Skocz do zawartości

spryskiwacz podgrzewany !!


Kentos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam--co uruchamia w/w element ?? mam el.lusterka z podgrzewaniem,czy zamki tez są w tym składzie ?? :D

jak sprawdzic czy działają ??

 

Spryskiwacz i lusterka są pogrzewane automatycznie gdy obniża się temperatura.

 

Co do zamków - nie wiem jak w E46 ale w E36 ciągnęło się za klamkę i przytrzymywało przez chwilę.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ejak to jest w e36 ale pewnie duzo sie nie zmieniło. Jeżeli masz podgrzewane spryskiwacze to zapewne zamki też. Jak sprawdzić czy działają ? Możesz sprawdzić np. woltomierzem napięcie na zaciskach w mroźne dni w celu sprawdznia czy dochodzi napięcie a sam odbiornik sprawdzisz po działaniu :) Cały mechanizm automatycznie uruchamia czujnik temperatury (termistor). CO do podgrzewania zamków to chyba dodatkowo należy podnieść i przytrzymać klamkę drzwi alby wkładki się nagrzewały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam--co uruchamia w/w element ?? mam el.lusterka z podgrzewaniem,czy zamki tez są w tym składzie ?? :D

jak sprawdzic czy działają ??

Po co podgrzewanie wkladki zamka skoro otwieranie i zamykanie nastepuje za pomoca zdalnegosterowania w kluczyku ( pilocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a jak sprawdzić czy to jest? Do mnie niby idą jakieś kabelki do spryskiwaczy i domyślam się że to jest to. Lusterka też grzeją, podobnie jak siedzenia. W audi było to napisane po rozkodowaniu VIN, w BMW nie ma niestety.

Pozdrawiam

 

U mnie w e36 po rozkodowaniu VIN'u w ASO były wyszczególnione podgrzewane dysze spryskiwaczy. Myślę, że w e46 też powinno być to rozpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odgrzewam temat coby nie zakładać nowego:

 

Na jakiej zasadzie działa podgrzewanie dysz spryskiwaczy? jest tam jakaś spiralka itp.? Czy dysze powinny być wyczuwalnie ciepłe gdy ten układ pracuje?

 

p.s. dziwne że układ podsiada swój odrębny czujnik temperatury, zamiast korzystać z głównego sensora temperatury zewnętrznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.