Skocz do zawartości

328 Problem z rozrządem podpowiedzcie.


bimas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam okazje kupić takową w coupe 328 96r facet mówi że coś z rozrządem napinacz. A ja liczę się też na wymianę łańcuszków i całej reszty.

Silnik to M52 nie jestem dobry w tym temacie i zastanawiam się czy warto. Co wy na to proszę o podpowiedzi na allegro części to około 400zł. :modlitwa: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zl za rozrzad do 2.8????jak wymiana w 1.8is może sięgnąć nawet ok. 1.5tyś.zł.!ja bym sie w to nie pakował bo to może być i rozrząd i vanos i czytając forum rzadko kto umie prawidłowo zdiagnozować usterkę i dobrze ją naprawić.Możesz wpędzić sie w koszta i to niezłe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
to ja mam takie pytanie. Ostatnio czytalem troche na forach i podobno przy przebiegu 240 tys nie ma sie co przejmowac łańcuchem rozrządu (mam silnik M50B25 z Vanosem) i stawiam na to ze to ten vanos mi tak hałasuje jak jakis grzechotnik... Orientujecie sie moze ile kosztują częsci do naprawy vanosa (w grę wchodzą tylko nowe częsci) i ile trzba PLNów zapłacic za robocizne, czy ewentualnie moze opłaca sie to zrobic w ASO BMW??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam takie pytanie. Ostatnio czytalem troche na forach i podobno przy przebiegu 240 tys nie ma sie co przejmowac łańcuchem rozrządu (mam silnik M50B25 z Vanosem) i stawiam na to ze to ten vanos mi tak hałasuje jak jakis grzechotnik... Orientujecie sie moze ile kosztują częsci do naprawy vanosa (w grę wchodzą tylko nowe częsci) i ile trzba PLNów zapłacic za robocizne, czy ewentualnie moze opłaca sie to zrobic w ASO BMW??

najpierw zdjagnozuj czy to Vanos on grzechocze przy około 1800-2500 obr. zarówno w górę jak i w dół

w 95% pomaga wymiana zestawu naprawczego za 250zł kupionego w ASO

jak oddasz do ASO to mogą cię naciagnąć na wymianę całego Vanosa za

1800zł plus zestaw naprawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege emir55. Znowu się spotykamy przy tym temacie ;-). Pozwolę sobie zacytować twoje słowa aby wyprowadzić kolegę i nie tylko z błędu , czyli ze stwierdzenia jakie się przyjeło że: "vanos sie zepsuł i chałasuje - grzechota".

sam Vanos zasadniczo się nie psuje a klekotanie bierze się od trzech pierścieni na wałku ssącym które trzeba wymienić wymiana samego Vanosa najczęściej nic nie pomaga

pierścienie te można kupoć w aso jako komplet naprawczy

Przy okazji należy wymienić łańcuch łączący wałki, napinacz, ewentualnie łańcuch rozrządu

 

zachecam do przeczytania tego:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51041&highlight=grzechotanie+vanos

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=93704&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=93844&postdays=0&postorder=asc&start=0

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.