Skocz do zawartości

Klepanie zaworów


demeter

Rekomendowane odpowiedzi

popychacze na pewno, dzwigienki tez warto wymienic, pastylki rowniez a walek?? hm to zalezy czy jest wytarty czy nie... musialbys sciagnac pokrywe zaworow i zobaczyc w jakim stanie sa krzywki na walku.

 

w razie czego to mam na sprzedaz taki zestaw prawie nowy :) przejechalem na nim jakies 4-5tys! a pozniej zmienilem glowice, bo byla peknieta. wszystko w bdb stanie! daje na niego gwarancje! cena 500zl

BMW E36 318i :) 91r ;) czerwien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

no i u mnie tez silniczek klepie (M40)

postanowiłem wymienić co trzeba aby silniczek ładnie chodził.

mam pytanie co trzeba wymienić?

dżwigienki,szklanki,wałek.popychacze?

jestem trochę laikiem w tych sprawach mógłby ktoś napisać co trzeba koniecznie wymienić

 

Najpierw zacznij od demontażu pokrywy zaworów i sprawdź czy któryś z popychaczy puszcza ciśnienie oleju. Potem sprawdź wymiary nominalne wałka. Sprawdź powierzchnie częsci współpracujących - na dzwigienkach odrazu widać, że są zużyte.

Ja w swoim M40 wymieniłem dźwigienki na te od modelu E30 - mają szerszą odkówkę a co za tym idzie szerszą część współpracującą. Kompensatory luzu zaworowego wymienia się kompletem.

Zawsze wymienia się pastylki.

Jak odkręcisz wałek - musisz wymienić także pasek rozrządu.

Warto zobaczyć przy okazji w jakiej kondycji są rolki i napinacz.

Wymieniasz takżę uszczelniacz wałka rozrządu.

 

Pzdr,

 

P.S. nie licz, że wymiana tego wszystkiego wyeliminuje :bociana" na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim powymieniasz te elementy zastanów się nad zmianą elementów rozrządu na rolki z M43... Ewentualnie wybierz się do Aleksandrowa Łódzkiego :P

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego po wymianie popychaczy, walka, dzwigienek, pastylek dalej ma klepac?? Moze Slabych firm to kupowaliscie?? ja jakos mam wymienione sam robilem i nic nie klepie! przejechalem juz sporo tys km i cisza olej pol synetetyk castrola. teraz zima, mrozy i z rana zero klekotu... jedyne co deliklatnie slychac to wtryskiwacze! i zobaczcie czy u was to nie klepia wtryskiwacze czasami ;)
BMW E36 318i :) 91r ;) czerwien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego po wymianie popychaczy, walka, dzwigienek, pastylek dalej ma klepac?? Moze Slabych firm to kupowaliscie?? ja jakos mam wymienione sam robilem i nic nie klepie! przejechalem juz sporo tys km i cisza olej pol synetetyk castrola. teraz zima, mrozy i z rana zero klekotu... jedyne co deliklatnie slychac to wtryskiwacze! i zobaczcie czy u was to nie klepia wtryskiwacze czasami ;)

BMW 318 TDi :mrgreen:

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.