Skocz do zawartości

Bardzo Wredny Morning (poranek) ....


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia, w moje "hali garażowej" pod blokiem w którym mieszkam nie działa brama wjazdowa. Jest w pozycji otwartej. Zdarzały się już wczesniej drone kradzieże i próby włamania, ale zawsze omijali mój samochód. Dzisiaj ktoś podprowadził mi wkłady lusterek. :duh: Dzielnica nie najlepsza, można było sie spodziewać... Myślałem jednak że czasy wkładów i kołpaków już mineły.... Teraz mam wybór - nowe 318 PLN / szt lub alledrogo 80 pln/kpl (koleś sie zarzeka że nie kradzione a z rozbiórki)...

 

Połaczcie sie ze mna w bólu .....

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następną noc wsadź sobie za szybę kartkę z wielkim napisem: "Kupię wkłady lusterek" :lol: ...

 

Niestety z beemek wyjątkowo giną wszelkie elementy, które można łatwo odczepić... Trzeba sobie powiedzieć, że dobrze że tylko to i że nic nie uszkodzili przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - a myslalem, ze czasy kradzionych lusterek, kierunkowskazow i halogenow juz minely :(.

Kiedys strasznie ginely wklady lusterek z Mercedesow W124 i W201 (190), po drugiej kradziezy kupilem komplet nowych i delikatnie je potluklem - od tej pory byl spokoj. No, ale w zadnym BMW nie mialem do tej pory (odpukac) tego typu problemow.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście powstaje dylemat - czy zapłacić drożej w ASO czy kupić z Allegro ryzykując (moim zdaniem prawdopodobieństwo jest spore), że wesprze się osoby, które zeszłej nocy przywłaszczyły sobie Twoje mienie.

Co do porady jak się ustrzec - pamiętam jak ojciec nabył w 1993r. trójkę nową i powszechne było wtedy znakowanie pojazdów (przynajmniej tych droższych) - miały naniesione nr na częściach itp. - m.in. wygraweowane były na wkładach lusterek - może warto oddać taki wkład do zwykłego szklarza/grawera/jubilera (nie mam pojęcia kto dokładnie się tym zajmuje) i zlecić wygrawerowanie na wkładzie jakiegoś numeru (np. 4 ostatnie cyfry VIN, silnika, rejestracji - co uważasz za słuszne). Taka usługa nie powinna kosztować wiele, a może okazać się skuteczna.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt minęły... Dzisiaj robią to głupie gówniarze bardziej dla zabawy jak zysku bo i tak nie mają pojęcia co z tym robić i często psują więc szczęście w nieszczęściu że nie zniszczyli Ci nic.

 

Mi kiedyś też się włamali do samochodu. Tak się wkur... zrobiłem rozpi... na glinach ;] a że mnie znali i to jaki jestem (nie przestępca ale świr hehe)... włamy robili regularnie więc się przyczaiłem obdzwoniłem wszystkich paserów z informacją że zatłukę młodych jak złapie! heh następnego dnia już ich wystawili policji "na gorący uczynek" po ok miesiącu (sprawy papierkowe) sami oddali mi wszystkie koszty z nadpłatą i przeprosinami :D

Dzisiaj mam już kilka lat więcej ale dobrze było mieć swoją "sławę" robi to swoje i tego się nie psuje nieważne ile w opowieściach prawdy byle by nie krzywdziły to się je akceptuje ;]

 

Gówniarze powinni wiedzieć komu co kradną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wkur... zrobiłem rozpi...

 

Coboss730d, dostajesz trzecie ostrzezenie.

 

Czy poprzednie ostrzezenia, ktore dostales, niczego Cie nie nauczyly? Ile razy trzeba Ci powtarzac, ze na forum BKP nie przeklinamy?

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna kupic nowy zamiennik, z tego co wiem powinien byc w cenie allegrowych pewniakow...

 

W temacie zlodzejstwa... jest to cos, co budzi we mnie, ze tak powiem, pierwotna chec krwawej zemsty :mad2:

Jezdze bmw od ponad 3 miesiecy, po 3 tygodniach stracilem halogen. Pod szpitalem, w srodku dnia, lewy. Prawy mi ktos zostawil, bo w koncu ta strona przy ulicy stalem i chyba glupio sie bylo klasc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nie powtarzając się, jeśli brama jest niesprawna a spółdzielnia sie nie kwapi z naprawą, to masz pełne prawo domagać się od spółdzielni mieszkaniowej zwrotu kosztów poniesionych z tytułu kradzierzy/zniszczenia mienia prywatnego i tp. - w końcu za co płacisz czynsz i fundusz remontowy (?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w wiadomościach był reportaż o tym że w Polsce są modne osiedla zamknięte i ogrodzone. Ogólnie cały reportaż kpił z tej mody że polacy lubią się odgrodzić, kilka osób na ulicy zapytanych czy im się to podoba odpowiedziało że człowiek czuje się bezpieczniej. Na koniec było podsumowanie że w Europie zachodniej nie ma ogrodzonych osiedli i nie wiadomo skąd to przejęliśmy i że się nam podoba .....

 

Ja wolałbym mieć jednak osiedle ogrodzone, a gdyby mi auto zostało okradzione to wiedziałbym gdzie szukać bo bloków byłoby kilka na krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrasc samochod moga zawsze i wszedzie. Szczegolnie, jezeli zlodziej wie, jak zdjac lusterko czy halogen i zajmuje mu to kilkanascie sekund.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Niestety "ginące" wkłady lusterek to istna plaga. Jakiś czas temu pisałem tu na forum o tym jak ograbili mnie z moich (oczywiście cały kpl). Pozłościłem się trochę, pożaliłem na forum i pojechałem do sklepu kupić nowe zamienniki. Swoją drogą, marnej jakości. Prosto ze sklepu pojechałem na piaskowanie i oznakowałem nr rejestracyjnym. W ostatni weekend wsiadam po nocy i co? Z prawego lusterka uśmiecha się do mnie plastik od regulacji - wkładu brak. Zostawili lewe. Myślę, że oznakowanie zauważył dopiero po zdjęciu i dlatego drugie ocalało. Znakowanie nie da 100% gwarancji, ale uważam, że takie elementy warto oznaczyć. Muszę pomyśleć o lepszym oznakowaniu "oznakowania" :) aby złodziej widział wcześniej oznaczenie. Kiedyś widziałem takie ramki z naklejki w ostrym kolorze. Wiecie gdzie coś takiego dostać?

 

M330d współczuję i obyś nie miał już takich "niespodzianek".

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakować czy nie o to jest pytanie.

 

Częste są przypadki wandalizmu w stylu "ja nie mogę zabrać to ty też nie będziesz miał...".

 

Co do nr to lepiej vin bo się nie zmienia.

 

 

w/g mnie ZNAKOWAĆ. Bo podchodząc do tego w ten sposób, aby przypadkiem nie zezłościć złodzieja, to niedługo będziemy zostawiać otwarte auta...

 

Jak znakowałem wkłady, to też chciałem vin, ale facet powiedział, że ma ograniczenie do iluś tak znaków/literek, a nie chciałem samej końcówki vin

 

P.S.

 

czy do E39 po lifcie "wejdą" wkłady przed liftowe, a może nawet od innych Exx?

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie ZNAKOWAĆ. Bo podchodząc do tego w ten sposób, aby przypadkiem nie zezłościć złodzieja, to niedługo będziemy zostawiać otwarte auta...

 

Kolega kiedyś w Polonezie miał wypalone numery na kierunkach to mu lampy powybijali.

 

Drugi kumpel w starych dobrych czasach przykręcił radio na stalowe obejmy, nie mogli wyjąć to zniszczyli deskę rozdzielczą i fotele.

 

Ja sobie oznakuje a potem dostanę z kopa w lusterko albo co jeszcze.

 

Wspomniane koszty szyby w Hondzie to 1100 zł i nic mi nie ukradli :duh: .

 

Może lepiej tak jak kolega pisał, delikatnie uszkodzić. Ale niszczyć swoje auto w obawie przed złodziejem :mad2:.

 

Chyba zostawię tak jak jest do póki mi nie ukradną. Jak już się coś stanie to kupię nowe i oznakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w wiadomościach był reportaż o tym że w Polsce są modne osiedla zamknięte i ogrodzone. Ogólnie cały reportaż kpił z tej mody że polacy lubią się odgrodzić, kilka osób na ulicy zapytanych czy im się to podoba odpowiedziało że człowiek czuje się bezpieczniej. Na koniec było podsumowanie że w Europie zachodniej nie ma ogrodzonych osiedli i nie wiadomo skąd to przejęliśmy i że się nam podoba .....

 

Ja wolałbym mieć jednak osiedle ogrodzone, a gdyby mi auto zostało okradzione to wiedziałbym gdzie szukać bo bloków byłoby kilka na krzyż.

 

To niech ten ktos pojedzie np. na poludnie Francji...W takim miescie jak Tuluza na przedmiesciach (ale nie totalnych) wszsytkie bloki, czy jak to u nas nazywaja apartamenty (z tego raczej bym sie smial) maja ploty i bramy...ba nawet w centrum miasta tam gdzie byly cofniete elewacje i przed wejsciem byl jakis ogorodek to sa ploty/mury trzymajace pierzeje...

 

...takze to nie jest tylko polski wynalazek...ale luz mi, co prawda nie do BMW, ale szkoda jest szkoda, wlamali sie ostatnio do auta, ukradli CB i Navi...parking byl strzezony, jak sie okazalo bez ubezpieczenia i teraz wlascicielka, ktora postraszyl prawnik, karze mi sie wynosic z parkingu i ani mysli rozmawiac o jakims odszkodowaniu...

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wkur... zrobiłem rozpi...

 

Coboss730d, dostajesz trzecie ostrzezenie.

 

Czy poprzednie ostrzezenia, ktore dostales, niczego Cie nie nauczyly? Ile razy trzeba Ci powtarzac, ze na forum BKP nie przeklinamy?

 

Ejjj ja się przyzwyczaiłem do tego że krzywo na mnie patrzysz i ładujesz mi upomnienia jedno po drugim. Cenzuruję swoje wypowiedzi i zejdź ze mnie w innych tematach nie raz któryś z moderatorów używał wulgaryzmów i było ok ale normalnego użytkownika się czepiacie. Jak nie wytrzymam to przeczepię forum i nie ma mocnych że nie znajdę jakiejś Twojej wypowiedzi która jest daleka od ideału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebda jeżeli była policja to jak najbardziej załóż jej sprawę. 1 o odszkodowanie a drugie o zakaz parkowania. to drugie nie koniecznie do sądu wystarczy do jakiejś kontroli. Nie ma prawa Ci tego zabronić. Dobry radca prawny będzie wiedział co zrobić. Na końcu nie dość, że Ci zwróci kasę to w dodatku cieć będzie spał przy twoim samochodzie na parkingu ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj ja się przyzwyczaiłem do tego że krzywo na mnie patrzysz i ładujesz mi upomnienia jedno po drugim.

 

Najwyrazniej sie nie przyzwyczailes, skoro nadal przeklinasz.

 

Cenzuruję swoje wypowiedzi i zejdź ze mnie w innych tematach nie raz któryś z moderatorów używał wulgaryzmów i było ok ale normalnego użytkownika się czepiacie. Jak nie wytrzymam to przeczepię forum i nie ma mocnych że nie znajdę jakiejś Twojej wypowiedzi która jest daleka od ideału

 

Skoro ostatnim razem do Ciebie nie dotarlo, to pisze Ci jeszcze raz (tym razem po raz ostatni): albo przestaniesz 'rzucac miechem' na forum, albo adios.

 

Moderatorzy na tym forum sa wredni i co chwile klna jak szewcy, ale biedni userzy musza byc grzeczni i stosowac sie do regulaminu. Live it or leave it.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.