Skocz do zawartości

Czy działa prawidłowo dogrzewanie silnika


yaro600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny kolegów!!! Tym razem mam pytanie wielokrotnie poruszane związane z dogrzewaniem silnika.Dużo jest o przeróbkach a nigdzie nie znalazłem jak dokładnie ma ono działać.Wiem że powinno ono załączyć się po niżej 5 stopni. Pytanie moje jest jak najprościej stwierdzić czy ono załącza się, czy po odpaleniu silnika powinno być słychać je? U siebie nie zauważyłem tego i dlatego mam wątpliwości czy działa ono poprawnie. Jedynie zauważyłem że czasami lecz nie zawsze po zgaszeniu silnika słyszę że przez ok minutę pracuję ono ale nie widzę żadnego dymu wydostającego się z tłumika,słychać tylko świst. POZDRAWIAM :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymu raaczej moim zdaniem nie powinno widac - ale czuc diesla . pod kierowca jest wydech z webasta , na zimnym silniku ( ponizej 5 st otoczenia) zalacz silnik i zerknij pod kierowce widac delikatnie wystajaca rure wydechowa no i powinno leciec cieple powietrze

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot tłumika ciężko namierzyć, ale przy pracującym piecyku wyraźnie słychać pompkę paliwa która miarowo i raczej głośno "stuka". Wydaje mi się że tego dźwięku nie można z niczym pomylić i napewno go rozpoznasz.

Druga sprawa - po zgaszeniu silnika piecyk jeszcze trochę pracuje bo wygasza się powoli i to też słychać.

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie powinno lecieć ciepłe powietrze?

 

 

Odpalasz fure, wsadzasz lape pod auto, mniej wiecej na wysokosci kolan kierowcy, moze ciu blizej zewnetrznej czesci auta, szukasz palcami dziury... jak zlokalizujesz to wyczujesz niewielka wygieta rurke, u mnie zaczyna chodzic webasto po okolo 2 minutach po wlaczeniu silnika, trzymaj reke na wydechu z webasta to wybadasz co i jak, mi sie nawet wydaje ze czuc na nim pykanie pompy paliwa w poczatkowej fazie ? choc nie jestem pewny.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Tak jak przypuszczałem coś jest nie tak. Dziś rano po odpaleniu auta nic się nie załączyło natomiast po kilku minutach zgasiłem i ponownie odpaliłem ruszyło niestety tylko na chwilę.Tak jak pisałem wcześniej zauważyłem że czasami jak za działa to chodzi długo nawet po zgaszeniu silnika szumi jeszcze przez ok. 1 minuty, dmucha wtedy zimnym powietrzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Tak jak przypuszczałem coś jest nie tak. Dziś rano po odpaleniu auta nic się nie załączyło natomiast po kilku minutach zgasiłem i ponownie odpaliłem ruszyło niestety tylko na chwilę.Tak jak pisałem wcześniej zauważyłem że czasami jak za działa to chodzi długo nawet po zgaszeniu silnika szumi jeszcze przez ok. 1 minuty, dmucha wtedy zimnym powietrzem.

 

 

Ma szumiec po zgaszeniu silnika, chlodzi chyba piec o ile dobrze kojarze.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezależnie czy jest ciepły silnik czy zimny, czy lato (+30 stopniC)

czy obecnie zima- webasto słysze prawie cały czas chwilę po odpaleniu silnika. Po zgaszeniu wyłącza się po paru sekundach(bardzo rzadko) lub chodzi jeszcze długo bo 3-4min. Czy to normalne? Myśle, ze coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko ale problem w tym że raz się włączy a raz nie naturalnie sprawdzam to jak jest silnik zimny.Zachowuje się to tak jakby niby wszystko chodziło tylko na sucho bez paliwa.

 

to że czasami coś słyszysz nie znaczy że wogóle piecyk odpala, wydaje mi się że może to być tylko dmuchawa piecyka która jest testowana na początku tak jak każdy inny element webasto

 

jak podczas tej diagnozy któryś z elementów webasta zgłosi błąd piecyk się nie uruchomi

 

podjedź do speców od webasta zrób diagnozę i powinieneś wiedzieć w czym jest problem

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.