Skocz do zawartości

Bmw e91 320d ??


Xplo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam do was parę pytań liczę na waszą fachową pomoc. Mam zamiar zakupić używane auto 3 letnie, które będzie użytkowane w pracy (taxi), myślę o tymże Bmw 320d e91 kombi, jeszcze myślę o Audi a4 2.0 tdi b7 kombi. Przeczytałem gdzieś, że ceny części są niby porównywalne z audi a silnik bmw wydaje mi się trwalszy. Po za tym w BMW jest rozrząd łancuchowy którego się chyba nie wymienia ?? Wydaje mi się, że bmw ma więcej miejsca od A4. Autem będzie robione ze 70 góra 100 tyś rocznie.

 

Czy montowane były radia w rocznikach 2005-06 z mp3 ?? Widziałem także wersje z DVD, czy to oznacza, że te DVD odczytuje filmy np z płyty DVD-r bądź dual layer, czy tylko służy do wgrywania map ??

Także mam pytanie odnośnie głośników ponieważ widzę tutaj na zdjęciach 4 małe głośniki na drzwiach, z tego co czytałem są jakieś pod siedzeniami z przodu, czy są to subwoofery ? Czy są jeszcze gdzieś głośniki, mówię oczywiście o wersji kombi. Bo w sedanie to widziałem tylko na przednich drzwiach...

 

Prosiłbym was bardzo o odpowiedź na moje pytania, czy bmw nadaje się na taxi, wydaje mi się, że tak (ze 5 u mnie jeździ nawet 530d) liczę na dłuższe użytkowanie bez awari, zaznaczam, że auto które kupię będzie miało przebieg ze 120 tyś. Dlatego zależy mi aby miało wytrzymały silnik a nie wydaje mi się aby te Audi miało lepszy silnik który jest montowany w VW/Skoda/Seat. Tutaj w BMW mamy silnik z Common Rail a tam jeśli się nie mylę to na pompowtryskach.

 

Nienawidzę także gdy w zawieszeniu stuka itp jak to wygląda w tym bmw ? Czy często coś siada w zawieszeniu np jakieś tuleje ?

 

Czytałem także często o oponach Run Flat czy tylko takie można stosować ??

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi jeśli jakieś otrzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Jeśli to pomoże niedawno w Auto-Świecie był test długodystansowy (100 tys. km) BMW 320d Touring, w którym auto wypadło bardzo dobrze (ocena 5 i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej testów długodystansowych - także samochód wydaje się OK nawet po dłuższym przebiegu).

Co do MP3 wydaje mi się, że wszystie radia w nowszych BMW czytają ten format - poza tym seryjnie masz wejście AUX, do którego możesz podłączyć przenośną mp trójkę - ponadto w opcji były dostępne USB z interfejsem do iPoda. Co do głośników wszystko zależy od wyposażenia - ojciec ma radio business i tam są 4 głośniki (jakość dźwięku mnie zadowala, ale nic ponad to).

W tej chwili auto ma ok. 30000km (niewiele) i jak do tej pory w zawieszeniu nic się nie dzieje.

Co do przestronności to BMW ma zdecydowanie więcej miejsca niż A4 - z tyłu jest nawet przestronniejsza od najnowsze A-czwórki.

Niekoniecznie musisz stosować opony RF, ale zważ na to, że w aucie nie ma miejsca na koło zapasowe, więc konieczny jest zestaw naprawczy - bo nie ma co kusić losu jeżdżąc bez koła zapasowego...

Nie wiem w jakiej kwocie szukasz auta - ale tu przykładowa oferta od dilera: http://e4c.bmwgroup.com/eric/loadVehicleDetails.do?vehicleId=147481#0147481E

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za informację, aha dziwna sprawa z tym kołem zapasowym, jednak z tego co się dowiedziałem to opony run flat są bardzo twarde :(.

 

Auto będę zakupywał używane 3 letnie, i dlatego szukam wytrzymałego samochodu, który przyniesie mi korzyści a nie straty wynikające z wydawania na jego naprawy. Samochód będzie miał na pewno ze 120 tyś na budziku...

 

Jak to jest z wymianą oleju, jaki olej można stosować, czy może np wymienić mi spokojnie kolega w warsztacie olej z filtrem ?? Na innym forum jedna osoba powiedziała mi, że trzeba kasować także inspekcje, czy do kasowania tej inspekcji tylko BMW posiada komputery, czy np da się takimi co np kasuje się w grupie aut VW.

 

Czy masz może link do tego testu z Auto-Świata ??

 

Przeglądam aukcje w niemczech i ceny tego Audi i BMW są prawie, że identyczne a wydaje mi się, ze BMW jest wytrzymalsze. No i z tego co widziałem na pewno ma więcej miejsca a to jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Użytkuję E91 z 2005.

Opony RUNFLAT na feldze 16'' jest jeszcze ok.

Seryjnie audio ma 6 głośników (w tym dwa subwoofery pod siedzeniem)

MP3 czyta radio Professional a nie Bussines.

DVD nie odtwarza filmów.

Po 85 tkm w zawieszeniu zero luzów. Na gwarancji po 40 tkm wymienili jakieś tuleje z tyłu na wahaczach.

Wskaźnik przeglądów można samemu kasować- Kombinacja klawiszy.

Tylko olej musi spełniac normę LL04 dośc drogi. Wymieniam średnio co 30 - 40 tkm

Jak klikniesz w spalanie pod moim postem to będziesz miał średnie spalanie na każdym tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rufio dziękuję , za odpowiedź znalazłem właśnie taki olej na allegro litr 34 zł, Castrol Edge. Dzięki dobrze wiedzieć, że jest kombinacja klawiszy, a czy wejście na kabel jest jakieś kosmiczne, że tylko BMW może kasować komputerem ??

 

Czy uważasz, że te auto będzie dobre na taryfę ?? Ponieważ mi się wydaje, że tak... Czy mechanicy mogą mieć problem z wymianą oleju i filtra oleju, bądź paliwa ?? Ponieważ ASO BMW nie będę odwiedzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS pardon z tymi nagłośnieniami...ale wydaje mi się, że są 4 głośniki,,,chyba że w 318dT są cztery. No nie ważne :) A co do linku to niestety nie mogę znaleźć :/

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
, a czy wejście na kabel jest jakieś kosmiczne, że tylko BMW może kasować komputerem ??

 

Czy uważasz, że te auto będzie dobre na taryfę ?? Ponieważ mi się wydaje, że tak... Czy mechanicy mogą mieć problem z wymianą oleju i filtra oleju, bądź paliwa ??

A co chcesz kasowac komputerem serwisowym.

Na taryfę hm, nie jeżdżę z tyłu. Czasami jak mnie brat wiezie na imprezę, miejsca jest ok. Zelezy jak ustawisz fotel. Sprawdź w jakimś salonie. Lepsze byłoby 520d ale koszty serwisu będą wyższe.

A dlaczego mechanicy mieliby sobie nie dac rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum bmw, osoba mnie zniechęciła, i myślałem, że jest tak tam w silniku wszystko skomplikowane, że tylko w serwisie można dokonywać wymian...

 

Czy ten olej o którym napisałem dokładnie ten http://allegro.pl/item502041885_castrol_edge_5w30_jak_slx_longlife_iii_bmw_ll04_mb.html Jest dobry ?? Ponieważ napisałeś, że olej jest drogi a tutaj za 33 zł 1 litr. Cena filtru oleju i paliwa ile wynosi wiesz może ?

 

Co do tego kasowania kompem serwisowym to chodzi o tą inspekcję, że wymiana oleju. Napisałeś, że jest kombinacja klawiszy, ja się też pytam, czy da się skasować jakieś inne, kompem takim co mają mechanicy, w serwisach innych niż BMW.

 

Z miejscem to już wiem, że nie będzie problemu. BMW 520d jest za drogie, te 320d ma wystarczająco miejsca.

 

A jak te głośniki grają ?? Bo z tego co podałeś jest ich 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na innym forum bmw, osoba mnie zniechęciła, i myślałem, że jest tak tam w silniku wszystko skomplikowane, że tylko w serwisie można dokonywać wymian....
Ciekawa teoria.

Filtr klimy wymieniam sam i kasuje wskaźnik. Cena z węglem aktywnym

 

Nr : 64319142115 Cena z VAT: 179.09 zł

 

Czy ten olej o którym napisałem dokładnie ten http://allegro.pl/item502041885_castrol_edge_5w30_jak_slx_longlife_iii_bmw_ll04_mb.html Jest dobry ?? Ponieważ napisałeś, że olej jest drogi a tutaj za 33 zł 1 litr. Cena filtru oleju i paliwa ile wynosi wiesz może ?....

Zawsze mnie zastanawiało skąd jest taka cena na allegro.

W ASO olej 60 -70 zł /l

Flitr oleju oryg. Nr : 11427787697 Cena z VAT: 68.72 zł

 

Napisałeś, że jest kombinacja klawiszy, ja się też pytam, czy da się skasować jakieś inne, kompem takim co mają mechanicy, w serwisach innych niż BMW.

Chyba trzeba mieć taki komp jak w ASO żeby skasować błędy

 

A jak te głośniki grają ?? Bo z tego co podałeś jest ich 6.

Grają kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli chodzi o olej to spokojnie możesz użyć Edge Sport 0W-40. Olej spełnia normy BMW Longlife-04.

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9025712&contentId=7028275

 

Oferowany w 4 L opakowaniach - koszt ok. 30zł za litr dostępny w każdym sklepie

 

Filtr kabinowy (MANN+HUMMEL GMBH) z węglem aktywnym ok 70zł

Filtr oleju (MANN+HUMMEL GMBH) ok. 30zł

Filtr paliwa (MANN+HUMMEL GMBH) ok. 70zł

Filtr powietrza (MANN+HUMMEL GMBH) ok. 60zł

 

Jeśli ktoś lubi przepłacać dla logo BMW to jego sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy akurat taxi to dobre zastosowanie dla E91. Nie wchodząc w szczegóły,które już tu się zresztą pojawiły, koszty serwisowania i eksploatacji są dość spore, a przestrzeń dla pasażerów z tyłu raczej umiarkowana. Myślę że to raczej eksperyment , a efekty trudne do przewidzenia. Wystarczy np. że poprzedni użytkownik nie dbal o sprężarkę, a pojawią się naprawdę pokaźne wydatki.

 

Co do głośników - zależy od wersji, ja mam np. opcjonalny zestaw 10x i jest nieźle, choć przydałby się subwoofer. Radio Professional czyta mp3, jest też złącze aux.

 

Z zawieszeniem po 60000 km nie mam problemów, wymieniono tylko gumy stabilizatora, a i to na wszelki wypadek. Trochę trzeszczy roleta z tyłu. Rozrząd napędzany łańcuchem.

 

Pozdrowienia

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primator co do kosztów eksploatacji to mówisz chyba właśnie tak jak Dray o częściach z logo BMW a ja takich na pewno bym nie brał i wymianie/naprawie w ASO . Wolę zamienniki SKF, Luk ina, jeśli są do tego BMW.

 

Miejsca moim zdaniem jest więcej niż w Vectra b... I jakoś tutaj nie ma problemu z miejscem, chyba nie powiesz, że te BMW ma mniej miejsca od tej vectry.

 

Powiedz też, czy nie lepiej wziąć takie bmw niż a4 b7 które są w porównywalnej cenie ?? Tam rozrząd się wymienia, tutaj na łancuchu, tutaj olej co 30 tyś, tam zapewne co 15 tyś. Jedynie to pewnie części mogą być tam tańsze ale o ile ?? Bo wątpię aby różnica wynosiła 200 zł na części. Chyba, że mowa o jakiejś poważniejszej usterce.

 

Co do tego jak traktował auto poprzedni właściciel, to przecież identycznie może się tyczyć tego Audi więc to raczej lipny argument.

 

Jeszcze to wszystko przemyślę ale chciałem się dowiedzieć. Jak widać jedni mówią, że ok drudzy, że to zły pomysł ale tego można się było spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xplo - miałbym dylemat czy brać Audi czy BMW.

To 2.0 TDI z początkow jego produkcji miał sporo problemów i jego bym sobie darował. Pewnie szukałbym A4 B7 z 1.9 TDI, bo z tym silnikiem też na poczatku wychodziły. Części tańsze niż do BMW, a silnik znany na wylot. Gdy padnie turbina koszt może być 2 razy nizszy niż w przypadku BMW.

Z drugiej strony E91 jest chyba rzadziej spotykanym samochodem niż B7 i mając do dyspozycji jazdę taxi E91 vs. A4 B7 wsiadłbym w E91 (z ciekawosci, bo nie jeździłem) :wink:

 

Apropo wymian oleju - w polskich warunkach i tak wymieniałbym co 15tyś km, niezależnie od zapewnień producenta; tym bardziej, że bedziesz jeździł z reguły po mieście, z częstym uruchamianiem i gaszeniem silnika.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 1.9 TDI odpada nie bawię się w żadne chipy itp, jedynie 2.0 tdi. Silnik rzeczywiście zapomniałem , że dopiero od 2006 były te poprawne, chyba coś z głowicą siadało. Z tego co czytałem to były wykonywane wymiany w ASO za darmo, więc jeśli np bym kupił, a nie było by wymiany to chyba wymienią.

 

Co do tego BMW, to nie ze względu na to, że mało takich na taryfach tylko chodzi o to, aby było wytrzymałe i się nie psuło przynajmniej przez dłuższy czas ...

 

Bo nie chcę wydać pieniędzy na auto i później co miesiąc wymieniać części a BMW to chyba nie jest szrot dlatego nasunęła mi się myśl o nim.

 

Jeśli nie to te Audi wezmę i sprawdzę w ASO czy podlega pod tą wadliwą serię i się wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kurcze ale mają przebiegi E90/91 w DE. Masa z rocznika 2006 ma 150 -180tkm. A roczniki 05' już pow. 200tkm. Sprowadzają do Polski skręcają liczniki i zaniżają ceny. I przy ubezpieczeniu wychodzi wartość E91 z 2005r 65 tys zł. :(

A cena niemczech z tym przebiegiem i wyposażeniem wynosi między 21 tys euro a 24. A gdzie akcyza i zarobek handlarza :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja mówię że takie wysposażenie jak u mnie i przebieg kosztuje w DE od 21 tys euro.

Rzeczywiście ceny zaczynają się od 15 tys euro. Tu wyszukiwałem:

 

http://ecom.bmwgroup.com/ecom32gahp/DE-GAHP/UVMBMW/de/pages/uvse/index.jsp?process=uvse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Radio professional nie znaczy, że będzie 10 głośników. Opcja nr:

663 Radio Professional 6 głośników

676 Zestaw głośnikowy hi-fi z 10 głośnikami

677 Zestaw hi-fi Professional LOGIC7 z 13 głośnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wersję z 10 głośnikami poznasz po tweeterach w słupkach koło lusterek.

Wersję LOGIC7 poznasz po głośniku tutaj:

http://bmwfans.info/original/E91/tou/320d-M47N2/ECE/L/N/2005/06/mg-65/ill-65_1527/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.