Skocz do zawartości

Oryginalne środki czyszczące BMW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Staram sie dbać o moją BMW chce dla niej jak najlepszych środków czyszczących. Ale wiadomo ze te wszystkie firmy X nie zawsze sa dobre>nie moge np dobrego środka do czyszczenia kokpitu dobrać :mad2: Albo jakieś tłuste cholerstwo, albo tak jak jeden zmazywać mi zaczął te białe ikonki namalowane na przełącznikach np na kierunkach lub dzwigniach fotela.

I tak przypadkowo zajrzałem sobie do sklepy bmw http://www.bmw-shop.pl/go/_category/index.php?idc=3_46&visited=1&page=4 i oczom nie wieże jakie ich srodki są tanie :shock:

Za szampon z woskiem ok 36 zł!!! gdzie ja dałem 30 za jakiś której firmy nie pamietam. W prawdzie zły nie jest.

Ale moje pytanie jak sie te środki BMW sprawują? Używa ktoś?Prosiłbym o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Witam,

 

 

Trochę kosmetyków BMW używałem więc się wypowiem (może przy okazji pomogę ;-) ):

 

- pianka oraz środek do pielęgnacji skór jest super

- środek do felg alu kupują nawet posiadacze innych samochodów bo jest podobno jeden z najlepszych na rynku

- woski - są lepsze na rynku , nano wosk nie jest zły

- Intensive (jak ktoś ma taką funkcję) nie mam porównania bo nie wiem czy są zamienniki - usuwa lepiej przyschnięte owady niż płyn do spryskiwacza

- koncentrat do tapicerki materiałowej (np. podsufitki) - bardzo dobry i nie zostawia zacieków.

-środek do pielęgnacji/konserwacji uszczelek gumowych -średni ale za to nie śmierdzi :-)

Reszty nie używałem bo i nie potrzebuję . Kupiłem ostatnio zestaw zimowy powiększony i jeszcze nie używałem więc się nie wypowiem :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pianka oraz środek do pielęgnacji skór jest super

Mam skórę w bdb stanie i chciałbym, aby taka pozostała, dlatego szukam preparatu do konserwacji skóry.

Po głowie chodzi mi też TURTLE WAX Platinum Leather Cleaner & Conditioner :wink:

Czy używany przez Ciebie środek BMW powoduje, że skóra jest śliska, albo się błyszczy, czy raczej pozostawia oryginalny półmat?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Czy używany przez Ciebie środek BMW powoduje, że skóra jest śliska, albo się błyszczy, czy raczej pozostawia oryginalny półmat?

 

Też tego używam i skóra jest po tym miękka i matowa, nie świeci się jak psu jajca :norty: Za to pozostawia w autku dyskretny zapaszek .... Zapaszek krowy jak mówi moja ślubna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czy używany przez Ciebie środek BMW powoduje, że skóra jest śliska, albo się błyszczy, czy raczej pozostawia oryginalny półmat?

 

Elegancki oryginalny półmat - a nie jak jakieś WYPLAKOWANIE :mrgreen:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie opłaca sie zainwestować w środki czyszczące BMW.Jest u nich taki srodek który powoduje ze plastiki wyglądają ładnie.Przyda sie do listew bocznych i tego typu.Moze ktoś używał i sie wypowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czyli ogólnie opłaca sie zainwestować w środki czyszczące BMW.Jest u nich taki srodek który powoduje ze plastiki wyglądają ładnie.Przyda sie do listew bocznych i tego typu.Moze ktoś używał i sie wypowie?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=676697#676697

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
voshon i trzastek - ale mówicie o piance czy o tym preparacie do konserwacji skóry? :)

 

Pianka jest do czyszczenia a preparat do konserwacji skóry

 

I oba pachną podobnie :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używany przez Ciebie środek BMW powoduje, że skóra jest śliska, albo się błyszczy, czy raczej pozostawia oryginalny półmat?

 

Też tego używam i skóra jest po tym miękka i matowa, nie świeci się jak psu jajca :norty: Za to pozostawia w autku dyskretny zapaszek .... Zapaszek krowy jak mówi moja ślubna :lol:

 

Na rynku są do wyboru preparaty dające efekt matu lub połysku - kwiesia gustu. Używam również orginalnych kosmetyków (do cabrio) , nie było w zestawie co prawda mleczka do tapicerki skórzanej , ale polecam preparaty firmy Sonax. Również ładny efekt matu i przyjemny zapach.

Szampon z woskiem do mycia (orginalny) - polecam - brak zacieków. Co do preparatu do plastików , nie odczułułem większej różnicy, niż gdybym zastosował inny środek , no może poza świadomością że zapłaciłem za niego kupe kasy :wink:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.