Skocz do zawartości

spalanie silników 2.0D, 2.5D, 3.0D i "3.5"


misio735

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dyskusja męcząca i zabawna.

 

Spalanie będzie niemalże identyczne. Silnik 2.0d spali Ci mniej więcej 5 litrów, a 3.0d około 7.

 

Niestety sprawa komplikuje się, jeśli chcesz dociec dlaczego, uzykać dowód matematyczny czy też fizyczny. Wystarczy że do auta 3.0d wsadzisz wąskie opony, a do 2.0d walce i już róznicy może nie być wcale. Zmieni się pora roku, spalanie będzie inne. Nie skasujesz adaptacji skrzyni biegów, jeśli będzie rózna w obu autach - spalanie będzie inne. Kupisz auto z uszkodzonym czujnikiem lub padnie podczas eksploatacji - zgadnij co sie zmieni...

 

Reasumując - jeśli pójdziesz do salonu, staniesz przed wyborem nowego 2.0d i 3.0d, z identycznym zestawem ogumienia i doposażenia dodatkowego (podobna waga), wówczas jasno będziesz w stanie stwierdzic że 2.0d spali MNIEJ.

 

W Twoim przypadku nie ma żadnej pewności że spalanie będzie inne niż ZBLIŻONE. Całe rzucanie mięchem na odpowiadających Ci (autorowi) uważam za bezsadane i pieniackie.

 

Chcesz najtanszego w eksploatacji (podczas jazdy, jak piszesz) BMW - kup 520d.

Chcesz 6 cylindów i większy fun poza trasą - kup 525d.

Chcesz 6 cylindów, spalania podobnego jak w 525d, ale kopa mocniejszego - kup 530d.

Chcesz miec najmocniejszego diesla jakiego wkłada się do piątki - kup 535d.

 

I nie męcz ludzi więcej pytaniem na które nie ma jasnej, konkretnej i rzetelnej odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja męcząca i zabawna.

 

Spalanie będzie niemalże identyczne. Silnik 2.0d spali Ci mniej więcej 5 litrów, a 3.0d około 7.

 

 

i nie mona byo tak od poczatku, to daje mi jakis obraz, wlasnie o takie wypowiedzi mi chodzilo

 

przeciez to wolny swiat i nie musisz odpowiadac jak nie chcesz,

ale jak ktos nie odpowiada na moje pytanie i jeszcze nazywa mnie glupkiem to chyba mam prawo sie bronic?

nie mialem najmniejszego zamiaru stwarzac niepotrzebnych klutni

ale tez nie dam sie obrzucac blotem

a forum jest chyba po to zeby dociekac prawdy a nie maslic sobie na wzajem jaki to ja mamy piekny samochod

 

no offence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale takie info znajduje się w podstawowych danych samochodu!

 

gdzie??

wszędzie jest uśredniona i przy 90 km/h

 

 

Masz zaburzony proces decyzyjny i doszukujesz się dziury w całym.

 

BMW spali Ci tyle ile wlejesz. Jesli jezdzisz tak jaki wizerunek prentujesz na forum, napewno bedzie palił mało.

 

dziękuję za analizę psychiczną ale jej nie potrzebuje, nie prosiłem o nią i nie o to pytałem

 

"BMW spali Ci tyle ile wlejesz"

to jest rzetelna/potrzebna/dobra informacja, i żeby nie było że się czepiam, nie ja zacząłem

 

dla twojej informacji, zamierzam budować Lotusa 7 i on będzie do doznań prędkości, przeciążeń

BMW ma być do wożenia się do pracy i ma być oszczędne, dla mnie to ważne jak dla ciebie nie to już twoja sprawa

a jeżdżę powoli, od szybkiej jazdy są tory Takie jak Nurburgring i niemieckie autostrady, tam się wyładowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Najlepeij mieć porównanie jak jedzie ten sam kierowca różnymi autami to masz wtedy jasny obraz różnic w spalaniu.

Jeżdże E91 320d 163KM manual(chip 185KM) silnik dostępny też jest w E60

i E60 530d 231KM automat.

BMW trójka kombi waży ile piątka sedan z tym samym silnikiem +/- 10kg

 

 

B. oszczędna jazda trasa:

320d 5l

530d 6,5l

Normalna jazda w trasie:

320d 6,5 - 7,5

530d 7,5 -9l

Cykl mieszany

320d 7,5 - 8

530d 9 -11l

Miasto krótki odcinki zimny silnik

320d 9 - 10 nie spaliło nigdy więcej niż 10

530d 12 -15

Teraz masz porównanie ten sam styl jazdy, to samo miasto.

Generalnie duży silnik w trasie pali niewiele więcej. Ale w mieście pali zdecydowanie więcej. Co prawda w piątce jest automat. Ale nie sądzę, że powoduje on aż taki wzrost spalania. Może 0,5l więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurde, jaki dziwny koleś z Ciebie. Chcesz oszczędnie to sobie kup Clio 1.5dci, będzie Ci palił jak motorower. Gdy taki ktoś jak Ty zastanawia się nad kupnem BMW to szczerze mówiąc, przyniesiesz tylko wstyd marce i nic więcej. Zostań może przy Renówkach, to marka dla Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jaki dziwny koleś z Ciebie. Chcesz oszczędnie to sobie kup Clio 1.5dci, będzie Ci palił jak motorower. Gdy taki ktoś jak Ty zastanawia się nad kupnem BMW to szczerze mówiąc, przyniesiesz tylko wstyd marce i nic więcej. Zostań może przy Renówkach, to marka dla Ciebie.

 

Ja tam znam kilka osób ktorzy kupują TYLKO 2.0d od BMW (zazwyczaj salon lub młode auto) i niczego większego nie chcą. Zależy im na oszczędnym samochodzie ale chcą mieć BMW. Skoro BMW takie silniki robi - to znaczy że na takich klientów liczy również.

 

Na marginesie, pojemnosc za niedługo nie będzie jakimś wielkim wyznacznikiem mocy. BMW juz dziś zrobiło 3.0 biturbo o mocy i momencie 4.4V8 - nowe 740i. Co prawda jakiś rewelacji ekonomicznych nie ma, ale to dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko ok, ale weź poprawkę, że chłop chce kupić E60 pewnie w granicach 100 tys zł a zastanawia się nad oszczędnościami rocznymi wysokości może 1000 zł maksymalnie na paliwie przy jego typie jazdy mega oszczędnej na trasie. Nie wiem jak to nazwać.. małostkowość, żenada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, ale weź poprawkę, że chłop chce kupić E60 pewnie w granicach 100 tys zł a zastanawia się nad oszczędnościami rocznymi wysokości może 1000 zł maksymalnie na paliwie przy jego typie jazdy mega oszczędnej na trasie. Nie wiem jak to nazwać.. małostkowość, żenada?

 

Bzdura. To że wydasz 100 tysięcy na samochód nie znaczy, że jesteś multimilionerem który nie musi się martwić o koszty. Chyba że Ty właśnie jesteś multimilionerem, to takie podejście autora tematu może faktycznie Cię dziwić.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko ok, ale weź poprawkę, że chłop chce kupić E60 pewnie w granicach 100 tys zł a zastanawia się nad oszczędnościami rocznymi wysokości może 1000 zł maksymalnie na paliwie przy jego typie jazdy mega oszczędnej na trasie. Nie wiem jak to nazwać.. małostkowość, żenada?

 

Bzdura. To że wydasz 100 tysięcy na samochód nie znaczy, że jesteś multimilionerem który nie musi się martwić o koszty. Chyba że Ty właśnie jesteś multimilionerem, to takie podejście autora tematu może faktycznie Cię dziwić.

 

Nie zrozumiałeś tego co chciałem wyrazić. Zresztą starałem się to wytłumaczyć w poprzednich postach. Chodzi o to, że kolega misio 735 sam pisał, że jeździ mega oszczędnie i tylko pratycznie na trasie z prędkościami 120-130 km/h. Zastanawia się nad 520d i 530d. Wszyscy próbują mu wytłumaczyć, że różnice w spalaniu w tej sytuacji między tymi modelami są drobnostką w stosunku do kosztów zakupu i kosztów eksplatacji tych samochodów. Tu nie chodzi o to czy ktoś jest oszczędny czy nie, bo to nie wada, tylko o sens tych rozważań. Przy jego typie użytkowania tego auta sensowne by było zastanawianie się czy kupić 520d czy 545i a nie 520d czy 530d bo to drugie będzie paliło przy jego typie użytkowania może litr więcej ale nawet chyba nie tyle. Na samą wymianę oleju w 530d wyda pewnie z 200 zł więcej a takich różnic w częściach jest pewnie niemało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje troche temat bo widze w podpisie ze kolega jeszcze nie kupił.

 

Ja kupilem 520d i w przy stałej jezdzie 120-130 + tempomat pali 5,2-5,5 litra i powiem szczerze ze spalanie jest mi w tym wypadku obojetne.

 

Jestem zadowolony z 2 litorwego diesla bo zbiera sie konkretnie :)

 

Ja wybrałem 520 bo była DUZO tansza od 530 i nie a spalanie 2-3 litry na 100 km nie robi zadnej róznicy.

 

Róznica jest taka ze w Polsce po dolieczeniu bandyckiej akcyzy, róznych innych opłat plus zwiekszona cena za zakup 530 o parenascie tysięcy (nie wspomne ze dodatki w salonie kosztuje duzo wiecej w werscji z wiekszym silnikiem= absurd) całość przy dosyć "świezym" aucie wychodzi ~50TPLN jak dla mnie troche duzo, ale jezeli róznica w cenie tego samego rocznika w irlandii jest mała to bierz 530d

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dołożę dwa grosze do dyskusji bo sam mieszkam ire a jeżdżę 530dA w kombi i na autostradzie spala mi przy prędkości ok 110-130km/h 6,5l według kompa a robię duuuużo kilometrów.

Kolego misio jak chcesz oszczędności to tylko 520 bo i ubezpieczenie niższe i tax(podatek) niższy o dobre 400 euro ale spalaniem w tym wypadku bym się nie sugerował bo między 530 a 520 będzie to max 2l na 100km a jeśli cię nie obchodzą koszta inne oprucz paliwa to 530 jest moim zdaniem rozsądnym wyborem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

530d w automacie.

:wink:

po trasie 351 km spalił 23 litry - prędkość średnia 81 km/h max jechałem 140 nie deptałem ostro.

Średnio wyszło 6,6 litra.

 

Po tej samej trasce jak jade z delikatną fantazją ułańską to potrafi zjeść 7.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak jeszcze nie kupiłeś to pomysl też nad 525d 177 koników, tax 935 euro, spala tez nie tragicznie, moja srednia caly czas to w granicach 8,6 dwa miasta codziennie Navan i Drogheda no i troszke autostrady, Nie oszczedzam specjalnie i nie ukrywam troszke zdziwienia ze ty chcesz przy kosztach paliwa do zarobków za okolo 60 dych masz full zbiornik co mi starcza tak na 900km (wedlug kompa nie sprawdzalem jeszcze dokladnie) ale to juz twoja wola, dopiero kupilem i szkoda mi sie troszke slimaczyc taką furką, nie wariuje takze przy normalnej jezdzie powinienes bez problemu miec okolo 8, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.