Skocz do zawartości

320d olej silnikowy


qidd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak ma być z pewnego źródła to polecam:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=573622

 

To mój znajomy, ja od niego biorę oleje, a także płyny hamulcowe i inne płyny eksploatacyjne. Zawsze towar dochodzi szybko i jest w pełni ori.

Ma w ofercie i Motula i Mobila, więc od wyboru do koloru.

Mam nadzieję, że pamiętacie o wymianie płynu hamulcowego co jakiś czas! Polecam Motula RBF 600.

 

Jeśli ktoś nie wie do końca co zalać do silnika, napiszcie mu wiadomość przez Allegro, to pomoże w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nowak001

 

Z tych trzech które podałeś tylko 3.Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40

jest olejem syntetycznym

 

Ja właśnie ten wybrałem. Mam ten sam silnik co ty. Przejechałem narazie 1000 km od wymainy tak więc za dużo na jego temat nie mogę

powiedzieć.

 

Narazie zauważyłem, że rano rzadziej popychacze słychać. Wcześniej jeździłem na valvoline maxlife 10W40. Ale to może dlatego, że olej świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item543512466_motul_specific_ll_04_5w_40_profesjonal_do_bmw.html

 

Spytaj sie jaka cena tego, bo nie ma go wystawionego. Opakowanie 5l i 1l.

 

Wysłałem mu maila, jak mi odpisze to dam Ci znać. Jak się wtedy zdecydujesz, to poproszę go żeby wystawił ten olej na Allegro i podeślę Ci linka do aukcji.

 

Jednak ja i tak proponowałbym Ci X-cess lub X-clean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat,

 

moj sztrucelek E46 320d 150km bez PDF bierze olej!

 

zalewany byl zawsze 0w40 olejem BMW - ja zalałem go castrolem 0W40 edge rs i bierze olej. jakieś 0,5 litra na 7500km - normalna eksploatacja z tego 6000 km trasa bez palowania.

z tego co wyczytalem to moj sztrucel powinien byc zalewany oliwą 0w30.

 

pytanie czy zmienić na mobila czy motula czy cos innego?

troche mnie to denerwuje bo musze dokupic za jakies 5000km cos na dolewkę, bede zmienial olej co 15000km a nie co 30000km

 

Witam.

Ja od wymiany rok temu zrobiłem ponad 23 tyś km (komp. pokazuje mi jeszcze do wymiany 3,5 tyś km).

Przy wymianie zalałem na miarce do maximum. Teraz pokazuje mi 2/3 do 3/4 miarki (czyli ubytek znikomy - nic nie dolewałem).

Shell Ultra Extra 5w30 LL04

Dobry olej dedykowany do tego silnika (choć bardziej dedykowany jest Shell Ultra Extra AB 5w30 - chyba tylko do BMW ale jest trudno dostępny i prawdopodobnie tylko w 1-litrowych opakowaniach).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item543512466_motul_specific_ll_04_5w_40_profesjonal_do_bmw.html

 

Spytaj sie jaka cena tego, bo nie ma go wystawionego. Opakowanie 5l i 1l.

 

Ok, więc oto treść maila od niego:

 

"obecnie ten olej nie jest oferrowany na obszar europy srodkowo-wschodniej, zamiast niego stosuje sie Motul 8100 X-clean C3 5W40 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item543512466_motul_specific_ll_04_5w_40_profesjonal_do_bmw.html

 

Spytaj sie jaka cena tego, bo nie ma go wystawionego. Opakowanie 5l i 1l.

 

Ok, więc oto treść maila od niego:

 

"obecnie ten olej nie jest oferrowany na obszar europy srodkowo-wschodniej, zamiast niego stosuje sie Motul 8100 X-clean C3 5W40 "

 

Heheh.. niby dlaczego ?

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item543512466_motul_specific_ll_04_5w_40_profesjonal_do_bmw.html

 

Spytaj sie jaka cena tego, bo nie ma go wystawionego. Opakowanie 5l i 1l.

 

Ok, więc oto treść maila od niego:

 

"obecnie ten olej nie jest oferrowany na obszar europy srodkowo-wschodniej, zamiast niego stosuje sie Motul 8100 X-clean C3 5W40 "

 

Zapytaj sie ile by mnie kosztowalo opakowanie 5l i 1l tego oleju oraz jakie sa koszty wysylki 6l oleju. Z gory dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro czeka mnie wymiana oleju (silnik M47N przebieg 215tys.) więc przeczytałem cały ten temat od początku do końca i powiem wam tak. Jestem głupszy niż przed paroma minutami. Teraz to już zupełnie nie wiem co mam kupić i wlać. Chyba wleję kujawski z pierwszego tłoczenia :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro czeka mnie wymiana oleju (silnik M47N przebieg 215tys.) więc przeczytałem cały ten temat od początku do końca i powiem wam tak. Jestem głupszy niż przed paroma minutami. Teraz to już zupełnie nie wiem co mam kupić i wlać. Chyba wleję kujawski z pierwszego tłoczenia :dance:

 

Wlej Shella Ultra Extra 5w30 BMW LL 04 (sprawdzony i dobry - zrobiłem prawie 24 Tkm, niedługo wymiana)

Ewentualnie CASTROL EDGE 0w/40 formula RS lub 0w30.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej Motul 5W40 LL-04 lub Motul 5W40 X-clean C3, ewentualnie Castrol Edge 5W40 turbo diesel z aprobata LongLife-04. Kupuj olej tylko z pewnego zrodla. I moim zdaniem wymiane oleju powinno sie robic co 15, a nie co 30 tys...

 

Castrol do M47N poleca:

Edge Sport 0W-40 -(Zalecany)

Edge 0w30 (Dobry)

Edge 5W-30 (Dopuszczalny)

i nic nie wspomina o Edge 5W40 turbo diesel.

 

Wszystkie modele z komputerem pokładowym: okres wymiany oleju zależy od warunków eksploatacji, typowo wynosi 15000 - 18000 mil/24000 - 30000 km (zależnie od roku produkcji) (informacja:Castrol).

 

Jeśli zalejesz LL 04 to możesz śmiało trzymać się wskazań komputera odnośnie wymian oleju.

Mi przy jeździe mojej żony oraz mojej, komp wydłuża wymianę z 22 Tkm do 26-27 tyś km.

Jeśli będziesz jeździł ostro , komp skróci ilość km do wymiany a rozsądnie - wydłuży.

W nowszych rocznikach, np. 2005 rok można wymieniać olej LL co 30 tyś km.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 powstał aby sprostać wymaganiom samochodów

Chroni silniki wysokoprężne z bezpośrednim wtryskiem paliwa i wyposażone w pompowtryskiwacze.

 

Klasa lepkości : SAE 5W/40

Klasa jakości : API SM/CF;ACEA A3/B3,A3/B4,C3

Specyfikacja :BMW LL-04;VW 502.00/505.00/505.01;MB Approval 229.51;Meets Ford WSS-M2C917-A

 

http://www.vcar.home.pl/allegro/5W401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych rocznikach, np. 2005 rok można wymieniać olej LL co 30 tyś km.

 

 

ludzie co wy wypisujecie, sam posiadam e90 i także leje olej z normą LL-O4. 30tkm to stanowczo za długo, zabijacie swoje silniki!!!! koncerny niech sobie wypisują swoje bzdury niedługo będą pisać żeby wymieniać co 50tkm i co będziecie się stosować co?

to tak jakby smażyć frytki 300 razy na jednym oleju, zdrowe będzie co??

Wg mnie 15tkm to już zupełny MAX !!!

 

Zresztą każdy niech robi jak chce, później są efekty :lol: :lol: :lol:

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie rowniez powinno sie wymieniac olej co 15 tys, jezeli auto po chipie to dodatkowo mozna skrocic ten czas do 10-12 tys. Co jak co, ale na oleju i filtrach nie powinno sie oszczedzac...

 

Chris99 mozesz mi powiedziec dlaczego ten olej jest zly do tego silnika?

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9025715&contentId=7028274

 

Ma specyfikacje LL-04 wiec dlaczego ma byc zly? Ja polecalem Motula i napisalem, ze ewentualnie mozna nalac takiego Castrola. Polecam lekture:

http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html

 

Tutaj bedzie o tym czym rozni sie 0W40 od 5W40. W naszym klimacie 0 z przodu jest raczej zbedne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych rocznikach, np. 2005 rok można wymieniać olej LL co 30 tyś km.

 

 

ludzie co wy wypisujecie, sam posiadam e90 i także leje olej z normą LL-O4. 30tkm to stanowczo za długo, zabijacie swoje silniki!!!!

 

Nie posłuchają Cię i tak.

Ważniejsze, co jest w instrukcji napisane i że komp jeszcze nie "każe".

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy zwycięzcę: Castrol Edge 5W40 o to dlatego, ze auta raczej na mrozie nie trzymam więc nie potrzebuję OW (bo to chyba gęstość początkowa). Zresztą, co tam, zabić silnika od razu nie zabiję, a wymiany robię raczej częściej niż producent zaleca, gdzieś tak co 12-14tys. Dzięki wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych rocznikach, np. 2005 rok można wymieniać olej LL co 30 tyś km.

 

 

ludzie co wy wypisujecie, sam posiadam e90 i także leje olej z normą LL-O4. 30tkm to stanowczo za długo, zabijacie swoje silniki!!!! koncerny niech sobie wypisują swoje bzdury niedługo będą pisać żeby wymieniać co 50tkm i co będziecie się stosować co?

to tak jakby smażyć frytki 300 razy na jednym oleju, zdrowe będzie co??

Wg mnie 15tkm to już zupełny MAX !!!

 

Zresztą każdy niech robi jak chce, później są efekty :lol: :lol: :lol:

 

Każdy logicznie myślący wie że producent samochodu i tak zaniża wymiany. Istnieje coś takiego jak współczynnik bezpieczeństwa. Wymiana oleju częściej niż wskazuje komputer na pewno nie ma najmniejszego sensu. Olej nie jest najlepszy jak jest nowy tylko jak już trochę popracuje. Więc zbyt częste wymiany prędzej zaszkodzą niż pomogą. Idąc tym tropem trzeba by wymieniać klocki hamulcowe w połowie zużycia, dobre opony. Nie piszę tu odnośnie żadnych chipów czy wyjątkowych warunkach użytkowania, tylko na temat seryjnych silników w przeciętnej bmce. Nie rozumiem skąd przekonanie że jest się mądrzejszym od producenta samochodu("koncerny wypisują bzdury"). Jeśli jesteście to proponuję samemu skonstruować samochód. Pewnie by się w nim wymieniało olej przy tankowaniu. Jak będą pisać że wymienia się co 50tkm (a w końcu na pewno będą) to będę wymieniał co 50tkm, a jak napiszą że co 300tkm to będę wymieniał co 300. Żaden producent aut nie pozwolił by sobie na wskazanie wymiany oleju rzadziej niż trzeba, po pierwsze nie narażał by dobrego imienia marki na szwank, po drugie przecież sam za wymianę bierze pieniądze. Skoro to jest jak smażenie frytek 300 razy na tym samym oleju, to czemu nie robić wymiany przy każdym uruchomieniu silnika. Jest tu też aspekt ekologiczno-ekonomiczny: nie potrzebna wymiana oleju kosztuje i zanieczyszcza środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych rocznikach, np. 2005 rok można wymieniać olej LL co 30 tyś km.

 

 

ludzie co wy wypisujecie, sam posiadam e90 i także leje olej z normą LL-O4. 30tkm to stanowczo za długo, zabijacie swoje silniki!!!! koncerny niech sobie wypisują swoje bzdury niedługo będą pisać żeby wymieniać co 50tkm i co będziecie się stosować co?

to tak jakby smażyć frytki 300 razy na jednym oleju, zdrowe będzie co??

Wg mnie 15tkm to już zupełny MAX !!!

 

Zresztą każdy niech robi jak chce, później są efekty :lol: :lol: :lol:

 

Każdy logicznie myślący wie że producent samochodu i tak zaniża wymiany. Istnieje coś takiego jak współczynnik bezpieczeństwa. Wymiana oleju częściej niż wskazuje komputer na pewno nie ma najmniejszego sensu. Olej nie jest najlepszy jak jest nowy tylko jak już trochę popracuje. Więc zbyt częste wymiany prędzej zaszkodzą niż pomogą. Idąc tym tropem trzeba by wymieniać klocki hamulcowe w połowie zużycia, dobre opony. Nie piszę tu odnośnie żadnych chipów czy wyjątkowych warunkach użytkowania, tylko na temat seryjnych silników w przeciętnej bmce. Nie rozumiem skąd przekonanie że jest się mądrzejszym od producenta samochodu("koncerny wypisują bzdury"). Jeśli jesteście to proponuję samemu skonstruować samochód. Pewnie by się w nim wymieniało olej przy tankowaniu. Jak będą pisać że wymienia się co 50tkm (a w końcu na pewno będą) to będę wymieniał co 50tkm, a jak napiszą że co 300tkm to będę wymieniał co 300. Żaden producent aut nie pozwolił by sobie na wskazanie wymiany oleju rzadziej niż trzeba, po pierwsze nie narażał by dobrego imienia marki na szwank, po drugie przecież sam za wymianę bierze pieniądze. Skoro to jest jak smażenie frytek 300 razy na tym samym oleju, to czemu nie robić wymiany przy każdym uruchomieniu silnika. Jest tu też aspekt ekologiczno-ekonomiczny: nie potrzebna wymiana oleju kosztuje i zanieczyszcza środowisko.

 

 

jak widzę takie wypowiedzi to mnie hu.. strzela. jak można napisać że olej częściej wymieniany szkodzi co??? jeśli byś wymieniał co 1tkm to się zgodzę ale nie co 15tkm.

Ale ok każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie-po to jest to forum.

 

kolego powiem ci tak zrób sobie kiedyś test, wymień olej po 15tkm(zachowaj sobie około litr) a następnym razem wymień tak jak pokazuje komputer czyli 3otkm - pórównaj sobie wtedy te 2 próbki i zobaczysz różnice.

 

Co do koncernów samochodowych / producentów - mnie nie interesuje ile oni piszą, wymieniaj tak jak wymieniasz w ogóle wszyscy tak wymieniajcie - serwisy będą się cieszyć....późniejszymi naprawami :lol: :lol: :lol: :mad2: :mad2:

w innym wypadku mechanicy i serwisy mieli by duuuużo mniej pracy - no ale każdy musi zarabiać :mrgreen: :mrgreen:

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moadip

jak widzę takie wypowiedzi to mnie hu.. strzela.

 

to niech wreszcie strzeli, bedzie spokój :nienie:

 

moadip

kolego powiem ci tak zrób sobie kiedyś test, wymień olej po 15tkm(zachowaj sobie około litr) a następnym razem wymień tak jak pokazuje komputer czyli 3otkm - pórównaj sobie wtedy te 2 próbki i zobaczysz różnice.

 

ja nie widzę różnicy po wyglądzie, zapachu w oleju, który wlałem 100km, 10 000 czy 20 000km. jest czarny, lepki i śmierdzący :D

w moim olej był lany bmw 0w40, teraz castrol rs edge 0w40 (obydwa silnik bierze i nie jestem zadowolony z nich)

 

od częstszej wymiany oleju co 15 tys km napewno się nic nie stanie tak samo jak od wymiany wg komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.