMOWA ZAWARTA W FORMIE USTNEJ. Choćbyś się popłakał, nie zmienisz tego - takie jest prawo. Jeśli nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Akurat tak się składa, że na gruncie prawa cywinego, od paru lat umowa sprzedaży lizaka nie różni się niczym od sprzeaży auta. Jeśli to, co napisałem, nie przemawia do Ciebie - przeczytaj artykuł, do którego wkleiłem link i opiero wtedy łaskawie zabieraj głos. Czym innym jest przeniesienie własności, a czym innym rozliczenie się ze skarbówką, tudzież rejestracja. W postępowaniu administracyjnym, jakim jest postępowanie przed urzędem skarbowym, dopuszczalny jest również dowód z wyjaśnień stron, tudzież zeznań świadków - to tak na marginesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urząd skarbowy tak będzie chciał dopier.... że tego samego dnia umowe na piśmie zorganizujesz.

 

KrzychuKrzys, dostajesz ostrzezenie za lamanie regulaminu (punkt 4).

Na forum BKP NIE PRZEKLINAMY.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak czytam,czytam iczytam i doszedlem do wniosku,ze una nie brakuje idiotow!

Ja,nawet gdybym zalicytowal w takiej aukcji samochod za zlotowke,to bym sie tyko usmial z nieudacznictwa sprzdajaego :P

Natomiast nie pomyslalbym w zadnym wypadku o egzekwowaniu takiej

transakcji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... ciekawe...

co prawda nie jestem cywilistą ale ten wątek można byłoby zakończyc po stwierdzeniu "sprzedającego", że auto jest jego ale współwłasnością (pomijając fakt, że jeszcze nie istnieje jeśli dobrze przeczytałem) i wywodzie maaad'a13 nt. zarządu rzeczą.

 

w sprawie ew. rozprawy - ciężko cokolwiek wyrokowac, biorąc pod uwagę wiele zmiennych dot. chociażby stron ew. postępowania czy też samego wyroku. ostatnimi czasy lubi się u nas podnosic precedensy i powoływac na orzecznictwo (w tym przypadku wybitnie niekorzystne dla "sprzedającego").

 

sprawa rozbija się o wprowadzenie allegro'wiczów w błąd, złamanie regulaminu portalu aukcyjnego (który MUSI byc zgodny z prawem!), poświadczenie nieprawdy i zatajenie stanu faktycznego (biorąc pod uwagę, że wspomniany samochód jest nierealnym bytem a celem jego wystawienia nie była wola sprzedaży).

 

PS

może wątek nie bardzo się do tego nadaje ale pragnę złożyc wszystkim forumowiczom w nielicznych słowach liczne życzenia zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. wszystkiego najlepszego!

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzis aukcja dosc nietypowa.Wystawiam ja by sprawdzic czy beda zainteresowani. Auto jest w trakcie tuningu,NIE MOZNA GO TERAZ KUPIC aukcja ma na celu sprawdzenie czy sa na nia potencjalni kupcy,i tylko poważnie zainteresowani!! BMW E30 coupe z 89r,pelna elektryka,silnik 2000 benzyna,moc zostanie podniesiona do ok 150-160KM lub zostanie zmieniony na 2,5 24V(silnik w trakcie roboty)wykres z hamowni bedzie,dyfer 3,15 szpera 50%,lub 100%,uklad wydechwy od Lancera evo IX,tarcze przód BREMBO.Zdjecie VT przedstawia ten samochod(bedzie taki sam)buda u lakiernika,autko pomalowane ma byc na koniec listopada kolor: pomaranczowy(laborghini)+czerwony brokat+czarny mat.malowane w stylu flip-flop.Dokladki M-Technic( przód,tył).Zawieszenie Koni:przód -60 tył -40,Koła Brock z rantem 225/40/17 kolor bialy (lub taki sam wzor jak na foto).Teraz środek: wnetrze obszyte jest skóra i alcantara:deska rozdzielcza,boczki drzwi,boczki tylnie.Podsófitka i podloga obszyta jasną alcantara.Fotele kubełkowe MOMO z 3" pasami 6-cio punktowymi,rozbudowana klatka bezpieczenstwa kolor biały (przestrzal do tylnich kielichow),kierownica sparco (skora+alcantara model flash 5),przejsciowka miedzy naba a kiera(RAPFIX)dodatki AC SCHNITZER,przelaczniki top gun,hebel/wylacznik sparco,hydrauliczny reczny,car audio i wiele innych.Wiecej informacji udziele pod 511 188 218 GG 13236404,czekam na propozycje cenowe na maila lub telefonicznie

 

 

Taka byla tresc tego ogloszenia dokladnie.Auto jest,foto bylo jedynie nieprawdziwe bo zrobione na VT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.