Skocz do zawartości

co byscie wybrali ALFE 159 czy E90?


chemik666

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego xelion co to znaczy dla Cieba dbanie o samochod? Chyba nie gadamy o wymianach oleju silnikowego + filtry itp. czy tam odczekanie z 3 min na wylaczenie silnika w celu schlodzenia turbiny, bo to jest oczywiste, jak dla mnie posiadacza diesla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie, spodziewałem się takiej opinii. Częściowo masz rację ale tylko cześciowo. Ja kupowałem Bmki juz od dawna , kiedyś miałem nową 525 TDS którą kupiliśmy jako prawie nową z salonu z przebiegiem kilku tys kilosów, teraz tez nie mam cofanego licznika i auto z pełną historią kupione od prywatnego gościa, do którego sam pojechałem i zapłaciłem kilka tys wiecej niż srednia w kraju. Wiec nie masz racji. Obie moje Bmki nie były mistrzami wytrzymałości , tą 525 TDS zrobiliśmy ok 500 tys km przez 10 lat i co roku coś tam w niej drogiego sypneło nawet zaraz po zakupie. Teraz tez wyszłyt mi wszystkie bolączki diesla przy standardowym przebiegu. Wiec nie ma czegoś takiego jak wyjątkowa wytrzymałość BMW to raczej zwyczajny wozik który może się s...lić wiec mnie nie rozśmieszajcie z tą wyniosłością :norty: . Jedyne co otrzymujecie kupując BMW i płacąc wiecej to pozorne poczuje bycia w lepszym samochodzie na drodze do czasu aż staniecie koło Porsche czy Bentleya :mrgreen: .

 

Powiem wam ,że najbardziej niezawodnym moim samochodem był Ford Focus :twisted: 1.8 TDDI i Saab 93 2.2 TID czyli auta o których się mówi ,że się ciągle psują.

 

To wszystko na temat BMW, VW, Merców oraz Audi to stereotyp wypracowany przez lata a teraz te firmy na tej opinii jadą jak na starej kobyle. Dobre auta tych marek kiedyś odstawały od konkurencji teraz to zwyczajne mydła jak Mondeo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie do końca tylko o bezawaryjność chodzi, nie uważasz?

 

Po za tym z czym się nie zgadzasz? Swoje auto kupiłeś od "prywatnej" osoby, jakby to miał jakieś znaczenie. Z doświadczenia wiem, że prywatni sprzedawcy kombinują jak tylko mogą, aby oszukać kupującego, bo nie poniosą żadnych konsekwencji gdy znajdzie się jakaś wada ukryta. W Polsce mnie to tak rozśmiesza "handlarz" to samo zło, a prywatny sprzedawca to Gwiazdorek robiący prezenty i sprzedający najlepsze fury za bezcen :duh:

Po za tym to, że masz udokumentowany przebieg etc. nie oznacza, że o auto poprzedni właściciel dbał w sensie użytkowania. Owszem, mógł oddawać auto na przeglądy wg książki, ale co z tego jesli pałował auto z rana i nie chłodził turbinki? Teraz Ty za jego błędy płacisz.

 

Kolejna sprawa jest taka, że ja z Tobą nie dyskutuję czy BMW się psują czy nie, bo każde samochody się psują, ale chodzi o FUN, inaczej mówiąc o frajdę z jazdy, której nigdy nie da Ci Twój "fokus 1.8 w dizlu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie do końca tylko o bezawaryjność chodzi, nie uważasz?

 

Po za tym z czym się nie zgadzasz? Swoje auto kupiłeś od "prywatnej" osoby, jakby to miał jakieś znaczenie. Z doświadczenia wiem, że prywatni sprzedawcy kombinują jak tylko mogą, aby oszukać kupującego, bo nie poniosą żadnych konsekwencji gdy znajdzie się jakaś wada ukryta. W Polsce mnie to tak rozśmiesza "handlarz" to samo zło, a prywatny sprzedawca to Gwiazdorek robiący prezenty i sprzedający najlepsze fury za bezcen :duh:

Po za tym to, że masz udokumentowany przebieg etc. nie oznacza, że o auto poprzedni właściciel dbał w sensie użytkowania. Owszem, mógł oddawać auto na przeglądy wg książki, ale co z tego jesli pałował auto z rana i nie chłodził turbinki? Teraz Ty za jego błędy płacisz.

 

Kolejna sprawa jest taka, że ja z Tobą nie dyskutuję czy BMW się psują czy nie, bo każde samochody się psują, ale chodzi o FUN, inaczej mówiąc o frajdę z jazdy, której nigdy nie da Ci Twój "fokus 1.8 w dizlu".

 

Fun ? hmm troche mnie osłabiło i nie wiem czy jest sens dalej dyskutować z osobą co ma Fun jeżdzić 320 d i tak go to pociąga ,że wybacza nawet podwyzszone koszty użytkowania wynikające jedynie ze znaczka BMW :norty:

 

Właśnie takie podejście zabija fajne marki np SAABa

 

sorki ale nie mogłem sie powstrzymać :mrgreen: kończę wywody w tym wątku i popieram wszystkich co wbrew obiegowym opiniom kupują auta włoskie i francuskie bo inaczej byłoby nudno :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fun ? hmm troche mnie osłabiło i nie wiem czy jest sens dalej dyskutować z osobą co ma Fun jeżdzić 320 d i tak go to pociąga ,że wybacza nawet podwyzszone koszty użytkowania wynikające jedynie ze znaczka BMW :norty:

 

Właśnie takie podejście zabija fajne marki np SAABa

 

sorki ale nie mogłem sie powstrzymać :mrgreen: kończę wywody w tym wątku i popieram wszystkich co wbrew obiegowym opiniom kupują auta włoskie i francuskie bo inaczej byłoby nudno :cool2:

 

Mogę jeździć nawet 318d, albo e36 lub e30, te samochody po prostu lepiej wyważone i prowadzą się lepiej :)

Niestety widzę, że nie rozumiesz, ale gdybym był fanem Alfy i miał wąsa to też bym tak myślał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niektórzy koledzy połasili się na tanie BMW i teraz wyzywają jakie to są awaryjne samochody, że Alfa lepsza :lol:

 

Wszystko w BMW Wam się sypie bo pokupowaliście szroty z cofanymi licznikami :D

 

Ojjjjjj, teraz to rozpętałem wojnę ;)

 

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :lol:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic do BMW ale czasem jak widze te "mordy" dresów nieskalane inteligencją co wysiadają z Bemek, Meców i Audików to z chęcią bym wsiadł do 159 w której takich delikwentów nie znajdę. Właśnie dzisiaj byłem w sklepie koło mnie i gościu tzw ABSem z miną jakby chciał wszystkich zabić wsiadał do BMW i odjechał. Hmm wiem ,że nie mogę generalizowac bo nie wszyscy tak mamy ale czasem wstyd mi wsiadac do pewnych marek ale do Saabów i Alf nigdy :mrgreen: i co powiecie teraz :twisted:

 

i powiem jeszcze ,że prawdziwy fun czułem jadąc Saabem i kiedy wszyscy sobie kiwaliśmy bez względu na to jakim modelem i rocznikiem człowiek jechał a w Bmw tego nie czuć :(

 

może sie dziwne wydawać ,ze skoro mam Bmw i Audi tak bronie innych marek ale wkurza mnie jak tak jedziecie po innych nie gorszych markach, wyczuwam tu dziwne dowartościowanie znaczkiem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sie dziwne wydawać ,ze skoro mam Bmw i Audi tak bronie innych marek ale wkurza mnie jak tak jedziecie po innych nie gorszych markach, wyczuwam tu dziwne dowartościowanie znaczkiem :norty:

 

I bardzo dobrze powiedziane. Czytajac Wasze posty nie da sie nie zauwazyc, ze "ja jestem kozak i Pan bo jezdze bmw a ty jestes chlop i wiesniak bo jezdzisz inna marka" :) Niektore wypowiedzi sa az zenujace... Zwlaszcza kiedy widac wyraznie ze nie mieliscie do czynienia z danym samochodem. Wiecej dystansu do wszystkiego, zdrowego podejscia i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie największy problem bmw zaraz po awaryjności. Użytkownik używanego bmw myśli ze złapał pana Boga za nogi i ma niewiadomo co. Idealizuje markę i traktuje ją jak swiety gral. Nie ma opcji na obiektywną ocene. Troche cos jak z uzytkownikami Apple. Nie masz Apple jestes biedny i głupi. Opinie o awaryjnosci alfy wpoil mu tata albo brat w kreszowym dresie. Ford gowno wart tak mowili koledzy z siłowni. Z innymi markami podobnie. Masz bawarke jestes zajebisty, ewentualnie jeszcze dobry golf 4 jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie jak łatwo można kogoś nakłonić do wyznań :lol:

Może będę monotematyczny ale BMW jest najlepszym autem jakim jeżdziłem a jeżdziłem wieloma i alfą 156 z bocznym niebieskim paskiem bo akutat takie dostaliśmy nowe w komendzie i powiem ,że sypały się jak nic i nigdy nie można było z nich korzystać bo ciągle w serwisie stały . Elektronika , zawieszenie oraz niedziałajace klamki czy otwieranie klapy lub sterowanie silnikiem to są właśnie zalety tych aut . Dopiero gdy przyszły pierwsze KIA to dało się pracować tańsze a pozbawione wad od nowości .

 

Spiewka o dresach w BMW to już krzyk rozpaczy i bezradności w argumentach .Sprzedaj BMW i kup sobie alfę a w promocji dostaniesz pewnie jeszcze punciaka bo zalegają na placu :lol:

 

Pisałem wcześniej ,że to głupi temat na tym forum więc proponuję go zamknąć :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę monotematyczny ale BMW jest najlepszym autem jakim jeżdziłem a jezdzilem wieloma

 

No to chyba jednak nie jezdziles wieloma :) Bmw calkiem niezle sie prowadzi, ale na pewno nie jest najlepszym samochodem na rynku ;) A jak ktos pisze ze jest to najlepszy samochod jakim jezdzil to albo jest ignorantem albo nie jezdzil wieloma samochodami :)

Na rynku jest duzo samochodow "dla ludu" ktore sa lepsze od bmw ale jest jeden problem... Nie maja znaczka BMW na klapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie swoje posty na innych podforach. jednemu turbiunka nie domaga, cos skrzypi, cos wylata, nie pali...ale bmw przecież się nie psuje. tylko alfy się psuja bo tutaj wszyscy pisza o tych problemach. czy ten sam problem nie dotyczy każdej marki? czy to bedzie "fiacik", czy audi czy nawet te super hiper bmw, problem jest ten sam, awarie. i o ile w audi części sa w mare tanie, a w w lafie psuja się głupoty i duperele to w bmw psuje się to co drogie. a drogie jest wszystko. jak bym miał zdecydować się jeszcze raz na zakup samochodu, to kupiłbym jeszcz raz bmw 330xd i alfe 159/brera. oba mnie zadowalają i ciesza oko swoim ksztaltem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was za taki fanatyzm i sprzeczanie się co jest lepsze/gorsze.

 

Od czasu obecnej pracy odeszła mi chęć zmiany samochodu z powodu....problemu z podjęciem decyzji czego chcę. Przewalam pod tyłkiem dużo aut i uwierzcie - nie jarają mnie już... Bmw serii 3 LCI - kiedyś nr 1, obecnie po jeździe...normalne auto. Żałuję z perspektywy czasu, że nie udało się spotkać z AO, gdy zapraszał do Wawy na przejażdżkę jego 330d po wirusie i spróbowanie jak smakuje 300koni w RWD ;) Takie auta jak najnowsze A6, czy poprzednie A6 nie robi wrażenia. Duże wygodne, szybkie, ciche ale z tego powodu nudne. X3....totalnie nie dla mnie ten typ samochodu.

 

Ostatnoi największą radochę miałem z jazdy z nowym passatem 3.6 v6. 300 koni w totalnie zwykłym passacie daje pewną radość ale przez chwilę. Napęd 4x4 i dsg pozwalają na b.dobre przyśpieszenia (katalogowo 5.5s )ale problem ten sam co zaobserwował kiedyś AO o prosiaku - auto aż nudne z powodu przewidywalności.

 

Z chęcią spróbuję 335d tylko w firmie nie mają takiego ;) Buda e91 podoba mi się bardzo( biała!), co w połączeniu z dobrym silnikiem powinno dać radość z jazdy.

 

Alfa 159 to o wiele lepszy model niż 156, czy stare psujące się alfy. Nie porównujcie ich do siebie. A samochód jak samochód, wygląd kwestia gustu. U mnie wywołuje takie same emocje jak zwykła 318d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakby 159 miała 3.0d i dobry automat to pewnie jezdzilbym alfa...

Strasznie podoba mi się 159, jestem fanem tego auta, jeździłem nim i uważam, z motorem 2,4 jtdm w pakiecie TI to świetny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę monotematyczny ale BMW jest najlepszym autem jakim jeżdziłem a jezdzilem wieloma

 

No to chyba jednak nie jezdziles wieloma :) Bmw calkiem niezle sie prowadzi, ale na pewno nie jest najlepszym samochodem na rynku ;) A jak ktos pisze ze jest to najlepszy samochod jakim jezdzil to albo jest ignorantem albo nie jezdzil wieloma samochodami :)

Na rynku jest duzo samochodow "dla ludu" ktore sa lepsze od bmw ale jest jeden problem... Nie maja znaczka BMW na klapie ;)

 

Jeżdziłem wieloma bo mam prawo jazdy od 1988 r. i zadna alfa mi nie zainponowała .

BMW jest autem ponadczasowym i bezawaryjnym a alfa to zwykły szajs za duże pieniadzę i traci na watrości że aż boli :lol:

Jeśli chcecie jeżdzić alfą to po kiego gniota piszecie na forum BMW :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic do BMW ale czasem jak widze te "mordy" dresów nieskalane inteligencją co wysiadają z Bemek, Meców i Audików to z chęcią bym wsiadł do 159 w której takich delikwentów nie znajdę. Właśnie dzisiaj byłem w sklepie koło mnie i gościu tzw ABSem z miną jakby chciał wszystkich zabić wsiadał do BMW i odjechał. Hmm wiem ,że nie mogę generalizowac bo nie wszyscy tak mamy ale czasem wstyd mi wsiadac do pewnych marek ale do Saabów i Alf nigdy :mrgreen: i co powiecie teraz :twisted:

 

i powiem jeszcze ,że prawdziwy fun czułem jadąc Saabem i kiedy wszyscy sobie kiwaliśmy bez względu na to jakim modelem i rocznikiem człowiek jechał a w Bmw tego nie czuć :(

 

może sie dziwne wydawać ,ze skoro mam Bmw i Audi tak bronie innych marek ale wkurza mnie jak tak jedziecie po innych nie gorszych markach, wyczuwam tu dziwne dowartościowanie znaczkiem :norty:

 

Sorry ale nie wiedziałem ,ze u nas są rasiści i mogą takie teorie tworzyć :duh:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.